• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Oxydator

viktorlantos

Alapító
Admin
Sokat nem beszéltünk még róla a fórumon, ha jól rémlik én még egyetlen akváriumban sem láttam korábban idehaza. Pedig hasznos kütyü.

Egy ideje tesztelgetjük ezeket a termékeket garnélás akváriumban. Ott azért merült fel a használatuk, mert nem zajosak mint a légpumpák, nagyon aprót porlasztanak és hátha emiatt kevésbé tolják el a pH-t.

Most találtam róla egy kis tesztet gondoltam belinkelem aztán ha kérdés stb van a témában vagy valaki használ ilyet ide jöhetnek a visszajelzések

Shrimp Addicts Hideout ~ 蝦毒之家 Oxydator at work
 
Sokat nem beszéltünk még róla a fórumon, ha jól rémlik én még egyetlen akváriumban sem láttam korábban idehaza. Pedig hasznos kütyü.

Egy ideje tesztelgetjük ezeket a termékeket garnélás akváriumban. Ott azért merült fel a használatuk, mert nem zajosak mint a légpumpák, nagyon aprót porlasztanak és hátha emiatt kevésbé tolják el a pH-t.

Most találtam róla egy kis tesztet gondoltam belinkelem aztán ha kérdés stb van a témában vagy valaki használ ilyet ide jöhetnek a visszajelzések

Shrimp Addicts Hideout ~ 蝦毒之家 Oxydator at work
Én még ilyet nem láttam.
Egy minire beneveznék.
Viktor! Mibe kerül egy ilyen,és mikor lesz a boltban?:)
 
Én még ilyet nem láttam.
Egy minire beneveznék.
Viktor! Mibe kerül egy ilyen,és mikor lesz a boltban?:)

Van most is megnézem az árát. A webshopba még nem tettük fel, meg akartuk nézni, hogy ez is inkább egy vakítás vagy tényleg hasznos.
De tök jól szuperál és azóta már sok külföldi garnis akváriumban is láttam ahol értékes garnélák voltak.

Kb 3 hét alatt merül ki egy töltés ahogy néztük. Szóval ennyi időnként kell pótolni a folyadékot.

A kis méretű ami egy 30-as akváriumba tökéletes valahol 3000-től indul. A nagyobbak drágábbak. Megnézem és jelentkezek.

Amitől tartottunk még hogy esetleg nem biztonságos, de elég stabil kütyü az oldat nem tud kijönni belőle.
 
  • Like
Reactions: fkf
A német újságokban 1984 óta reklámozzák az Oxydátort, nálunk még sem láttam még senkinél! Kíváncsian várom a tapasztalatokat (főleg az üzemeltetés költségeit)!

Ma voltam kinn Ausztriában garnéla beszerző úton, az egyik üzletben ráakadtam az Oxydator Mini-re, persze mindjárt tesztelni támadt kedvem, szóval beruháztam rá. :)
A dobozában van maga a "készülék", ami egy üveghengerből 2 kis katalizátor golyóból, egy műanyag dugóból és egy talán kerámia testből áll, plusz 2 flakon 82,5 ml-es 4,9%-os H2O2 oldatból áll. A leírás szerint akár 60 literig is jó 2 katalizátor golyóval, ez esetben nagyjából 2 hétig tart ki az oldat a hengerben, 1 golyóval pedig 4 hétig. Én csak 1 golyóval üzemeltem be, mivel kb 35l -hez használom. Úgy vettem észre hogy a golyó reakcióba lép az oldattal, gázt fejleszt, és ez a gáz nyomja ki a műanyag dugón át a folyadékot bele a kerámiába, aminek a felületén keletkeznek a nagyon apró buborékok.
A garnélák persze rögtön megtámadták, mint minden újdonságot az akiban. :)
Készítettem egy kis videót róla, körülbelül fél órája volt akkor benn az akiban és intenzívebben pezsgett mint jelenleg, mostanra(kb 2 óra után) szinte láthatatlan apró bubik jönnek belőle.
Egy feltöltés kb 1/3 flakon lötyi, tehát a gyári kiszereléssel kb 6x lehet tölteni, azaz 3-6 hónapig tarthat ki. Lehetett venni utántöltőt is 1l-es kiszerelésben, 6%-os oldattal, egész jó áron. :)
 
A légpumpát ünnepélyesen nyugdíjazom, úgy érzem nem nagyon lesz szükség továbbiakban a szolgálataira. :D Annyit vettem észre mintha a garnélák gyorsabban szedegetnének mióta benn van, bár lehet csak az új jövevények feldobták a kedvüket. :)
 
A légpumpát ünnepélyesen nyugdíjazom, úgy érzem nem nagyon lesz szükség továbbiakban a szolgálataira. :D Annyit vettem észre mintha a garnélák gyorsabban szedegetnének mióta benn van, bár lehet csak az új jövevények feldobták a kedvüket. :)

Szerintem sokkal hatékonyabb ez a levegőztetés. Eleve a peroxid jóval nagyobb oxigénmennyiséget szabadít fel mint egy légpumpa, de még így korlátok közé szorítva is láthatóan hatékonyabban porlaszt mint bármilyen extraszuper porlasztókő.
 
Mára teljesen abbamaradt a külső buborékolás(belül pezseg), a leírás szerint ilyenkor is dolgozik, csak egyből beoldódik az oxigén a vízbe, ezért nem is képződnek látványosan buborékok.
 
Az ismertetett termékkel kapcsolatban: nekem kb 25 éve van u ettől a gyártótól -nem új dolog -működik megbízható és sok dologra jó- főleg indításhoz és ivadékneveléshez. Házilag lehet még jobbat csinálni.
 
Ne haragudj meg de most (még) nem tehetem: akvarisztikával kapcsolatban írok könyvet ez és sok egyéb sok 10e ft-ot jelentő barkács megoldás van benne- amig nem jelent meg nyomtatásban nem dobnám fel a netre. Májuskb
 
Sziasztok,

ez a kis szerkezet eléggé megmozgatta az agyamat, mert én nem használok levegőztetőt, mert nagyon zavar a hangja. Egyszerűen csak a felszínt mozgatom, abból próbálom meg kihozni a legtöbbet. Nem is csak a pumpa morgása zavar, hanem a porlasztókő és a buborékok hangja is. Az Oxydator viszont teljesen csendesen tudná tenni a dolgát. A most indított 16 literes nanomba a legkisebb kivitel elég lenne...

Az lenne a kérdésem, hogy így hosszabb távon mi a véleményetek ezekről az Oxydatorokról? Mennyire vált be? Például külföldön, főleg a tengeri akvarisztikában nagyon sokan használják már régóta, de nagyon megosztja a közösséget. Van aki ódákat zeng róla, van aki szerint meg parasztvakítás az egész. Hosszú távon mennyi a fenntartási költsége ennek a cuccnak? Tényleg kibírja 1 feltöltéssel 2-4 hétig, vagy a végén már túl sokat nem tesz?

Köszi,
Péter
 
Sziasztok,

ez a kis szerkezet eléggé megmozgatta az agyamat, mert én nem használok levegőztetőt, mert nagyon zavar a hangja. Egyszerűen csak a felszínt mozgatom, abból próbálom meg kihozni a legtöbbet. Nem is csak a pumpa morgása zavar, hanem a porlasztókő és a buborékok hangja is. Az Oxydator viszont teljesen csendesen tudná tenni a dolgát. A most indított 16 literes nanomba a legkisebb kivitel elég lenne...

Az lenne a kérdésem, hogy így hosszabb távon mi a véleményetek ezekről az Oxydatorokról? Mennyire vált be? Például külföldön, főleg a tengeri akvarisztikában nagyon sokan használják már régóta, de nagyon megosztja a közösséget. Van aki ódákat zeng róla, van aki szerint meg parasztvakítás az egész. Hosszú távon mennyi a fenntartási költsége ennek a cuccnak? Tényleg kibírja 1 feltöltéssel 2-4 hétig, vagy a végén már túl sokat nem tesz?

Köszi,
Péter


Szia!

Nagyjából fél éve használom, negatívumot nem nagyon tudok mondani róla, szép csendben teszi a dolgát, a halak eddig nem pipáltak soha (bár lehet hogy enélkül sem tennék). Egy feltöltéssel 2 kis katalizátorral nálam nagyjából 1 hétig tart a folyadék benne, 1 golyóval elmegy majdnem a dupláját, persze sokkal kevésbé látványos a gázképződés. 16 literbe szerintem az egy golyó is elég bőven, tehát körülbelül 2-3 hetenkénti újratöltés lenne esetedben.
 
Szia,

köszönöm a gyors válaszod! Ez azt jelenti, akkor, hogy azért gyorsabban fogy a folyadék, mint a gyári leírás szerint... Mondjuk erre számítottam. Utántöltő nem olyan drága, és patikában lehet venni nagyon tömény verziót is, amit lehet hígítgatni, szóval az sem para. Egy kérdésem lenne még: a katalizátort milyen gyakran kell cserélni? Erről nem találtam semmilyen infót... :( Gondolom azt nem kell minden utántöltésnél cserélni. Mivel van pótkatalizátor, ezért gondolom ez nem regenerálható. (DIY Oxydatorokban ólom van, azt csak megcsiszolják.)
 
Ezalatt a fél év alatt még nem cseréltem, de még nem is vettem észre hogy változott volna valamit is a gázfejlődés.
 
Sziasztok,

Valaki próbálkozott az újratöltéssel nem hivatalos forrásból? Úgy értem, hogy sima 4.9%-os H2O2 (hidrogén peroxid) van hozzá, de méreg drága áron adják, holott nagyon olcsón lehet venni mindenhol. Csak nem tudom, hogy hol tudják ezt bekeverni. Valakinek tapasztalata?

Kösz

Tibor
 
Sziasztok,

Valaki próbálkozott az újratöltéssel nem hivatalos forrásból? Úgy értem, hogy sima 4.9%-os H2O2 (hidrogén peroxid) van hozzá, de méreg drága áron adják, holott nagyon olcsón lehet venni mindenhol. Csak nem tudom, hogy hol tudják ezt bekeverni. Valakinek tapasztalata?

Kösz

Tibor


Mikor a készüléket vettem 6%-os 1 l-es kiszerelésű utántöltőt is vettem hozzá, miután az első gyári palack elfogyott már ezt használom. kb 3/4-ig töltöm az oxydatort vele, RO vízzel meg picit felhigítom. Egészen biztos hogy nem pont 4,9%-os lesz, úgy vettem észre a töményebbre sikerül akkor gyorsabban fogy és intenzívebben pezseg, ha hígabbra akkor meg sokkal tovább tart. ;)
 
Back
Oldal tetejére