• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Otocinclus affinis - Törpe szívóharcsa

Köszönöm..

Mégegy kérdésem volna..

A Co beoldás káros az otoknak?
 
Aznapra CO2 kikapcs es lassu szoktatas foleg ebben a beteg melegben. A szallitasi idot is a legrovidebbre venni.
20 perccel vásárlás után már úszott a zacskójuk a vízben, szóval a szállítás szerintem nem volt probléma. A CO2-t is lekapcsoltam, de valahogy mégsem tetszett nekik. Levegőztetek 1000-rel, de látszólag semmit sem ér. Van még bármi paraméter, amit érdemes méricskélni mielőtt újból belevágok? Nitrit/nitrát tesztem csak tesztcsíkos van, az nem mutat semmit, de ha érdemes, akkor veszek csepegtetőset, csak nem szeretnék mégegyszer halálra kínozni egy csapatot.
 
Sziasztok,
múlt pénteken vettem 5 oto-t a viszonylag új aksimba, de sajnos ebből már csak 1 maradt meg, ő is elég rossz bőrben van.
Szerintetek mit kellett volna / lehetne tennem?
Nyitottam egy naplót, a részletek ott vannak: https://akvakertesz.hu/threads/ut-a-termeszetben.7654/
Mit adtál nekik enni?
Nekem 1,5 év után pusztult el egyszerre egyik reggelre 4-ből kettő. A harmadik, pedig egy napra rá kiugrott, pedig előtte sose csináltak ilyet. Adtam nekik valami mixet, amit valószínűleg nem kellett volna. Nem nekik szántam, de ettek belőle.
Egyébként ahonnét szoktam vásárolni (akvarista boltban), szinte mindig van 1-1 elhullott példány a tartályban, és szólok, hogy "ugyan má' szedjék ki". Szóval, a boltokban is hullanak...
Az általad említett boltból a múltkor vásároltam 2db algázó gébet. Az egyik másnapra feladta (a másik még megvan, de csont sovány, pedig mindent megkap, amit a többiek).
 
Mit adtál nekik enni?
Nekem 1,5 év után pusztult el egyszerre egyik reggelre 4-ből kettő. A harmadik, pedig egy napra rá kiugrott, pedig előtte sose csináltak ilyet. Adtam nekik valami mixet, amit valószínűleg nem kellett volna. Nem nekik szántam, de ettek belőle.
Egyébként ahonnét szoktam vásárolni (akvarista boltban), szinte mindig van 1-1 elhullott példány a tartályban, és szólok, hogy "ugyan má' szedjék ki". Szóval, a boltokban is hullanak...
Az általad említett boltból a múltkor vásároltam 2db algázó gébet. Az egyik másnapra feladta (a másik még megvan, de csont sovány, pedig mindent megkap, amit a többiek).
2 nap alatt történt a baj, szóval igazság szerint még nem adtam nekik semmi pluszt. Alga viszont van bőven, tudtak volna enni, de nem nagyon érdekelte őket.
 
Sziasztok!

Én is elveszítettem kettőt az öt halacskából nem sokkal a vásárlás után. Aztán találtam egy leírást egy bolt weblapján. Talán ez is lehet egy ok a beszerzés utáni elpusztulásra:

A bolti Otocinclusok szinte mindig vadbefogásból származnak. A hosszú szállítás alatt általában egyáltalán nem etetik a halakat. Ilyenkor a bélrendszerükben élő baktériumok éhenhalhatnak. Ezek nélkül a halak nem képesek rendesen megemészteni az algákat, így egy kiéheztetett Oto gyakorlatilag halálra van ítélve. Csak jól táplált, élénk Otocinclust vásároljunk. Sajnos a fentiek miatt még így is nagy az elhullási arány az új halak között.

Ráadásúl nálam befertőzték a gyöngydániókat kopoltyúférgekkel, pedig rajtuk semmiféle látható jele nem látszott a dolognak. Nem dörgölőztek semmihez, nem állt el a kopoltyúfedőjük sem.
 
Utoljára módosított moderátor által:
Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni, mert az egyik Oto-m szeme körül fehér "penész"-nek kinéző képződmény van. Gőzöm sincs ez micsoda és hogy fertőző-e a többi hal számára!
A képek alapján tudtok segíteni?

Köszi,
Csanádi Ferenc
oto1.jpg
oto3.jpg
oto4.jpg
 
Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni, mert az egyik Oto-m szeme körül fehér "penész"-nek kinéző képződmény van. Gőzöm sincs ez micsoda és hogy fertőző-e a többi hal számára!
A képek alapján tudtok segíteni?

Köszi,
Csanádi Ferenc
View attachment 66647
View attachment 66648
View attachment 66649

Szerintem halpenész. Ennek alapján ráguglizhatsz a neten.
Valószínűleg valami hámsérülése lehetett és a nem makulátlan tiszta vízben elfertőződött.
 
Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni, mert az egyik Oto-m szeme körül fehér "penész"-nek kinéző képződmény van. Gőzöm sincs ez micsoda és hogy fertőző-e a többi hal számára!
A képek alapján tudtok segíteni?

Köszi,
Csanádi Ferenc
View attachment 66647
View attachment 66648
View attachment 66649

Valamivel megsérthette magát és egy másodlagos fertőzés alakult ki. Ez más halakra/garnélákra nézve nem jelent veszélyt.
Metilénkékkel kellene kezelni őt. Tudom, nem kis kihívás kipecázni, de jó lenne ha a kezelés idejére el tudnád különíteni őt.
 
Szerintem halpenész. Ennek alapján ráguglizhatsz a neten.
Valószínűleg valami hámsérülése lehetett és a nem makulátlan tiszta vízben elfertőződött.

Szia!
Köszi a választ, rákerestem, valószínűleg az lesz. Elkülönítés és kezelés lesz a megoldás.
 
Valamivel megsérthette magát és egy másodlagos fertőzés alakult ki. Ez más halakra/garnélákra nézve nem jelent veszélyt.
Metilénkékkel kellene kezelni őt. Tudom, nem kis kihívás kipecázni, de jó lenne ha a kezelés idejére el tudnád különíteni őt.

Szia!
Köszi a tanácsot, elkülönítem és úgy fogom kezelni.
 
Back
Oldal tetejére