• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Otocinclus affinis - Törpe szívóharcsa

Én tolom nekik a tápot, carbot, co2-t ezerrel, semmi bajuk. Tartottam már csapvízben, RO-ban is. Szerintem a manapság beszerezhető példányok már nem érzékenyebbek az átlagnál.
az átlag minél? átlag halnál vagy átlag oto-nál? :))))
Egyébként nálam is elég sok mindenen mentek át kicsi oto-k és nem akarták feladni a küzdelmet. Azt viselte nehezebben az egyik mikor befejelt a belső szűrő mögé és nem tudott kiszabadulni. Még nekem is nehezen ment az eltávolítása.
 
Én tolom nekik a tápot, carbot, co2-t ezerrel, semmi bajuk. Tartottam már csapvízben, RO-ban is. Szerintem a manapság beszerezhető példányok már nem érzékenyebbek az átlagnál.
Igen, tuti sokat " erősödtek " genetikusan. 7 évvel ezelőtti posztokban voltak az elhullások.
 
Sziasztok!

Az 54 literes akimba beszereztem 4 db Oto-t. 2-3 hétig semmi bajuk nem volt, de mostanság kezdenek el hullani. Brutális barna alga problémával küzdöttem, amit ők oldottak meg, meg szerintem azóta beállt a bio rendesen, mert nem tér vissza a dolog. amikor már szépen zöldelltek a növények, gondoltam egy kis easy life carboval segítek a növekedésükön. Mivel tudom, hogy érzékenyek a co2 re, igyekeztem úgy adagolni, hogy még véletlenül sem kerüljön közvetlenül rájuk. egyébként naponta 1 ml adagolok (low-tech aki), és kezdetben nem is látszott higy probléma lenne. azonban heti két nap -sajnos nem vagyok itthon- nem tudom be adagolni a carbot, és arra gondoltam, hogy esetleg ez a "kis" co2 ingadozás nem segíthetett abban hogy szegények elpusztuljanak?

valamit a múlt héten kezdtem el az easy life ferro és profito tápok adagolását, heti kétszer, 2,5 ml-t. a dobozon lévő ajánlást követve, ami heti 10ml/100 liter ír elő. Nem
lehet hogy a táp adagolás is közrejátszik az elhullásban?

aztán, van három páncélos harcsám, akik etetéskor eléggé beindulnak, én nem foglalkoznak senkivel és semmivel csak a kajával. jó néhányszor előfordult, hogy a kajakeresés közben megijesztették az Oto-kat, akik egyénként jóval kisebbek voltak mint a páncélosok. Nem
lehet hogy kicsit túl "stresszelték" őket?

Egy hydor crystal duo II belső szűrőt használok, 450 l / h a teljesítménye, a víz értékeiről nem sokat tudok, mert még eléggé kezdő vagyok, annyi, hogy egy kicsit keményebb kategóriába tartozik, olyan 18 körüli értékkel, a hőfok nagyjából 24-28 fok között mozog. feltöltés előtt természetesen 2 napig hagyom állni a vizet. A számukra kedvező körülmények adottak berendezés szempontjából ( fa, búvóhely, stb.) adottak, viszont a mai napra ketten maradtak a négyből, és ők is erőtlennek tűnnek. A természetesen termelődő alga mellett heti 2 alkalommal kaptak 1-1 algatabit, amit az armano garnélákkal (6 db) hamar el is fogyasztottak.

A vízminőséggel (talán) nagy baj nem lehet, mert a galaxy razborák, az amanók, a páncélosok, valamit néhány csiga ( zebra/sün) vígan elvannak. szeretném ha az akváriumom lakói lennének továbbra is az oto-k mert minden szempontból király halak, de ameddig nem tudom az okát, nem pótolom őket. Ebben kérném a segítségeteket.

Köszönöm előre!
 
Sziasztok!

Az 54 literes akimba beszereztem 4 db Oto-t. 2-3 hétig semmi bajuk nem volt, de mostanság kezdenek el hullani. Brutális barna alga problémával küzdöttem, amit ők oldottak meg, meg szerintem azóta beállt a bio rendesen, mert nem tér vissza a dolog. amikor már szépen zöldelltek a növények, gondoltam egy kis easy life carboval segítek a növekedésükön. Mivel tudom, hogy érzékenyek a co2 re, igyekeztem úgy adagolni, hogy még véletlenül sem kerüljön közvetlenül rájuk. egyébként naponta 1 ml adagolok (low-tech aki), és kezdetben nem is látszott higy probléma lenne. azonban heti két nap -sajnos nem vagyok itthon- nem tudom be adagolni a carbot, és arra gondoltam, hogy esetleg ez a "kis" co2 ingadozás nem segíthetett abban hogy szegények elpusztuljanak?

valamit a múlt héten kezdtem el az easy life ferro és profito tápok adagolását, heti kétszer, 2,5 ml-t. a dobozon lévő ajánlást követve, ami heti 10ml/100 liter ír elő. Nem
lehet hogy a táp adagolás is közrejátszik az elhullásban?

aztán, van három páncélos harcsám, akik etetéskor eléggé beindulnak, én nem foglalkoznak senkivel és semmivel csak a kajával. jó néhányszor előfordult, hogy a kajakeresés közben megijesztették az Oto-kat, akik egyénként jóval kisebbek voltak mint a páncélosok. Nem
lehet hogy kicsit túl "stresszelték" őket?

Egy hydor crystal duo II belső szűrőt használok, 450 l / h a teljesítménye, a víz értékeiről nem sokat tudok, mert még eléggé kezdő vagyok, annyi, hogy egy kicsit keményebb kategóriába tartozik, olyan 18 körüli értékkel, a hőfok nagyjából 24-28 fok között mozog. feltöltés előtt természetesen 2 napig hagyom állni a vizet. A számukra kedvező körülmények adottak berendezés szempontjából ( fa, búvóhely, stb.) adottak, viszont a mai napra ketten maradtak a négyből, és ők is erőtlennek tűnnek. A természetesen termelődő alga mellett heti 2 alkalommal kaptak 1-1 algatabit, amit az armano garnélákkal (6 db) hamar el is fogyasztottak.

A vízminőséggel (talán) nagy baj nem lehet, mert a galaxy razborák, az amanók, a páncélosok, valamit néhány csiga ( zebra/sün) vígan elvannak. szeretném ha az akváriumom lakói lennének továbbra is az oto-k mert minden szempontból király halak, de ameddig nem tudom az okát, nem pótolom őket. Ebben kérném a segítségeteket.

Köszönöm előre!
Amiket leírtál CO2 ingadozás, Carbo stb...nem árt nekik. Nálam kaptak már rendesen mindekettőből és semmi bajuk nem lett...A stressztől sem hullanak így el, maximum elbújnak napokra.
 
Sziasztok!

Az 54 literes akimba beszereztem 4 db Oto-t. 2-3 hétig semmi bajuk nem volt, de mostanság kezdenek el hullani. Brutális barna alga problémával küzdöttem, amit ők oldottak meg, meg szerintem azóta beállt a bio rendesen, mert nem tér vissza a dolog. amikor már szépen zöldelltek a növények, gondoltam egy kis easy life carboval segítek a növekedésükön. Mivel tudom, hogy érzékenyek a co2 re, igyekeztem úgy adagolni, hogy még véletlenül sem kerüljön közvetlenül rájuk. egyébként naponta 1 ml adagolok (low-tech aki), és kezdetben nem is látszott higy probléma lenne. azonban heti két nap -sajnos nem vagyok itthon- nem tudom be adagolni a carbot, és arra gondoltam, hogy esetleg ez a "kis" co2 ingadozás nem segíthetett abban hogy szegények elpusztuljanak?

valamit a múlt héten kezdtem el az easy life ferro és profito tápok adagolását, heti kétszer, 2,5 ml-t. a dobozon lévő ajánlást követve, ami heti 10ml/100 liter ír elő. Nem
lehet hogy a táp adagolás is közrejátszik az elhullásban?

aztán, van három páncélos harcsám, akik etetéskor eléggé beindulnak, én nem foglalkoznak senkivel és semmivel csak a kajával. jó néhányszor előfordult, hogy a kajakeresés közben megijesztették az Oto-kat, akik egyénként jóval kisebbek voltak mint a páncélosok. Nem
lehet hogy kicsit túl "stresszelték" őket?

Egy hydor crystal duo II belső szűrőt használok, 450 l / h a teljesítménye, a víz értékeiről nem sokat tudok, mert még eléggé kezdő vagyok, annyi, hogy egy kicsit keményebb kategóriába tartozik, olyan 18 körüli értékkel, a hőfok nagyjából 24-28 fok között mozog. feltöltés előtt természetesen 2 napig hagyom állni a vizet. A számukra kedvező körülmények adottak berendezés szempontjából ( fa, búvóhely, stb.) adottak, viszont a mai napra ketten maradtak a négyből, és ők is erőtlennek tűnnek. A természetesen termelődő alga mellett heti 2 alkalommal kaptak 1-1 algatabit, amit az armano garnélákkal (6 db) hamar el is fogyasztottak.

A vízminőséggel (talán) nagy baj nem lehet, mert a galaxy razborák, az amanók, a páncélosok, valamit néhány csiga ( zebra/sün) vígan elvannak. szeretném ha az akváriumom lakói lennének továbbra is az oto-k mert minden szempontból király halak, de ameddig nem tudom az okát, nem pótolom őket. Ebben kérném a segítségeteket.

Köszönöm előre!

Milyen gyakran cserélsz vizet az akváriumban és kezeled-e valamivel?
 
Milyen gyakran cserélsz vizet az akváriumban és kezeled-e valamivel?

Nem használok semmilyen vízelőkészítőt, sem vízkezelőt. Heti redszerességgel csak annyi vizet szoktam leszívni, amennyiben a szűrőt ki szoktam takarítani, ezen felül pedig csak az elpárolgott vizet töltöm vissza, csapvízzel, amit előtte 2 napig állni hagyok.
 
Nem használok semmilyen vízelőkészítőt, sem vízkezelőt. Heti redszerességgel csak annyi vizet szoktam leszívni, amennyiben a szűrőt ki szoktam takarítani, ezen felül pedig csak az elpárolgott vizet töltöm vissza, csapvízzel, amit előtte 2 napig állni hagyok.
Ha latszolag minden rendben van, akkor ahogy @xspirit irta, viztesztek következnek.
Nitrit, Ammonia stb, csakhogy biztosra menjel. Esetleg megvizsgalni, hogy barmilyen dekor, szüröanyag (ki tudja meg), nincsen -e karos hatassal rajuk.
Nalam a nagy akvarium berendezeset követöen, a nitrit, ammonia rendben volt, ennek ellenere mind az 5 Oto-m elhullot 1 honapon belül. Mire rajöttem, hogy a pH ertek az ami nem stimmel. Nem toleraltak a csapviz 7,5-8,5-es pH-jat.
Milyen pH ertek van nalad? Szerintem arra erzekenyek elegge. Javaslatom szerint 6-7 között kellene, hogy legyen, semmikeppen nem több.
 
Szia!

Itt van meg egy link, ahol foglalkoznak az Otok problematikajaval, igaz nemet nyelvü.
A lenyeg, hogy a fö elhalalozasi okkent, altalaban a stresszet es az ehhalalt nevezik meg. Ez lehet szallitasi stressz, beszoktatasi stressz is. Nehezen viselik a hirtelen vizparameter es környezetvaltozast is.
De az is lehet, hogy valamilyen bekterialis fertözes all a hatterben. Nem tudhatod, hogy milyen körülmenyek között voltak a boltban, mikor, hogyan kerültek oda. Akar ez a folyamatos stresszhatas is oka lehet, hogy nalad elpusztultak.
Az egyik kollega a cikkben eppen azt ecseteli, hogy szerinte a vizparameterek megsem olyan fontosak, mint hittük, ezek szerint inkabb stressz es a kaja lehet kivalto ok. Remelem segitettem.
https://www.welse.net/SEITEN/otostress.htm
 
Sziasztok!

Az 54 literes akimba beszereztem 4 db Oto-t. 2-3 hétig semmi bajuk nem volt, de mostanság kezdenek el hullani. Brutális barna alga problémával küzdöttem, amit ők oldottak meg, meg szerintem azóta beállt a bio rendesen, mert nem tér vissza a dolog. amikor már szépen zöldelltek a növények, gondoltam egy kis easy life carboval segítek a növekedésükön. Mivel tudom, hogy érzékenyek a co2 re, igyekeztem úgy adagolni, hogy még véletlenül sem kerüljön közvetlenül rájuk. egyébként naponta 1 ml adagolok (low-tech aki), és kezdetben nem is látszott higy probléma lenne. azonban heti két nap -sajnos nem vagyok itthon- nem tudom be adagolni a carbot, és arra gondoltam, hogy esetleg ez a "kis" co2 ingadozás nem segíthetett abban hogy szegények elpusztuljanak?

valamit a múlt héten kezdtem el az easy life ferro és profito tápok adagolását, heti kétszer, 2,5 ml-t. a dobozon lévő ajánlást követve, ami heti 10ml/100 liter ír elő. Nem
lehet hogy a táp adagolás is közrejátszik az elhullásban?

aztán, van három páncélos harcsám, akik etetéskor eléggé beindulnak, én nem foglalkoznak senkivel és semmivel csak a kajával. jó néhányszor előfordult, hogy a kajakeresés közben megijesztették az Oto-kat, akik egyénként jóval kisebbek voltak mint a páncélosok. Nem
lehet hogy kicsit túl "stresszelték" őket?

Egy hydor crystal duo II belső szűrőt használok, 450 l / h a teljesítménye, a víz értékeiről nem sokat tudok, mert még eléggé kezdő vagyok, annyi, hogy egy kicsit keményebb kategóriába tartozik, olyan 18 körüli értékkel, a hőfok nagyjából 24-28 fok között mozog. feltöltés előtt természetesen 2 napig hagyom állni a vizet. A számukra kedvező körülmények adottak berendezés szempontjából ( fa, búvóhely, stb.) adottak, viszont a mai napra ketten maradtak a négyből, és ők is erőtlennek tűnnek. A természetesen termelődő alga mellett heti 2 alkalommal kaptak 1-1 algatabit, amit az armano garnélákkal (6 db) hamar el is fogyasztottak.

A vízminőséggel (talán) nagy baj nem lehet, mert a galaxy razborák, az amanók, a páncélosok, valamit néhány csiga ( zebra/sün) vígan elvannak. szeretném ha az akváriumom lakói lennének továbbra is az oto-k mert minden szempontból király halak, de ameddig nem tudom az okát, nem pótolom őket. Ebben kérném a segítségeteket.

Köszönöm előre!
Nálam főleg az első néhány hétben volt elhullás. Azok, akik túlélték, azok közül többen évekig elvoltak. Etetni nem etettem őket, algát mindig találtak. :D Nyilván vízparaméterekre is érzékenyek valamilyen szinten, egyszer egy 2 hetes vízcsere kimaradást követően elhullott 1 db.
 
Nálam most szombaton pusztult el két darab. Előtte való héten egy. Napokig semmi gond nem volt, egy óra alatt ment végbe a haláltusájuk. Két hete hoztam először 2 darabot, pár nap múlva meghalt az egyik, múlt héten hoztam még kettőt, hogy ne maradjon egyedül a túlélőm. Hát most egyedül van. És látszólag semmi baja. 30-as nanom van, 3 naponta cserélek 5 litert benne, így van meg a heti 50%. Csak tesztcsíkos víztesztem van, aszerint nem volt gond a vízzel, és a hisztis garnélák se mutatták jelét, hogy bármi baj lenne. Csapvizet használok vízelőkészítővel, kis mennyiségű RO vízzel hígítva most nyáron, de nem vízcsere után történtek a pusztulások. Mint a képemen is látszik, kaját kaptak, az üveget is folyamatosan nyalták. Odabent nyugodtak voltak, nem ijedeztek még akkor sem, ha odabent nyúlkáltam.:(
Most egy darabig hanyagolom a próbálkozást, és csak reménykedek, hogy a megmaradtnak ne legyen semmi baja. De társak mindenképpen kellenek majd neki.
 
Köszönöm mindenkinek a segítséget! Akkor a víztesztek következnek, aztán majd megírom az eredményeket! Hátha segít ez majd valakinek :) Mégegyszer köszönöm, jó arcok vagytok! :)
 
Szia!

A lenyeg, hogy a fö elhalalozasi okkent, altalaban a stresszet es az ehhalalt nevezik meg. Ez lehet szallitasi stressz, beszoktatasi stressz is.
Lehet benne igazság. Nagyon besz@ri társaság. A négy közül csak egyet látok rendszeresen előjönni kajálni. Egy másik néha előjön, de ahogy közelítek, fejvesztve menekül a növények közé. Pedig soha nem bántottam, kergettem őket. :bear: A másik kettőt, jó, ha két hetente észreveszem. Egyszerűen láthatatlanok. Azt sem tudom, mit esznek. Azt az algát, amit látok, azt biztosan nem. Az előjövő szép kerek hasú. A többi nem. Pedig kaját kapnak, nem is keveset.
 
Nekem még annyi tapasztalatom volt, hogy sajna szállítmány függő is - tavaly vettem egy adagot, azok közül már senki sincs meg, pár hónapot éltek csak, azután valamikor ez év elején (év végén?) vettem többet, egy se pusztult el belőlük, pedig néha úgy megijednek, hogy vakond módjára ássák be magukat a talajba… (az üveg mellett jól látható módon, frászt hozva rám)
 
Lehet benne igazság. Nagyon besz@ri társaság. A négy közül csak egyet látok rendszeresen előjönni kajálni. Egy másik néha előjön, de ahogy közelítek, fejvesztve menekül a növények közé. Pedig soha nem bántottam, kergettem őket. :bear: A másik kettőt, jó, ha két hetente észreveszem. Egyszerűen láthatatlanok. Azt sem tudom, mit esznek. Azt az algát, amit látok, azt biztosan nem. Az előjövő szép kerek hasú. A többi nem. Pedig kaját kapnak, nem is keveset.
DSC00022.JPG
Ritka pillanat: hárman egyszerre.
 
Sziasztok! Pontosan milyen algat esznek ezek a halacskák? Minden más algaevo fajnál megtaláltam, de itt mindenhol csak a "sokféle algat lelegel" fordulatot latom...
 
Elvileg nem szabad éles dekorok mellé rakni (éles kavics stb.). Kérdésem: a lávakővel mi a helyzet, ez éles vagy nem?
 
Sziasztok! Pontosan milyen algat esznek ezek a halacskák? Minden más algaevo fajnál megtaláltam, de itt mindenhol csak a "sokféle algat lelegel" fordulatot latom...
Hi!
Szerintem, senki sem tudja. Fonal algát, és zöld pont algát (ami az akvárium üvegén szokott lenni) biztosan nem. Ezt tapasztalatból mondom.
 
Back
Oldal tetejére