• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Oxigén, mint növényi növekedést fokozó anyag

elektrorudi

VIP kertész
Egyelőre még nem haladtam a témával.

Szerintem azért egyszerre nagy dózisban megy, mert így a sterilizáló hatást el tudja érni, viszont ha folyamatosan így menne, a rengeteg oxigén miatt káros lenne az akváriumra.
Ugye, éppen azt írtam, hogy nem kapna "rengeteg oxigént", hanem pont ugyan annyit kapna, mint ezekkel a kütyükkel, csak nem sokk szerűen, hanem egyenletesen elosztva.
Az első hozzászólásodban mintha nem a sterilizáló hatást emelted volna ki, hanem az emelt oxigénszint általános hatásának vizsgálatát...

Pendulum

VIP kertész
Ugye, éppen azt írtam, hogy nem kapna "rengeteg oxigént", hanem pont ugyan annyit kapna, mint ezekkel a kütyükkel, csak nem sokk szerűen, hanem egyenletesen elosztva.
Az első hozzászólásodban mintha nem a sterilizáló hatást emelted volna ki, hanem az emelt oxigénszint általános hatásának vizsgálatát...

Pontosan erre vagyok kíváncsi, de szerintem a gyártó inkább a sterilizáló hatásra feküdt rá. Ennek ellenére okozhat magasabb oxigén szintet, ami lehet hatással közvetlenül is a növényekre.

Z1234

VIP kertész
Amim elgondolkodtam: Miért szakaszosan, nagy dózisban pumpálják be a gázt ezek a szerkentyűk? Óránként csak 5 perc működés (vagy annyi-amennyi...). Úgy gondolnám, hogy az élőlények számára a folyamatos, állandó környezet kedvezőbb, jobban tudnának hozzá alkalmazkodni. Ha ezek a kütyük kevesebb oxigént termelnének, de azt folyamatosan, akkor annak vajon mi lenne a hatása, akár a növényekre, akár az akva többi lakójára?
Pár tippem:

tip1: bizonyos halak nemigazán díjazzák, ha a víz oxigénnel túlszaturált és akár bele is pusztulhatnak (GBD Gas Bubble Disaese).
Például Myxocyprinus asiaticus (ami állítólag népszerű akváriumi hal, de nálunk még sosem láttam), már 142% O2 esetén pár órán belül (4h) kezdte beadni a kulcsot (LC50). Részletek pl itt:
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3468822/
tip2: Zárt akváriumtető esetén okozhat problémát a keletkező hidrogén gáz? (H2 gyúlékony, amit a régies neve is jelez: gyulany)

Utoljára módosított:
Oldal tetejére