• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Otocinclus affinis - Törpe szívóharcsa

Levinen

Kertész szaki
Ez az egyik legkisebb méretű algázó, így főleg a méretével arányos akváriumokba ajánlott (nano). Nagyon fontos, hogy kisebb csapatban tartsuk, mert igen félénk állat és így, igényli is a társaságot. Megfelelő búvóhelyekről és fa dekorációkról mindenképp gondoskodnunk kell. Táplálékának a 90%-át az alga, illetve a növényi származékok teszik ki, de szinte minden mást is elfogadnak. Algaevő fronton, tökéletes választás egy növényes akváriumban.

Család: Harcsafélék
Kontinens: Brazília
Hőmérséklet: 22-25 °C
Méret: max.: 4cm
pH tolerancia: 6-7,2

2901151_124821b4a6fbe2fb3e59ef902f745ccc_m.jpg
 
Még többet tudhattok meg erről a pompás kis termetű algázóról
itt

o-vittatus4.jpg
 
Utoljára módosított:
Labirintkopoltyus said:
Sziasztok!

Az otocinclus csinál olyan merényleteket az akvárium ellen mint az ancik? Gondolok itt arra hogy feltúrja az aljzatot és egyéb hasonló hálás cselekedetek.

Ma született bárányok! ;)
 
Labirintkopoltyus said:
Sziasztok!

Az otocinclus csinál olyan merényleteket az akvárium ellen mint az ancik? Gondolok itt arra hogy feltúrja az aljzatot és egyéb hasonló hálás cselekedetek.

nálam most a kis ADA nanóba is került két példány. édesek. semmi ilyen gonoszság nincs. viszont nálam egy hete remekül algáznak. nanoba kifejezetten ajánlom
 
Labirintkopoltyus said:
Már csak egy kérdés hol lehet őket beszerezni és mennyiért?

Én nagyon szépeket, és egészségeseket vettem az Atlantiszban, ott szinte mindig van... Cím, és tel a hol vásároljunk topicban ;)
 
MOst sikerült nekem is szereznem béhány O.Vittatust ismét..a gariknál kaptak helyet..kíváncsian várom..hogy fognak viselkedni az algákkal szemben :D
 
Szia! Hol sikerült O. Vittatust venned? Ezek is nagyon szépek, és szeretnék még egy párat belőlük, remélem megférnek egymás mellett az affinisekkel :)
 
Pesten vettem a Galapagosban és ha jól tom a vittatus 5,5 cmre nő meg..tehát "nagyobb" lesz,mint az affinis:D
 
Egyrészt mindenhol mást írnak ( 3cm től % cmig)..másfelől az egyik példányom erősen a 4 cmt döntögeti így ránézésre;)
 
Mondjuk teljesen felesleges 1-2 cmen vitatkoznunk..lényeg..hogy nagyon hasznos és kedves kis teremtmények:)
 
Sziasztok!

Még a múlt hétvégén lettem boldog tulajdonosa 2 Oto-nak. 3-4 nap alatt teljesen le faragták körbe az algát, azóta zöldségekkel próbálkozom (kígyó ubi nem jött be, ma cukkini van a terítéken). Olyan kérdés lenne, hogy Spirulina tablettát olvastam, sokan adtok algázóknak. Ezt hol lehetne beszerezni?

Előre is köszi: Namtar
 
Back
Oldal tetejére