• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Otocinclus affinis - Törpe szívóharcsa

Sajnos nálam az Otok nem túl hosszú életűek:( Az 5 fős csapatból megint csak 2 van. Ez a fás történet tényleg ennyire fontos? Nekem nincs fa az akvában és külön etetni se szoktam őket. Kellene? Ha igen mivel?
 
Sajnos nálam az Otok nem túl hosszú életűek:( Az 5 fős csapatból megint csak 2 van. Ez a fás történet tényleg ennyire fontos? Nekem nincs fa az akvában és külön etetni se szoktam őket. Kellene? Ha igen mivel?
Az biztos, hogy szeretnek fát rágcsálni. Nálam szőlő, red moor és vasfa van a kül. akváriumokban. Mindegyiken cuppognak.
Továbbá adok catappa,cseresznye és eperfa leveleket. Ezeket is eszegetik lelkesen.
+ Garnélakaját is esznek(JBL Novo Prawn és Dennerle Crusta Gran Baby).
 
Ha van más halad, amit etetsz, akkor a lehulló maradékból fedezik azt a tápanyagszükségletet, ami az algaevésen kívül kell nekik.

Ha csak otok vannak, akkor tényleg nem árt néha etetni őket pluszban, amennyiben patika az akváriumod és nem találnak elég algát.
 
Sajnos nálam az Otok nem túl hosszú életűek:( Az 5 fős csapatból megint csak 2 van. Ez a fás történet tényleg ennyire fontos? Nekem nincs fa az akvában és külön etetni se szoktam őket. Kellene? Ha igen mivel?
Milyen vízben vannak nálad, csap, vagy RO? Nálam is sok elpusztult (meg Amano is :(:()sajnos, mert mint kiderült, túl lágy volt a víz, de mióta 8 körüli a GH-ra(dupla KH-ra) sózok vissza, azóta, jópár hete nem fogyatkozik a létszám.
 
Utoljára módosított:
Milyen vízben vannak nálad, csap, vagy RO? Nálam is sok elpusztult (meg Amano is :(:()sajnos, mert mint kiderült, túl lágy volt a víz, de mióta 8 körüli a GH-ra(dupla KH-ra) sózok vissza, azóta, jópár hete nem fogyatkozik a létszám.
RO vizem van! Állt. 7-8 a GH és 3-4 a KH! A dupla KH-t hogy érted? Mivel sózol vissza? TDS-ed mennyi?
 
RO vizem van! Állt. 7-8 a GH és 3-4 a KH! A dupla KH-t hogy érted? Mivel sózol vissza? TDS-ed mennyi?
Úgy értettem, hogy megnéztem a KH-t ami nálam 4, és ez miatt 8-as GH a cél. Vagyis nálad teljesen jó. Visszasózásra a Green Aqua GH+ -t használok, TDS, meg kicsivel 300ppm felett van az E.I. elvű tápozás miatt, pH meg 6,7 Mikor újraindítás után megvettem a 20db Ottot akkor 1-2 naponta volt elhullásom, pedig óvatosan szoktattam őket be. Már előző nap kikapcsoltam a CO2-t, és vízet is cseréltem. Akkor találtam egy videót, amiben a TDS mérő használatát mutatták be, és ott mondták, hogy az vízkeménység mérésére nem alkalmas, inkább csak viszonyításra. Ekkor mértem rá a Gh-ra ami 1 volt. Sok kanálnyi GH+ használatával fenyomtam 8-ra, és azóta a megmaradt 8 fős csapat vígan úszkál.
 
Nálam van oto a CRS akvában is, ahol CO2 van és brutál lágy víz, durván alacsony pH-val. Két éve élnek és virulnak.
Nagy akvában is 130 TDS-re sózok vissza GH+ porral. Van vagy 25 oto benne...

Mindkét akvában a KH 0 körüli...
 
Nálam van oto a CRS akvában is, ahol CO2 van és brutál lágy víz, durván alacsony pH-val. Két éve élnek és virulnak.
Nagy akvában is 130 TDS-re sózok vissza GH+ porral. Van vagy 25 oto benne...

Mindkét akvában a KH 0 körüli...
Szerintem nagyon egyedfüggő, illetve attól is függ, hogy honan származnak.
Nálam is vannak, nagyon lágy vízben, CO2-vel, visszasózás nincsen.
Amikor majd’ 3 éve berendeztem a nagy akvát a vásárolt 5-6 darab mind elhullott 2 hónap alatt, 1 meg megmaradt, amit fél évvel később vettem csak észre...úgy rejtőzött.
Azóta, amiket hoztam élnek és virulnak.
 
Szerintem nagyon egyedfüggő,
Egyetértek.
Nekem kb. 8 hónapja van 2 a 4-ből. Egyszerre hoztam a 4-t, de a színük (csíkok, fedettség) alapján 2-2 kicsit más volt.
Az egyik fajta 2 pár héten belül elhullott, a másik 2 fajta azóta is megvan. Igaz időnként eléggé elbújnak, volt már amikor keresztet vetettem az egyikre, vagy mindkettőre.

Lágy víz, CO2, visszasózva, sok CRS-sel, tápozással.
 
Sajna nem egyed, hanem szállítmány-függő.
Ha rossz eresztést fogsz ki, elpotyognak mint a sicc, csinálhatsz bármit.

(Körbe lett járva itt a topikban a téma, sajna vadonfogottak szinte 100%-ban, és ha nagyon legyengülve érnek ide, sokszor már menthetetlenek.)
 
Bármennyire hatékonyak meg szépek igen nagy lutri hal. Szabolcsban drágán is adják. Emiatt nem veszek oto-t soha hiába látom kereskedésben.
 
Én akkor nagyon kifoghattam mindig. :( Úgy 6 éve vásárolgatok Ottókat meg Amano garnélákat, ez idő alatt több tízezret költöttem rájuk . Fehérváron ráadásul mindegyik ezer forint közelében van, és hetek alatt elfogytak:(:mad:, persze volt Amano ami kimászott. Ottok meg virgoncok voltak mikor bekerültek az akváriumba és mégis sorban hullottak. Utóbbi időben még az RC garnélákat is külön akváriumban nevelgettem mert azok se maradtak meg a nagy növényesemben, mivel akkor a 160 ppm-es cél lebegett mindig a szemem előtt, és nem számoltam a nagymértékü tápozással. Volt, hogy 50%-os vízcsere után nem is tettem port a vízhez. Nem tudom mennyire van összefüggés a vízkeménység és az ottok elhullása közt (garnéláknál egyértelmű hisz nekik kell), de nálam a felkeményítést követően ált meg.
 
Olvastam több helyen is, hogy ezeknek a kis Ottó féléknek szükségük van fára is az akváriumban.
Ezt lehet catappa kéreggel pótolni, vagy mindenképpen fa kell nekik?
 
Olvastam több helyen is, hogy ezeknek a kis Ottó féléknek szükségük van fára is az akváriumban.
Ezt lehet catappa kéreggel pótolni, vagy mindenképpen fa kell nekik?

Ahogy @star67 írta, Otóéknál a catappa kéreggel nem lehet mellélőni.
De úgy látom, hogy a cholla és a csavartfűz sincs ellenükre (elfogyott a catappám).
 
Nálam kettő már régi motoros, kb. 3-4db pusztult ki mellőlük...
Olyan két hete, hoztam megint egyet. Úgy néz ki lesz belőle valami!
Mi ez a capatta kéreg??
Nálam csak kő van az akváriumba, lehet örülnének neki!?ce48699a901db723523e4a0482c167c5.jpg
 
Back
Oldal tetejére