• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Oszkár Iwagumi DragonStone Nano 30L

Hogy vannak a növények?

A Monte Carlo-m nem akar ráfeküdni a talajra, minden szál felfelé nő.
Érdekes, hogy a "Hemianthus callitrichoides Cuba" erősen elszaporodott, még a Monte Carlo megfogyatkozott az elmúlt 3 hónapban, pedig telepítéskor ugyanannyi volt belőlük.

A "Pogostemon helferi" pálmafa alakot vett fel, nő a fény felé és az alsó levelei lehullanak.

Van még Hydropiper is, ez abszolút stagnál, szinte semmit sem növekedett a 3 hónap alatt.
 
DSC02183.JPGDSC02199.JPG

Ugyanaz az akvárium 2 különböző oldalról.
A magasra növő növényeket kiírtottam, így ezentúl nem kell vágni semmit. Ami maradt, az csak 2-3cm-re nő meg.
A sziklák réseibe próbálok mohát telepíteni.
 

Attachments

  • DSC02183.JPG
    DSC02183.JPG
    404.3 KB · Megtekintések: 9
DSC02681 algás moha k.jpg

Jól megnöveltem a világítás idejét, gondolom ez okozta az algásodást. (A képen a fenti mohán látható sok zöld pókháló)
Most vissza lecsökkentettem 9 órára.
Remélem eltűnnek ezek a zöld algák.
 
Most 2db otocinclus él a 30 literben, csak éjszaka látni őket, nappal elrejtőznek. Mivel mostanában van takarítani való alga, ezért gondoltam, hogy növelni kellene a létszámukat.

Kérdésem, hogy hány db otocinclus ajánlott belőlük egy 30 literesbe?
 
Nem látom a DC-t, ebből gondolom, hogy már nem adagolsz CO2-t.
A tápozás most hogy megy, miből mennyit adagolsz?
Az a sanda gyanúm, hogy hiába csökkentetted a fényt, még mindig úgy adagolod a tápokat, mintha lenne beoldás. Az meg egyenes út az algásodáshoz.
 
Jelenleg nagynyomású tropica CO2 megy, 95g-os palackkal, de minimális fokozatban, kb 2 buborék percenként. Így az indikátor túl alacsony CO2-t mutat, de mégis úgy növekedik minden növény mintha a zöld sávban lenne a CO2 szint. Kicsit aggódom, hogy a sok CO2 megritkítaná a CRS állományt. Green Aqua micro és macro tápot kap, kb heti 1-1 ml.
 
Jelenleg nagynyomású tropica CO2 megy, 95g-os palackkal, de minimális fokozatban, kb 2 buborék percenként. Így az indikátor túl alacsony CO2-t mutat, de mégis úgy növekedik minden növény mintha a zöld sávban lenne a CO2 szint. Kicsit aggódom, hogy a sok CO2 megritkítaná a CRS állományt. Green Aqua micro és macro tápot kap, kb heti 1-1 ml.
A ph erteket vedd figyelembe, a dc csak egy viszonyitasi alapnak jo. Nemtudom, hogy lagy vizet hasznalsz-e vagy nem, de a crs brigadot ne feltsd a co2-tol. Vegyel ph merot es 6.5-ig teljesen jo vagy.
 
A ph erteket vedd figyelembe, a dc csak egy viszonyitasi alapnak jo. Nemtudom, hogy lagy vizet hasznalsz-e vagy nem, de a crs brigadot ne feltsd a co2-tol. Vegyel ph merot es 6.5-ig teljesen jo vagy.
Lágyvizem van, a PH kb 7,2 szokott lenni (kevés CO2 mellett).
Most a TDS 240, de folyamatosan viszem le, cél a 100-150 körüli érték.
 
Éppen CO2 palackot cseréltem,
az új palack becsavaráskor azonnal elkezdett CO2-t ereszteni a reduktor (Tropica nano 95g). A palack kb 10 perc alatt kiürült.
Nem tudom, hol lehet a hiba, valahol a reduktor belseje öregedhetett el.

Elgondolkoztam, hogy CO2 nélkül folytassam, mert egy 2kg-s palackos rendszer összerakása elég drága.

 
Utoljára módosított:
Érkezett 3 Amano és a kislevelű felszínen úszó növényt is visszatelepítettem.

Úgy döntöttem, most CO2 nélkül fog tovább élni az akvárium. A régi rendszer tönkrement, újat nem veszek.
 
Éppen CO2 palackot cseréltem,
az új palack becsavaráskor azonnal elkezdett CO2-t ereszteni a reduktor (Tropica nano 95g). A palack kb 10 perc alatt kiürült.
Nem tudom, hol lehet a hiba, valahol a reduktor belseje öregedhetett el.

A reduktorban van egy fekete gumi tömítés. Én azt kifelejtettem egyszer palack cserénél és úgy jártam mint te.
Nézd meg benne van-e a tömítés a reduktorban!
 
Igen, ott a tömítés a reduktorban, már egy éve látványosan fel van töredezve. Már cserélni akartam, de ilyen tömítést sehol nem találtam.
Persze lehet, hogy a reduktor belsejében van a hiba, de a tömítésem is rosszul néz ki.
 
Igen, ott a tömítés a reduktorban, már egy éve látványosan fel van töredezve. Már cserélni akartam, de ilyen tömítést sehol nem találtam.
Persze lehet, hogy a reduktor belsejében van a hiba, de a tömítésem is rosszul néz ki.
Én mindenképpen cserélnék egy tömítést. Ha alaposabban megnézed, akkor a nyomásmérő óra mögött (alja mögött) van egy pici lyuk, az engedi el a CO2-t ha nem jó a tömítésed (vagy hiányzik). Szerintem ha beviszed bármelyik szerelvény boltba, fognak tudni adni neked ilyen méretű tömítést.
 
Back
Oldal tetejére