• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fontos Ozmó (Fordított Ozmózis)

Még 2 gyors kérdésem lenne.

Olvastam hogy az aktívszenes betét cseréjekor és gondolom az első beüzemeléskor érdemes egyes RO készülékeket membrán nélkül 30 percig járatni. Ez valós? Mert a termékleírásban ez így nem szerepelt.

A másik kérdésem, mégpedig hogy, az eszközt használat után szokás vízteleníteni? Mert gondolom az előszűrőkben marad egy adag víz. Azzal a vízzel nem lesz gond ha mondjuk 2-3 hétig nem használja valaki a RO készüléket?


Az aktív szenet és az előszűrőt egyszerre cseréljük és igen jó ha járatod egy picit úgy, hogy az előszűrők után de a membránház előtt széthúzod a csöveket és ott folyatod a vizet egy kicsit. Az nem teljesen jó neki valóban a 3 hetente használod csak ezért ha más nem akkor egy pár percre folyasd csak úgy, akár nyitott öblítő szeleppel. Mindig maradjon benne a víz az egész berendezésben mert nem száradhat ki. Egyébként a RO vizet használhatod másra is mint az akváriumban. Mi például abból főzzük a kávét és a teát, de jó a vasalóba és mindenhova ahol egyébként deszt vizet használsz.
 
Pentair 100-as membránt kb 1 évig használt a tulaj szinte öblítés nélkül így GH-KH 3 TDS 84 volt, fél év előírás szerinti használat után a TDS lement 43-ra GH-KH maradt. Kuka ez a membrán vagy vehetek mellé még egy 100-as (vagy akkor már 2 újat)?


Én már cserélném. Egyébként nem az öblítés a titka csak a hosszú membrán élettartamának, hanem az előszűrők rendszeres cseréje.
 
Az aktív szenet és az előszűrőt egyszerre cseréljük és igen jó ha járatod egy picit úgy, hogy az előszűrők után de a membránház előtt széthúzod a csöveket és ott folyatod a vizet egy kicsit. Az nem teljesen jó neki valóban a 3 hetente használod csak ezért ha más nem akkor egy pár percre folyasd csak úgy, akár nyitott öblítő szeleppel. Mindig maradjon benne a víz az egész berendezésben mert nem száradhat ki. Egyébként a RO vizet használhatod másra is mint az akváriumban. Mi például abból főzzük a kávét és a teát, de jó a vasalóba és mindenhova ahol egyébként deszt vizet használsz.
Szia!
Nem vagyok benne biztos,de talán valahol olvastam,hogy nem igazán jó 0-ás vizet haszználni tea,kávéfőzőbe,vasalóba mert a fémrészeket oldja vagy valami hasonló.
 
Annak viszont biztos van értelmes oka, hogy kávézókban a milliós gépek előtt a lágyítókon mind van visszasózó patron.
Persze, hogy ugyanolyan legyen a viz , és így a kávé íze is mindenhol.
A Barista versenyeken pl. a viz paraméterek mindenhol dokumentáltak, és nem feltétlenül a helyi csapvizet használják.
 
Persze, hogy ugyanolyan legyen a viz , és így a kávé íze is mindenhol.
A Barista versenyeken pl. a viz paraméterek mindenhol dokumentáltak, és nem feltétlenül a helyi csapvizet használják.
Mert egy nullás ro víznek máshol más az íze? :D
 
Mert egy nullás ro víznek máshol más az íze? :D

Can I use Copper Tubing for the RO Product Water?
No. Due to RO product water being very pure, it can leach the minerals from copper tubing which will cause a metallic taste in the water or ice, and cause the copper tubing to develop pinhole leaks over time.
http://www.watertreatmentguide.com/residential_ro_systems.htm

Tehát oldja a rezet és ezért az íze sem lesz jó a kávénak és a főző szivároghat az illesztéseknél. Koracél vagy alumínium vasaló, teafőző más tészta, oda gondolom mehet a nullás víz, de egy komolyabb kávéfőzőben réz kazán van.
 
Annak viszont biztos van értelmes oka, hogy kávézókban a milliós gépek előtt a lágyítókon mind van visszasózó patron.


Az egyik cimborám vízlágyítókat forgalmaz, többek között kávégépes cégeknek is megfogom tőle kérdezni hogy megy ez.
 
Can I use Copper Tubing for the RO Product Water?
No. Due to RO product water being very pure, it can leach the minerals from copper tubing which will cause a metallic taste in the water or ice, and cause the copper tubing to develop pinhole leaks over time.
http://www.watertreatmentguide.com/residential_ro_systems.htm

Tehát oldja a rezet és ezért az íze sem lesz jó a kávénak és a főző szivároghat az illesztéseknél.
kb 1,5 éve van kapszulás kávéfőzőnk, és kezdettől RO vizzel használjuk, hogy ne vízkövesedjen be. Én főleg csak cappuchinózom, de nincs bajom az ízével, ahogy a család többi tagjának se a kávéval, kipróbáltunk többet is. Sodastream-es szódagépnél is kipróbáltam mert annak kólaszörpjét szerettük amíg lehetett kapni. (itteni tTscoból eltűntek a szörpök) Ennél azt vettem észre, hogy erőteljesebbek voltak az ízek, kicsit citrusosabb is volt a kóla, mint csapvízzel
 
kb 1,5 éve van kapszulás kávéfőzőnk, és kezdettől RO vizzel használjuk, hogy ne vízkövesedjen be. Én főleg csak cappuchinózom, de nincs bajom az ízével, ahogy a család többi tagjának se a kávéval, kipróbáltunk többet is. Sodastream-es szódagépnél is kipróbáltam mert annak kólaszörpjét szerettük amíg lehetett kapni. (itteni tTscoból eltűntek a szörpök) Ennél azt vettem észre, hogy erőteljesebbek voltak az ízek, kicsit citrusosabb is volt a kóla, mint csapvízzel


Nekem saeco kávéfőző van és kb. öt éve megy RO vízzel és finomabb benne a kávé és nem marta szét a kazánt
 
Can I use Copper Tubing for the RO Product Water?
No. Due to RO product water being very pure, it can leach the minerals from copper tubing which will cause a metallic taste in the water or ice, and cause the copper tubing to develop pinhole leaks over time.
http://www.watertreatmentguide.com/residential_ro_systems.htm

Tehát oldja a rezet és ezért az íze sem lesz jó a kávénak és a főző szivároghat az illesztéseknél. Koracél vagy alumínium vasaló, teafőző más tészta, oda gondolom mehet a nullás víz, de egy komolyabb kávéfőzőben réz kazán van.
lehet nem véletlen műanyag az összes alkatrésze az ro készülékeknek?
a tartály meg teflon belül,ha jól tudom.
 
lehet nem véletlen műanyag az összes alkatrésze az ro készülékeknek?
a tartály meg teflon belül,ha jól tudom.


Igen és a halaink és növényeink egy sav fürdőben úszkálnak. Ha nem műanyagból lenne akkor miből kellene lenni? Fából vagy vasból? Rozsdamentesből már láttam egyébként, 3 méter magas volt és kb. 50 cm átmérőjű.
 
Igen és a halaink és növényeink egy sav fürdőben úszkálnak. Ha nem műanyagból lenne akkor miből kellene lenni? Fából vagy vasból? Rozsdamentesből már láttam egyébként, 3 méter magas volt és kb. 50 cm átmérőjű.
senki nem mondott ilyet,hogy savas lenne.

azt montam én is és flinta is,hogy OLDJA .nem marja.
de én be is fejeztem,mert nem tudsz normálisan válaszolni.köszi.
 
senki nem mondott ilyet,hogy savas lenne.

azt montam én is és flinta is,hogy OLDJA .nem marja.
de én be is fejeztem,mert nem tudsz normálisan válaszolni.köszi.


Nem jártatok kémiaórára . Gondold át mit is írsz. Ezek szerint a vízben oldódik a réz, kémhatástól függetlenül. Merthogy nem marja hanem oldja. :D :D
 
Mert egy nullás ro víznek máshol más az íze? :D
Szerintem simán lehet más ize, lásd RO víz PH stabilitás, a PH pedig eléggé befolyásolja az ízeket.
Egyébként pedig az eredeti kávéízhez még nem használtak RO vizet, és szerintem így azt az eredeti - jó kávékat adó - vizeket próbálják utánozni, hogy ugyanolyan ízeket kapjanak.

Pl. A sörben is nagyon fontos a víz, mégsem akar senki sem tiszta RO vizes sört készíteni (de lehet, én már főztem RO vízzel sört nincs semmi baja, de ott is kellett volna utánsózni).
 
Szerintem simán lehet más ize, lásd RO víz PH stabilitás, a PH pedig eléggé befolyásolja az ízeket.
Egyébként pedig az eredeti kávéízhez még nem használtak RO vizet, és szerintem így azt az eredeti - jó kávékat adó - vizeket próbálják utánozni, hogy ugyanolyan ízeket kapjanak.

Pl. A sörben is nagyon fontos a víz, mégsem akar senki sem tiszta RO vizes sört készíteni (de lehet, én már főztem RO vízzel sört nincs semmi baja, de ott is kellett volna utánsózni).
Ennek mondjuk szerintem inkább anyagi okai vannak.. azért ha már 50% os kihozatalt csinál RO vízből, akkor is komoly költségei termelődnek a sörgyárnak (nem beszélve a szerkezet fenntartási és üzemelési költségeiről)
És ha egy olyan piacon ahol ~500-700 Ft/l a sör előjössz egy 1000 Ft/literessel (most nem a kisüzemi sörfőzdékről beszélek, mert az még drágább is) akkor valószínűleg nem lesz a gyár hosszú távon működőképes
 
Ennek mondjuk szerintem inkább anyagi okai vannak.. azért ha már 50% os kihozatalt csinál RO vízből, akkor is komoly költségei termelődnek a sörgyárnak (nem beszélve a szerkezet fenntartási és üzemelési költségeiről)
És ha egy olyan piacon ahol ~500-700 Ft/l a sör előjössz egy 1000 Ft/literessel (most nem a kisüzemi sörfőzdékről beszélek, mert az még drágább is) akkor valószínűleg nem lesz a gyár hosszú távon működőképes
Nagyban gondolkodj, ne kicsibe, főleg egy sőrgyár esetében. Egy ipari vízlágyító kicsit más mint amivel otthon legyártod a vized :) Csöveknek és a vízzel dolgozó berendezéseknek nem barátja a kemény víz, így fontos valami szűrő/tisztító beiktatása. Dréhernél van tárlatvezetés, talán ezt is bemutatják :)
 
Back
Oldal tetejére