• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fontos Ozmó (Fordított Ozmózis)

Rendeltem egy másik nyomásfokozòt. Remélem jó lesz hozzá. :) 4L-es hozammal bír.

Addig akkor kikötöm az egyik 200-as membránt amíg meg nem érkezik a másik nyomásfokozó. A 800-as szabályzó maradhat a rendszerben addig ?
Az elfolyás mennyisége nagyon számít, hogy mekkora nyomás épülhet fel. Az ilyen esetekre (is) van kitalàlva az állítható korlátozó.
 
Sziasztok!

Megérkezett a nyomásfokozóm is.
Összekötöttem a rendszert.
2db 200-as membrán van most benne, illetve a 800-as szabályzó a végén.
Így a nyomásmérő óra szerint olyan 7- 7,5 bár nyomás van a membránokon.
A membrán az Krausen 200 GPD.
Ahonnan vásároltam ott a honlapon azt írja hogy maximum 6 bar. Viszont más honlapokon 8 bart ír. Most akkor mi az igazság ?
Vettem hozzá egyébként egy szabályzót is.
A probléma pedig az lenne vele hogy hiába állítom, 4 barnal magasabb értéket nem tudok vele beállítani. Pedig leírás szerint lehet.
A pumpa egyébként 4L/perces.

Mit tanácsoltok, szerezzek be egy másik szabályzót ? Mi lenne az ideális nyomás ? Vagy elég a 4 bar nyomás is ?
 
Utoljára módosított:
Sziasztok!
Most rendeltem egy RO készüléket.Low tech akváriumom van. Mi a jobb megoldás a fele RO fele csapvíz vagy a GH KH+ só? Mennyire kell lágyítani egy CO2nélküli Low akváriumban?
 
Sziasztok!
Most rendeltem egy RO készüléket.Low tech akváriumom van. Mi a jobb megoldás a fele RO fele csapvíz vagy a GH KH+ só? Mennyire kell lágyítani egy CO2nélküli Low akváriumban?
Mivel nem tudod, hogy mi van a csapvizedben, illetve a szolgáltató sem tudja ugyanazt a minőséget egész évben konstans adni, javaslom a visszasózást. Itt előbb, vagy utóbb ezt választja mindenki. Ha eldöntötted a minőségi ugrást a RO - val, akkor értelmetlen spórolás a csapvízzel pacsmagolni. 🙂
 
Back
Oldal tetejére