• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Otocinclus affinis - Törpe szívóharcsa

Szerintem még a nem normális kínálatú boltokban is van :) , viszont törekedj arra, hogy jó minőségűt vegyél, pl:Sera.
Pár Otonak nem is kell egy egész tabletta, csak fél vagy negyed, valamint elég egy héten egyszer-kétszer adni nekik, mert teljesen leszoknak az algáról. Találnak magunkak annyi algát, amennyi kell nekik.
 
THX!

Közben neten én is rátaláltam a SERA-sra. Remélem valahol sikerül a 24 db-os kiszerelést beszereznem, az is jó sokáig elég lesz.
Amúgy algát szabad szemmel még mindig nem látok az akiban (kop-kop) :twisted:
 
Sziasztok!

Kb fél éve tartok Otokat, 2 hete viszont egymás után hullanak el és fogalmam sincs mi lehet a gond. Az akvárium 1,5 éve üzemel, ~90 liter, Tetratec Ex600, 3x24W, vízértékek tökéletesek, 26-27°C, heti kb feles vízcsere, stb. Eddig 4 db lett oda, ugyanazokkal a tünetekkel: egyik napról a másikra szinte csak egy helyben pihennek, nem esznek, pedig lenne mit, egyre erőtlenebbek lesznek, aztán 2-3 órán belül annyi. Kívülről nem látszik rajtuk semmi, a hasuk is szép kerek.
Neonokkal, corykkal, amano és red cherry garnélákkal vannak együtt, a többieknek semmi bajuk.
Valami ötlet?
 
Esetleg lehet:
Hasvízkor
Ez az állapot a bőrfertőzéseket (pl.: úszórothadást) követi, vagy a rossz körülmények idézik elő. A baktériumok bejutnak a vérkeringésbe, a szöveteken gyulladást és sérüléseket okozva áramlanak át. A véredények és a szív sérüléseinek eredménye az, hogy a hasüregbe szivárog a folyadék.
Tünetek:
- Bevérzések a szem körül
- Étvágytalanság
- Fáradt, lassú viselkedés
- Úszók alapjának kivörösödése

Csak 1 tipp!
 
Szia kbela!
Gyanítom,hogy a vezetékes vízben volt valami mérgező anyag!Pest déli részén laksz akkor tuti!
Valami olyan vegyszerrel kezelik a vizet amit nem minden hal tolerál.Két hete kb-100db panda corym pusztult el.
Pénteken 21db kifejlett diszkoszhalam!!!!Makulátlan vízértékek mellett!Talán HMA szűrővel elkerülhető lenne a baj.
Üdv:Laci
 
Ottóból hány darabot ajánlatos tartani egy 243literes aksiban??? ;)
Nem szeretném, hogy feldézsmálják a növényeket!
 
Nekem van 10 db egy 300-as akiban, soha nem bántották egyik növényt sem, az algát és az uborkát annál inkább szeretik.
 
Sziasztok!
Az lenne a kérdésem hogy Bp-n belül hol tudok ilyen halakat beszerezni?
Köszönöm!
 
Pár napja vettem 2 példányt egy 54 literes aksiba. Nagyon tetszenek! :D
Annak ellenére, hogy igen kisméretű halak, 4-5 nap alatt gyönyörűen megtisztították a növényeket, pedig elég sok van belőle! Jobban kedvelik a nagyobb, szélesebb leveleket, de ha már azokon nem találnak algát, akkor minden felületet átkutatnak. A növényeket abszolút nem bántják, az apróbb, gyenge hajtásokat sem eszik meg.

Ha lekapcsol az akvárium világítása, de van fény a szobában, akkor hajlamosak fel-alá úszkálni az üveg mentén, mintha ki akarnának jönnni. Remélem csak az új környezet miatt van ez és hamarosan megszokják, a többi élőlény nem csinál ilyet.. :roll:

Összességében erősen ajánlom ezt a nagyon hasznos és nyugodt, barátságos halat! :thumbup:
 
vegh810319 said:
Pár napja vettem 2 példányt egy 54 literes aksiba. Nagyon tetszenek! :D
Ha teheted vegyél még hozzá 2-3at, csapatban érzik jól magukat.

vegh810319 said:
Ha lekapcsol az akvárium világítása, de van fény a szobában, akkor hajlamosak fel-alá úszkálni az üveg mentén, mintha ki akarnának jönnni.
Ez normális, L-es harcsáim is ezzel "szórakoznak"...
 
Az otok mennyire kényesek a CO-ra??

Azért kérdezem, mert a hétvégén vásároltam 4 db-ot a börzén. Tegnap este még mind megvolt és látszólag élvezték az új helyüket, ették az algákat ezerrel. Mára pedig az egyik kimúlt.
Azt tudni kell, hogy tegnap délelőtt cseréltem az élesztős cuccot a CO-ban, és éjszak is megy, mivel az élesztőt nem lehet kikapcsolni. :? De a drop checker halvány zöld színű, ami ugye azt jelenti, hogy pont oké. Az aki pedig viszonylag nagy (126 liter).
Másra pedig nem tudok gyanakodni... :(
 
Hali!

Jóra gyanakszol, nekem is sikerült az élesztőssel néhány oto-t elpusztítani, tehát csak óvatosan.Én úgy vettem észre, hogy érzékenyebbek a többi halnál, erre.Éjszakára meg enged ki a gázt egy elosztó segítségével, vagy levegőztess légpumpával.
 
Sajnos tényleg érzékenyek a CO2-re, szoktatni kell őket. Valószínű a nap végi tömény CO2 koncentrációt kapták a nyakukba ami sok volt neki.
 
Jojo, Viktor köszi a gyors válaszokat!
Gyorsan beraktam egy régi icipici belsőszűrőt (megtöltöttem siphorax-al, hogy legyen is benne valami), ami tud bubizni is. Remélem ez elég lesz. Éjszakára pedig kiengedem a gázt, nehogy a többi is kimúljon nekem, hisz így is kevesen vannak. :(
 
Boooooo said:
Az otok mennyire kényesek a CO-ra??

Azért kérdezem, mert a hétvégén vásároltam 4 db-ot a börzén. Tegnap este még mind megvolt és látszólag élvezték az új helyüket, ették az algákat ezerrel. Mára pedig az egyik kimúlt.
Azt tudni kell, hogy tegnap délelőtt cseréltem az élesztős cuccot a CO-ban, és éjszak is megy, mivel az élesztőt nem lehet kikapcsolni. :? De a drop checker halvány zöld színű, ami ugye azt jelenti, hogy pont oké. Az aki pedig viszonylag nagy (126 liter).
Másra pedig nem tudok gyanakodni... :(

Nekem viszont pont az élesztős CO porlasztójáról szopogatták előszeretettel az algát - bár az tény, hogy a felszálló bubikat mindig elkerülték :D
 
Back
Oldal tetejére