• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Otocinclus affinis - Törpe szívóharcsa

Nálam az egyik szerencsétlennek sikerült belefulladnia egy levedlett amano páncéljába. A belsejét csócsálta és bennszorult a feje, mire észrevettem mit csinál már elpusztult.
 
Nálam volt egy ami sokszor az akasztós szűrőbe akart felúszni. A szokatlan, nagy csobogásra figyeltem fel mindig. Pár hét után meghalt szegény. Előtte fél évig vígan ottoskodott.
 
50L-be csak garnélák mellé (szóval nem lesz más hal) szerintetek hányat érdemes/lehet berakni otoból?
Én 5-6 darabra gondoltam.
 
50L-be csak garnélák mellé (szóval nem lesz más hal) szerintetek hányat érdemes/lehet berakni otoból?
Én 5-6 darabra gondoltam.
Nálunk az 54 literesben a négy gőmbhal mellett 8 oto éldegél békességben, néhány amano és egy marék rc társaságában.
 
Király, jól sejtettem én, 6 simán mehet bele. Kevesebbet azért nem akarok mert csapatban érzik jól magukat.
 
Sziasztok! Nagyon rossz helyről vettem 3 otot, egypárszor megfogattam hogy nem veszek ott többet halat de most csak ott volt. Igazábol nem tudom miért vettem onnan. Mindegy. A 3 ból kettő egészséges. Egynek valami sárga hólyag van a kopoltyúja mellett a fején allulról(ezt a kereskedésbe nem láttam). Mi lehet ez? Az interneten nem találok róla semmit. Hogy tudom kezelni? Fertőző lehet? (A kép nagyon gyenge minőségü lett) 17245-735ec6415b09fb9225584ddd0a7c461c.jpgimg_20160913_170043-jpg.17245.jpg
 
Sziasztok! Nagyon rossz helyről vettem 3 otot, egypárszor megfogattam hogy nem veszek ott többet halat de most csak ott volt. Igazábol nem tudom miért vettem onnan. Mindegy. A 3 ból kettő egészséges. Egynek valami sárga hólyag van a kopoltyúja mellett a fején allulról(ezt a kereskedésbe nem láttam). Mi lehet ez? Az interneten nem találok róla semmit. Hogy tudom kezelni? Fertőző lehet? (A kép nagyon gyenge minőségü lett) View attachment 17261View attachment 17262
Hol kérdezzek rá ahol tudnak válaszolni hogy mi lehet ez? Ha az állat orvosnál járok akkor megkérdezem. Vagy végezzek vele? :bucktooth:
 
Szerintem várj vele. Ha olyan a baj, akkor úgyis feldobja a pacsert. Ha szenved, láthatóan rosszul érzi magát, akkor likvidáld, ne szenvedjen.
Amíg nincs látható probléma vele, eszik-úszik-aktív, ne bántsd.
 
A diffúzor tisztítás után (ugyanannyi buborékszám mellett) lehet annyival nagyobb CO2 beoldás, ami bezavar az Otoknál? Elég izgatottak reggel óta, az egyik fel-le cikázik, a többi meg a diffúzor alatti "árnyékban" lóg a falon. Kinek mi a tapasztalata ilyesmivel?
 
A diffúzor tisztítás után (ugyanannyi buborékszám mellett) lehet annyival nagyobb CO2 beoldás, ami bezavar az Otoknál? Elég izgatottak reggel óta, az egyik fel-le cikázik, a többi meg a diffúzor alatti "árnyékban" lóg a falon. Kinek mi a tapasztalata ilyesmivel?
Elvileg jobb lett a beoldás. Amúgy ezért javasolt a heti tisztítás, mert akkor nem lesz nagy ingadozás. Viszont az is lehet, hogy nem ez zavart be nekik.
 
Végül csak nem tudtam ellenállni, így beköltözött két zebra oto és két palacsintaalgázó is a sima oto-k mellé.
Teljes a béke, mindenki jól érzi magát (már egy hete megvannak, így remélhetőleg nem lesz gond).

22764500208_87783d4e23.jpgP1220774 by Zsolt, on Flickr

30854809331_f97e861e1c.jpgP1220741 by Zsolt, on Flickr

Elnézést a fényviszonyokért, de a reggeli halovány világításban sikerült a sormintát elkapni:

22764499038_cb80844ab0.jpgP1220924 by Zsolt, on Flickr
 
Én zsiráfot akartam de ahhoz kicsi volt az 50 literes. :) :D

Az én oto negros bébijeim eltűntek az első eresztésből, vagy a dzsungelben vannak valahol és növögetnek, vagy kinyiffantak, viszont azóta volt új ikrázás és ki is keltek, egyelőre az üvegen tapicskolnak.
 
Én zsiráfot akartam de ahhoz kicsi volt az 50 literes. :) :D

Az én oto negros bébijeim eltűntek az első eresztésből, vagy a dzsungelben vannak valahol és növögetnek, vagy kinyiffantak, viszont azóta volt új ikrázás és ki is keltek, egyelőre az üvegen tapicskolnak.
néhányra továbbra is vevő lennék belőlük. Olyanom még nincs ;)
Lehet nem találnak kaját. Kicsit algásítsd az akvát
 
Back
Oldal tetejére