• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Oxydator

Hm... az se sok.

Mindegy, megnézzük meddig muzsikál fél katalizátorral. Az oxigént nyomja így is mint állat. :D
 
Bár azt írják a honlapjukon hogy "sima" H2O2 oldattal nem használható (nyilván vedd meg az Oxydator utántöltőt... :D ) , én otthon kipróbáltam más okból megmaradt 30%-os oldattal és úgy tűnt semmi gond nincs belőle... Azon agyalok veszek technikai H2O2-t 12%-osat, abből 600 forint egy liter... és azzal használom (van 7db oxydator, nyelik az oldatot...).

Valaki használja régebb óta "sima" hidrogén peroxiddal az oxydatorát? Mi a tapasztalat?
 
Én nem tapasztaltam, hogy akár emelte, akár csökkentette volna, bár én nem tápozok és CO2 sem megy nálam.
 
Én nem tapasztaltam, hogy akár emelte, akár csökkentette volna, bár én nem tápozok és CO2 sem megy nálam.
Én sem tápozok a garniknál se co2. De ma próbaképp levegőztettem az akit és emelt sajnos a Ph-n. De kikapcsolás után csökkenni kezdett visszaa PH.
 
Én sem tápozok a garniknál se co2. De ma próbaképp levegőztettem az akit és emelt sajnos a Ph-n. De kikapcsolás után csökkenni kezdett visszaa PH.
Érdekes. Én erre sem tudok sajnos magyarázatot. Mitől lehet?
A levegőztető kihajtja az oldott CO2-t a vízből. Tudod reprodukálni is a cseppteszttel is, ha veszel vizet az akvából és megméred, majd jól felrázod az üvegcsét, látni fogod hogy változik a teszt színe. :)
 
Attol meg a vizben van co2, es pont mivel nincs beoldas, nem jon vissza a levegoztetovel kihajtott adagnak legalabb egy resze.
Most hirtelen ezt talaltam, ami roviden magyarazza: https://akvakertesz.hu/threads/el-natural-walstad-modszer-es-co2.6579/post-334032

Tegnap azt elfelejtettem kerdezni @Kovács Zsolt , hogy mit jelent egyebkent a PH ingadozas jelen esetben? Mennyire volt nagy az elteres a levegoztetos es a levegozteto nelkuli ertek kozott?
 
Attol meg a vizben van co2, es pont mivel nincs beoldas, nem jon vissza a levegoztetovel kihajtott adagnak legalabb egy resze.
Most hirtelen ezt talaltam, ami roviden magyarazza: https://akvakertesz.hu/threads/el-natural-walstad-modszer-es-co2.6579/post-334032

Tegnap azt elfelejtettem kerdezni @Kovács Zsolt , hogy mit jelent egyebkent a PH ingadozas jelen esetben? Mennyire volt nagy az elteres a levegoztetos es a levegozteto nelkuli ertek kozott?
Köszike,
A reggeli mérés PH:7 Levegőztetve az aki késődélutánra, estére PH: 7,5.
Ez elég sok. Azért kérdztem, gondoltam hogy az oxidátor is hasonló módon befolyásolja a víz Ph értékét.
 
Beüzemeltem egy oxydátort. 3,5% H2O2 töltöttem bele. 2 db katalizátor van benne. Pontosabban csak 1 mert ketté van törve.
Az elején szépen jöttek is a bubik , viszont 10 perc után leállt az egész..
Most gyenge a H2O2, vagy sok a katalizátor.?
 
Beüzemeltem egy oxydátort. 3,5% H2O2 töltöttem bele. 2 db katalizátor van benne. Pontosabban csak 1 mert ketté van törve.
Az elején szépen jöttek is a bubik , viszont 10 perc után leállt az egész..
Most gyenge a H2O2, vagy sok a katalizátor.?
működik az... ha nem látod a bubit de szépen egyenletesen fogy a folyadék akkor oldódik rendesen az oxigén a vízbe.
A bubis youtube videók csak marketingfogások ;)
 
működik az... ha nem látod a bubit de szépen egyenletesen fogy a folyadék akkor oldódik rendesen az oxigén a vízbe.
A bubis youtube videók csak marketingfogások ;)
A videókon a bubizás attól van,hogy a kiszáradt kerámia talprész üregeibe befolyik a víz.Amint teljesen megszívja magát megáll a bubizás is.
 
Oké. Köszi. Igen fogy belőle a folyadék. Pedig jó lett volna ha szépen bubiik....🤪
Ha megfigyeled,rengeteg garnéla tenyésztő használ levegőztetős szűrőt,nagyon haszos a garnéláknak pl. a szűrőszivacson megtelepedő biofilmréteg miatt.Youtube chanel Markshrimp tanks.Ha ilyen ph gondok lennének,akkor senki sem használná.Én csak azt tudom,hogy mesterségesen beoldott co2 esetén, ha szellőzteted a vizet akkor emelkedik a ph.
 
Köszike,
A reggeli mérés PH:7 Levegőztetve az aki késődélutánra, estére PH: 7,5.
Ez elég sok. Azért kérdztem, gondoltam hogy az oxidátor is hasonló módon befolyásolja a víz Ph értékét.
Nekem tw bee garnis akim van nagyon kevés növénnyel és nem ingadozik a ph. A képletből kihadjuk a növények co2 felvételét,ami a nappali órákban jelentős lehet.
 
Ha megfigyeled,rengeteg garnéla tenyésztő használ levegőztetős szűrőt,nagyon haszos a garnéláknak pl. a szűrőszivacson megtelepedő biofilmréteg miatt.Youtube chanel Markshrimp tanks.Ha ilyen ph gondok lennének,akkor senki sem használná.Én csak azt tudom,hogy mesterségesen beoldott co2 esetén, ha szellőzteted a vizet akkor emelkedik a ph.
Köszönöm szépen. Szívesen használnék én is szivacs szűrést csak sajna hangosak a levegőpumpák. ;)
De ha valaki tud egy jó megoldást hogy hangtalan legyen akkor esélyes hogy átváltanék rá..
 
Back
Oldal tetejére