• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Otocinclus affinis - Törpe szívóharcsa

Szerintetek a nagyobb az ikrás, vagy csak nagyobb? :) Hárman vannak de ez a kettő mindig együtt mozog. A harmadik gyakran van egyedül.
 

Attachments

  • 20190622_190449.jpg
    20190622_190449.jpg
    117.3 KB · Megtekintések: 70
Nálam, ha jól bekajálnak, néha akkora a hasuk, alig tudnak felcuppanni az üvegre.
Persze ettől még akár ikrás is lehet, de ezt még nehezebb szaporítani, mint amanot.
 
Nálam, ha jól bekajálnak, néha akkora a hasuk, alig tudnak felcuppanni az üvegre.
Persze ettől még akár ikrás is lehet, de ezt még nehezebb szaporítani, mint amanot.
Igen, ez világos, tegnap végigolvastam ezt az 51 oldalnyi hozzászólást :D Elevenszülős az akva, tehát, ha lenne is valami, szerintem levadásznák szegényeket, szerencsés esetben a jávai mohában el tudnának bújni... Csak mostanában annak ellenére nagy a pocak, hogy alga elég kevés van, és plusz ubit, vagy ilyesmit meg nem kapnak, amíg nem látom, hogy éheznének.

De egyelőre nem a szaporításon drukkolok, hanem azon, hogy túléljék a tegnapi, tervezettnél jóval durvábbra sikerült karbantartás okozta stresszt. Mert elég sok vizet kellet cserélnem, kavargott a mulm, szóval, volt itt minden....
 
Nálam, ha jól bekajálnak, néha akkora a hasuk, alig tudnak felcuppanni az üvegre.
Persze ettől még akár ikrás is lehet, de ezt még nehezebb szaporítani, mint amanot.
Állítólag még mindig vadon befogott pédányokat vásárolhatunk a boltokban. (info forrás: G.A., tegnap előtt)
Érdekes, hogyha millió számra tudják őket befogni, akkor hogy hogy nem lehet szaporítani?
 
Állítólag még mindig vadon befogott pédányokat vásárolhatunk a boltokban. (info forrás: G.A., tegnap előtt)
Érdekes, hogyha millió számra tudják őket befogni, akkor hogy hogy nem lehet szaporítani?
Nálam, ha jól bekajálnak, néha akkora a hasuk, alig tudnak felcuppanni az üvegre.
Persze ettől még akár ikrás is lehet, de ezt még nehezebb szaporítani, mint amanot.
[/QUOT


Szerintem nem lenne nehéz szaporítani, inkább az a gond nem olyan mint egy anci ami lerak 100 ikrát egy helyre inkább 20-at szét szór a leveleken. A cryptót nagyon szereti. :) Nálam már volt jó pár kicsi és most is van. Egy olyan avába születtek amibe kb 300 guppi van. Gondolom ha nem lettek volna a guppik akkor több marad meg. Így csak az igazi dzsungelharcosok maradnak meg. :)
 
Gratulálok! Így már végképpen nem értem, miért nem szaporítják őket? Nyilván egy tenyésztőnél nem lennének guppik és egyéb zavaró tényezők a medencében. A crypto, meg a kis számú ikra sem lehet elvileg akadály.
Kicsit utánaolvasok majd az oto témának. Nem mintha lenne kapacitásom a tenyésztésükre, csak az érdekesség kedvéért. Amikor először láttam őket, nagyon csúnyának találtam, de most már kifejezetten kedvelem őket, nagyon jó fejek.
Legutóbb, a G.A.-ból kifejezetten sötét (majdnem fekete) hátúakat kértem. De a régebbiek között vannak egészen világos szürkék is. Ezek mind egy faj? Vagy mintázatuk eltérése miatt, már más alfaj? Valamint azt vettem észre, hogy amiket veszek, azoknak a színe határozottan a szürke egyik árnyalata. Akik régebb óta nálam vannak, azok pedig elmennek az olajzöld irányába. Ez baj?
 
Utoljára módosított:
Gratulálok! Így már végképpen nem értem, miért nem szaporítják őket? Nyilván egy tenyésztőnél nem lennének guppik és egyéb zavaró tényezők a medencében. A crypto, meg a kis számú ikra sem lehet elvileg akadály.
Kicsit utánaolvasok majd az oto témának. Nem mintha lenne kapacitásom a tenyésztésükre, csak az érdekesség kedvéért. Amikor először láttam őket, nagyon csúnyának találtam, de most már kifejezetten kedvelem őket, nagyon jó fejek.
Legutóbb, a G.A.-ból kifejezetten sötét (majdnem fekete) hátúakat kértem. De a régebbiek között vannak egészen világos szürkék is. Ezek mind egy faj? Vagy mintázatuk eltérése miatt, már más alfaj? Valamint azt vettem észre, hogy amiket veszek, azoknak a színe határozottan a szürke egyik árnyalata. Akik régebb óta nálam vannak, azok pedig elmennek az olajzöld irányába. Ez baj?


Létezik belőle több faj nem csak az affinis de szerintem ezek csak színváltozatok amiket az üzletekben kapsz.
 
Ez az egyik legkisebb méretű algázó, így főleg a méretével arányos akváriumokba ajánlott (nano). Nagyon fontos, hogy kisebb csapatban tartsuk, mert igen félénk állat és így, igényli is a társaságot. Megfelelő búvóhelyekről és fa dekorációkról mindenképp gondoskodnunk kell. Táplálékának a 90%-át az alga, illetve a növényi származékok teszik ki, de szinte minden mást is elfogadnak. Algaevő fronton, tökéletes választás egy növényes akváriumban.

Család: Harcsafélék
Kontinens: Brazília
Hőmérséklet: 22-25 °C
Méret: max.: 4cm
pH tolerancia: 6-7,2
Tényleg nagyon aranyos halak. Nekem 6db van és órákig elnézegetem, ahogy "dolgoznak". A víz hőmérsékletéhez annyit tennék hozzá, hogy mivel nem érkezett meg a ventilátoros hűtőm, kánikula idején felszökött a vizem 27-28 fokra is. Simán abban is jól érezték magukat.
 
Üdv. Így végig olvasva szerintem én is ezekkel kezdem az akváriumomat. 6hetes az akva és 125L. 4db gondolom már kényelmesen és biztonságban érzi majd magát. Blue dream garnélák vannak még csak a vízben.
 
Hello! En most tettem be 3 otot egy 20 literesbe es egyik sem mozog... Valami bajuk lehet vagy csak stresszesek meg?
még ne stresszeld túl. Az oto-k képesek akár az üvegre felcuppanva ellenni egy helyben. Ellenben a kezdeti időszakban képesek szárazföldi túrát tenni, amíg megszokják lehet érdemes letakarni az üveget. Nálam még hosszú idő után is rendesen koppannak az üvegen ha megijednek, akár a lámpakapcsolásnál is.
 
Hello! En most tettem be 3 otot egy 20 literesbe es egyik sem mozog... Valami bajuk lehet vagy csak stresszesek meg?
Otok inkább este mozognak, bár akvárium fotózásakor 90%-ban a frontüvegen cukiskodnak. Új beszerzés mindig rizikós, de pár napig tuti stresszesek lesznek még, nem feltétlenül betegség az oka. Mikor indítottad az akvát? Mik vannak még benne?
Amúgy 30 liter alatt inkább csak gerinctelenek tartása ajánlott.;)
 
Back
Oldal tetejére