• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fontos Ozmó (Fordított Ozmózis)

tegyél egy edénybe vizet rakd bele a pumpa bemeneti ágát és ha bedugod kiszívja a vizet, akár be is foghatod a kimeneti csövet kicsit és érzed hogy nő a nyomás
Kipróbáltam.
Pötyög a víz. Nem folyik nem ömlik, inkább pötögy belőle de határozottan dolgozik. Gondolom erősebb lenne ha lenne benne valami nyomás. Mennyire kellene nyomnia? Kicsit egy kétütemű motor jut eszembe róla.
 
Addig nem fog női a nyomás amíg nem folytod le a lehetséges kivezető utat.
Max tudod vele locsolni a kertet
szennyvízágon keresztül, mert ott megy el a pumpa által termelt extra nyomás... Mérni jó dolog, látható lesz az üzemi nyomás a rendszeredben.
Van a kimenő ágon egy "folytó" ami szennyvízelfolyás szabályzóként van fent.
 
Van a kimenő ágon egy "folytó" ami szennyvízelfolyás szabályzóként van fent.
Kicsi a szennyvízelfolyásszabályzó, vagy rossz a pumpa, esetleg dugulás lehet még.
Próbáltad már "befogni"? Nálam egyértelmű volt amikor kipróbáltam, erősebb volt nálam és ezt hallani is lehetett. (erőlködött)
 
Kicsi a szennyvízelfolyásszabályzó, vagy rossz a pumpa, esetleg dugulás lehet még.
Próbáltad már "befogni"? Nálam egyértelmű volt amikor kipróbáltam, erősebb volt nálam és ezt hallani is lehetett. (erőlködött)
Szóval helyzetjelentés. Este sok sok indiai videó után. ( Le előttük a kalappal!) szétszedtem a pumpát. Volt rajta vízkő(a gumi részen és fémeken is), illetve a szénkefék használtak. WD40 el megküldtem a csapágyakat, máris lágyabb volt a járása, de a "fő" csapágy gyanús nekem, nagyon "vibrál" illetve a videón látottakhoz képes lassan forog és nagyot is mozog ki, a tekercsen nem láttam, hogy megégett volna. Összerakás után már nyomta a vizet, és nem remegett mint előtte, viszont nem tudom mennyire lehet erős (szerintem annyira nem). Szóval most keresek egy videót ahol látom hogyha egy edényből mennyire képes nyomni a vizet.
 
Szóval helyzetjelentés. Este sok sok indiai videó után. ( Le előttük a kalappal!) szétszedtem a pumpát. Volt rajta vízkő(a gumi részen és fémeken is), illetve a szénkefék használtak. WD40 el megküldtem a csapágyakat, máris lágyabb volt a járása, de a "fő" csapágy gyanús nekem, nagyon "vibrál" illetve a videón látottakhoz képes lassan forog és nagyot is mozog ki, a tekercsen nem láttam, hogy megégett volna. Összerakás után már nyomta a vizet, és nem remegett mint előtte, viszont nem tudom mennyire lehet erős (szerintem annyira nem). Szóval most keresek egy videót ahol látom hogyha egy edényből mennyire képes nyomni a vizet.


Az indiai videók nem semmik az biztos. Az egyikben szét tekerték a membránt, kimosták és összetekerték újra. Ezek után a tds megint 10 körül volt.
 
Üdvözlet mindenkinek, hála a 8-as PH-jú csapvíznek (14-es KH-val...) RO rendszer beszerzésén gondolkodom.

Szerencsére csak 180 liter az akvárium, és van 2db 20 literes kannám, így terveim szerint elég lesz a heti 40 literes vízcserémet 20 liter csapvíz, 20 liter RO felosztással megoldani.

A kérdésem az lenne, hogy 10 emeletes panel 4. emeletén mikre kell figyelni, elég az alap készülék, lesz elég nyomás, stb stb.
 
Szia
Én is panelben lakom, nincs gond a nyomással.
Ha most kéne, én 200 gdp vennék az már elég gyors.
Nem tudom hova akarod kötni, de érdemes venni egy csapos bekötő idomot is.
Nekem a fürdőbe van a mosdó alá bekötve.
 
Üdvözlet mindenkinek, hála a 8-as PH-jú csapvíznek (14-es KH-val...) RO rendszer beszerzésén gondolkodom.

Szerencsére csak 180 liter az akvárium, és van 2db 20 literes kannám, így terveim szerint elég lesz a heti 40 literes vízcserémet 20 liter csapvíz, 20 liter RO felosztással megoldani.

A kérdésem az lenne, hogy 10 emeletes panel 4. emeletén mikre kell figyelni, elég az alap készülék, lesz elég nyomás, stb stb.
Arra hogy ha megtelik a kanna ne áztasd el az alattad lakókat. :)
Ha van két kannád akkor mehetne bele 40l Ro is
 
Én is oda terveztem, úgy gondoltam, hogy a mosógép bemenetére tenném, aztán miután nem kell, leszerelném a következő hétig. Van valami tárolási szabály az ozmó hengerre? El tudom tenni egy hétre a gardróbba?

A kh-ról úgy olvastam, hogy értékes, és nem is zavarna a 12-es kh-gh, ha nem 8-as ph mellett lenne. Nem félek a csapvízemtől, igazából attól függ az RO-only, hogy mennyibe kerül a visszasózás. Mennyibe kerül havonta 40l víz visszasózása 10gh-4kh-(7ph?)-ra?

Kádban töltődne a kanna, és oda menne a szennyvíz is :) nekem csak az akváriumhoz kell ez az izé.

Ha marhaság értékeket mondtam, akkor előre is bocsánat, nem terveztem előre ilyen vízértékekkel.

74076
 
Utoljára módosított:
Asszony megölne, mert nem nagyon van hely neki, ha a tartályban marad a víz, és úgy teszem el, az elég neki? Gondolom nem kell nyomás alatt is lennie állandóan, vagy igen?


Ha a csövek végeit lezárod az elég. Nem szabad a membránnak kiszáradni ennyi az egész. Nem akarlak el keseríteni de csak attól, hogy raksz egy kis ro vizet az akvába még a ph nem fog csak úgy lemenni.
Eleve ha csapvízzel keversz vissza a ph kb ugyanannyi lesz. Ezt @dexkill jobban el tudná neked mondani, mi miért van!
 
Nem keserítesz el, ha már megveszem a cuccot, mindegy, hogy 1 vagy 2 kannával öntök-e bele.

20 liter 0 gh-kh, ~6ph víz + 20 liter 12 gh-kh, 8ph víz keveréke azért kémiaórák után nem 8-as ph 10-10 gh-kh lesz. Fákkal egyébként tele vagyok, szerintem savasodnia kellene, de ha nem, akkor beállok a visszasózós sorba, az sem tragédia :)
 
Én is oda terveztem, úgy gondoltam, hogy a mosógép bemenetére tenném, aztán miután nem kell, leszerelném a következő hétig. Van valami tárolási szabály az ozmó hengerre? El tudom tenni egy hétre a gardróbba?

A kh-ról úgy olvastam, hogy értékes, és nem is zavarna a 12-es kh-gh, ha nem 8-as ph mellett lenne. Nem félek a csapvízemtől, igazából attól függ az RO-only, hogy mennyibe kerül a visszasózás. Mennyibe kerül havonta 40l víz visszasózása 10gh-4kh-(7ph?)-ra?

Kádban töltődne a kanna, és oda menne a szennyvíz is :) nekem csak az akváriumhoz kell ez az izé.

Ha marhaság értékeket mondtam, akkor előre is bocsánat, nem terveztem előre ilyen vízértékekkel.

View attachment 74076
Úgy érzem, hogy keversz két dolgot, mert a pH-t IS és a KH-t IS szeretnéd csökkenteni. Ahhoz egyszer kell megvenni a pufferelőket és kész.
Én az egész akvát RO-val tölteném fel és visszasóznám a kívánt értékre. A csapvíz sokféleképpen tud beleköpni a levesbe, ami nem szerencsés, ha már teli az akva növényekkel és halakkal, garnikkal.

Túlspilázod a dolgot, mert semmit sem kell leszerelni. Meg ha már egyszer (jól!) fel lett szerelve, akkor minek abajgatni? Nálam így van: mosógép csapja - T-idom - gömbcsap - RO készülék.
74080
 
Back
Oldal tetejére