• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Őszi séta az erdőben

Ma megkaptam a rendelt növénykéket. Illetve rendeltem némi vezérlő elektronikának való cuccot kínából (kb. 50 nap). Akvárium vezérlőt fogok építeni ennek kicsi akváriumnak, csak hogy kipróbáljam meg tudom-e csinálni (van a szekrényben valahol egy raspberry pi kártyaszámítógép). hűtést, fényt, co 2-t fogok vele kapcsoli-ha minden igaz.

Készítettem két fotót, de nem adja vissza a valódi látványt.
IMG_20200310_162719.jpgIMG_20200310_162528.jpg
 
Néhány (egy) adat:
GH: 9 (27-es budakalászi vízből)-mást jelenleg nem tudok mérni és a kavics aljzat is keményít rendesen. Illetve a Cuba bubizik, a tartósteszt lime színű -Green Aqua lötyivel- tehát a CO2 jó. Alga csak annyi van ami az előző 2 évben termelődött és nem sikerült eltávolítani minden levélről. A víz szép tiszta, mondjuk egy kis aktív szenet is használok, a vasfa színezésemiatt.

Egy földigiliszta mászott ki az akváriumból nem olyan rég-nem is értem-hogyan kerülhetett oda-nincs benne föld... vagy mégis??? 2 éve víz alatt van a talj...-nem értem.

Gyűjtöttem egy csomó esővizet és palackoztam, most azt hiszem egy darabig ezel fogok vizet cserélni.
Vasárnap egy a kertben talált, nem tudom milyen mohát tettem próbaképen az akváriumba- szépen fotoszintetizál-bubizik, valami ötlet, hogy milyen moha? -ma meg is nyírtam.
IMG_20200310_183443.jpg
 
Utoljára módosított:
Kedves Naplóm! Átálltam heti (hétvégi) vízcserére, 5 litert cserélek alkalmanként. Üvegpuceválás, nyírbálás, nyesedék ültetés. Mohásítottam is az egy szál nevelt mohámmal... a képen alább látható, hogy mennyit nőtt (legalább ketőő és fél szál). A nagy szabadidőben pedig a szekrény berendezését csinálgatom, hogy ne szemétdomb legyen alatta...
IMG_20200314_145027.jpg
 
Ma a világítás teljes elektronikája is a szekrénybe költözött-eddig felette volt, pontosabban a fedélen. Elővettem a raspberry pi számítógépet és megnéztem működik-e a VNC-működött. Még várom a reléket Kínából a vezérlőhöz, illetve még pytonban is meg kell tanulnom programozni (persze elég, ha értem, valójában fölös tudás lenne). Némi ecsetalga megjelent néhány kavicson, ezzel még lesz dolgom.
IMG_20200315_203910.jpg
 
Megtaláltam a kezdődő algásodás okát... Valahogy ez az Oxiturbó nyomáscsökkentő mindig csinál valamit, amit nem kéne neki... A 2másodperc/bubi-ról 1másodperc/bubi-ra váltott. Még valószínűbb, hogy ez nem állandó nyomás emelkedés, hanem folyton változó. Most rámérek időnként, a tartósteszt is limeosabb mint volt, az állatok jól bírják.
Találtam egy szál Ludwigia mini red növényt a nagy akvárium boncolgatása közben. Ez is soká lesz bokor, de megvárom :D, aranyos növényke. Egy kiss algabumm is látható a felborúlt Co2 miatt-majd elmúlik. Egy fotó:
IMG_20200316_190625.jpg
 
Rendkívüli intézkedéseket vezettem be az algásodás megfékezésére:
Világítás egy órával kevesebb
Szűrő fojtása, áramlás csökkentése
Tápozás csökkentése

Az algát nem tekintve minden úgy nő mint a gomba eső után!-még az alga is ugye-mondjuk az is nővény...
 
Az állítgatásoknak (co, táp, fény)és az erős napfénynek, ami a lakást elárasztotta, plusz a melegedés, megtette a hatását és szép zöld szőralga gyepet képezett a fákon és a régi leveleken. Minden ami nem nő az alga alatt van, majdnem.... Ma vízcserét és nyírást csináltam, üvegtisztítással. A növényekről majd az algázók leeszegetik az algát.
Megoldási kísérletként, a két oldalsó üvegre kartonlapot tettem, hogy csökkenjen a beeső vény mennyisége, illetve a nap is elment ma (egy hétig vissza sem jön). A fényt és a Co2-t visszaállítottam az eredeti szintre és a tápozásban áttértem a Green Aqua Micro macro tápokra, van egy kis folyékony szén is itthon, de azt most jegelem. A stem növények meghozták új víz alatti leveleiket, szépen bubiznak, akárcsak a Cuba az előtérben.IMG_20200321_194502.jpg
 
Valami nagyon nem jó ezzer a fránya reduktorral egyik nap beállítom 27 bubi/percre, a következő nap ez már 3-mal több, majd rábövetkezőre, megint hárommal... mintha mindig nyitna magán egy kicsit.... lehet hogy ilyen kevés co2 adagolásnál már ez sem működik? (Oxyturbo)-pedig kéne neki...
 
Eddig egy időzítőn volt a világítás és a co2, most külön raktam ezeket. A Co2 1fél órával korábban indul és egy órával korábban áll le. A világgítást 7 órában délután 2-től este 9-ig állítottam be.
A szőralga helyzet nem javúlt egyenlőre....
IMG_20200322_200845.jpg
 
Miután a létező összes alga ellepte az akváriumot, beiktattam egy három napos lámpa nem felkapcsolást, azért nem BO-t mert ahhoz valamivel le kellett volna fedni-lusta voltam. Tulajdonképpen így is volt értelme, hiszen kiderűlt, hogy hol kap napfényt az akvárium, illetve nagyon sok alga kinyiffant. A növények kicsit megnyúltak, de legalább egy kis nyírást is rendeztem vízcserével. A nyesedékeket pedig gondosan most is elültettem a virágföld, kerti homokozó homok emers nevelő, műanyag dobozkákba (áttetsző fedő van rajtuk-a fotón nincs).
IMG_20200407_204928.jpg
IMG_20200407_143138.jpgIMG_20200407_143113.jpgIMG_20200407_134459.jpgIMG_20200407_134518.jpg
 
Ma egész nap áramszünet volt...... ez jót is tett az algának, mondjuk a szűrőbacik nem tudom mit szólnak hozzá...
 
Van olyan, hogy azt érzem semmi sem működik, aztán... elkezd virágozni az akvárium (csak szolidan, de akkor is!) :D
Minden Buce-n van, illetve a kardfű is nekiállt!
Ja, és a Kínai olcsó oldal jelezte, hogy hamarosan megérkezik a megrendelésem a 4 csatornás relé a Raspberrypi-hoz.. (találtam itthon usb-s kamerát is) az okosvezérléshez.
IMG_20200410_194848.jpgIMG_20200410_194951.jpg
 
Szerintem szépen működik az akvárium, csak egy kevés ecset alga alakult ki itt-ott, a zöld szőr és fonál alga szinte teljesen visszahúzódott! A harmadik képen pedig megfigyelhetjük az egy szál mohából nevelt "mohadzsungelt" -kitartó trenírozással lett ilyen sűrű 🤣!
A világítás végül csak 6 órát megy, 14.00-tól 20.00-ig. Ha egyszer megjön a kínából rendelt kütyüm akkor csinálok nefelkeltét és holdfényt is, mondjuk akkor át kell gondolni a 6 órát...
Jobb hátra, még növesztenem kell valami növényt, lehet valami cryptot fogok odatenni, ha már bal elől van egy tő.-persze lehet elég az is, ha elterjed a lilaeopsis. Egy vörör vizet holnap cserélek...
IMG_20200412_181838.jpgIMG_20200412_163820.jpgIMG_20200412_163253.jpg
 
Back
Oldal tetejére