• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Oxigén, mint növényi növekedést fokozó anyag

  • Téma indító Deleted member 4326
  • Esemény kezdete
Egyelőre még nem haladtam a témával.

Szerintem azért egyszerre nagy dózisban megy, mert így a sterilizáló hatást el tudja érni, viszont ha folyamatosan így menne, a rengeteg oxigén miatt káros lenne az akváriumra.
Ugye, éppen azt írtam, hogy nem kapna "rengeteg oxigént", hanem pont ugyan annyit kapna, mint ezekkel a kütyükkel, csak nem sokk szerűen, hanem egyenletesen elosztva.
Az első hozzászólásodban mintha nem a sterilizáló hatást emelted volna ki, hanem az emelt oxigénszint általános hatásának vizsgálatát...
 
Ugye, éppen azt írtam, hogy nem kapna "rengeteg oxigént", hanem pont ugyan annyit kapna, mint ezekkel a kütyükkel, csak nem sokk szerűen, hanem egyenletesen elosztva.
Az első hozzászólásodban mintha nem a sterilizáló hatást emelted volna ki, hanem az emelt oxigénszint általános hatásának vizsgálatát...


Pontosan erre vagyok kíváncsi, de szerintem a gyártó inkább a sterilizáló hatásra feküdt rá. Ennek ellenére okozhat magasabb oxigén szintet, ami lehet hatással közvetlenül is a növényekre.
 
Amim elgondolkodtam: Miért szakaszosan, nagy dózisban pumpálják be a gázt ezek a szerkentyűk? Óránként csak 5 perc működés (vagy annyi-amennyi...). Úgy gondolnám, hogy az élőlények számára a folyamatos, állandó környezet kedvezőbb, jobban tudnának hozzá alkalmazkodni. Ha ezek a kütyük kevesebb oxigént termelnének, de azt folyamatosan, akkor annak vajon mi lenne a hatása, akár a növényekre, akár az akva többi lakójára?

Pár tippem:

tip1: bizonyos halak nemigazán díjazzák, ha a víz oxigénnel túlszaturált és akár bele is pusztulhatnak (GBD Gas Bubble Disaese).
Például Myxocyprinus asiaticus (ami állítólag népszerű akváriumi hal, de nálunk még sosem láttam), már 142% O2 esetén pár órán belül (4h) kezdte beadni a kulcsot (LC50). Részletek pl itt:
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3468822/
tip2: Zárt akváriumtető esetén okozhat problémát a keletkező hidrogén gáz? (H2 gyúlékony, amit a régies neve is jelez: gyulany)
 
Utoljára módosított:
Back
Oldal tetejére