1. FONTOS! FÓRUM FRISSÍTÉS A LÁTHATÁRON!

Egy ideje halogatjuk már a fórum motor frissítést. Nagy verzió váltás van, ami azzal is jár, hogy sok új funkció érkezik, de több bővítménnyel használt funkció nem biztos, hogy megmarad ebben a formában. Most már elég sok idő eltelt, hogy a stabil verzió miatt váltsunk. Akinek fontos bookmark, privát üzenete volt, mentse le. Ezeket az alap funkciókat visszahozzuk, de az adat migrálás miatt, az adatok lehet elvesznek majd. Pláne, hogy a jelenlegi üzenetkezelő is csak egy bővítmény ami nem a fórum motor része. Gondoljátok át és nekiesünk valamikor. Az átállás után biztosan lesz majd felület igazítás stb, de a motor sok új dolgot tartalmaz ami elsősorban nektek lesz jobb élmény. Köszi a megértést.
    Értesítés elrejtése
  2. Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Értesítés elrejtése

Növényes Őszi séta az erdőben

Kategória: 'Akvárium naplók', témanyitó: K.László, téma nyitása: Nov 4, 2018.

1. K.László

K.László Kertész szaki

Tag:
    Ápr 30, 2014
    Kedvelik:
    178
    Sziasztok!

A családdal sétáltunk a Pilisben és a kislányom összeszedett mindenféle fadarabokat, illetve némi mohát is sikerült majdnem zsákmányolnia. Itthon aztán egy 25 literes kis Aquel Leddy 40-es készletbe belejátszottam a lentebb látható hadscape-et. Tanakodtam, hogy mi legyen, hiszen sok minden áll itthon hasztalan:
    Eheim 2213 szűrő
    Tropica 95 gr Co2 szett
    6 Watt 6500 kw kb.600 lumen Aquael leddy tube (a 600 lumen az sejtés, nem nagyon osztotta meg a gyártó, hogy mit is árul)

aljzat: kaviccsal kevert, JBL Manado, egy régi aksiból -van itthon néhány JBL tápgolyó tehát most hirtelen nem tervezek táptalajt...-aztán ki tudja...

dekor: palakő, kifőzött-gyüjtött fa

egy weblapon -véletlenül talált websoppból néhány ezerért postaköltséggel rendelt növények:
    Bacopa amplexicalis,
    Echinodorus magdalensis,
    Hemianthus callitrichoide "Cuba",
    Liliaopsis brasiliensis,
    Ludwigia superred mini.

meg amit a nagyból átrakhatok: https://akvakertesz.hu/threads/apa-teveje.7801/
    illetve valamilyen moha

A szekrényt, 70x60x30 cm, a Mömaxban véletlenül láttam meg és nagyon olcsó volt :rolleyes:, feleségem megengedte:), még át kell alakítsam - szűrőcsöveknek, kábleknek lyukakat kell fúrjak illetve egy függőleges merevítésen is gondolkodom- bár ez nem túl nagy súly.

Aljzat emelésnek beleragasztottam némi XPS szigetelőanyagot.
    A koncept és a megvalósítás első lépései képekben:
    IMG_20181103_175101 (1). IMG_20181104_174329. IMG_20181104_174455. IMG_20181104_174352.

Meskó, Zuzmi, BoMa és 3 mások kedvelik ezt.
  2. K.László

K.László Kertész szaki

Tag:
    Ápr 30, 2014
    Kedvelik:
    178
    Attól tartva, hogy a végén még tényleg megérkeznek a megrendelt növények és még életben lesznek, nekiálltam a szekrény megerősítésének. A felső lap alá egy kb 6-7 cm magas, ABS élfóliával ellátott bútorlapot csavarozam középre. Ez már eléggé megmerevíti a szekrényke fedlapját gondolom. Az ajtókat becsapódás gátló ütközőkkel láttam el, hiszen ki tudja, hogy ki-mit szeretne itthon csapkodni. Az akvárium műanyag tetejére (amire 2 éves kislányom miatt van szükség első sorban) 2 lyukat vágtam a ki- illetve befolyó csöveknek. A befolyót a nagy vízhozam miatt most úgy gondolom esőztetővel fogom alkalmazni, hátha akkor nem örvényt csinál, hanem egyenletesebben eloszlik a slung. A képen szereplő elosztót, majd még fel kell emeljem!
    IMG_20181105_175857. IMG_20181105_175848.

Szabó Henrik, BoMa, star67 és 2 mások kedvelik ezt.
  3. star67
    Épp nem fórumozik ...

star67 Legenda

Tag:
    Okt 21, 2009
    Kedvelik:
    5,666
    Hely:
    Budapest, 11.kerület
    A szűrő még csak okés lehet, de a 6watt fény a tervezett növényekhez igen karcsú lesz.(n)

4. K.László

K.László Kertész szaki

Tag:
    Ápr 30, 2014
    Kedvelik:
    178
    Szia!

Igen a fényt én sem gondolom soknak, a rendelésemet elsőorban a kínálat szabta meg, ami magas igényű mint a HC vagy a törpe kardfű dupla adagban jön, mert a nagy akváriumban elkél az erősítés belőlük. Persze nem fogom kibírni, hogy ne rakjak belőlük ebbe is.... Csak attól tartok, hogy van itthon egy csomó ledszalag és elkezdem átfaragni a világítást. A nagy akváriumból többféle cryptocorynt is ki tudok venni, mert csak úgy szaporik... -ők biztosan jók lesznek, a bakopa elvileg működhet, nem tudom az echinodorus vajon mit szólna, ha magasra ültetném a fény alá...

Tulajdonképpen igazad van :D

Illetve még az jöhet szóba, hogy belerakok még egy ilyen "nagy teljesítményű" Leddy tube-ot :)

Utoljára módosított: Nov 5, 2018
  5. K.László

K.László Kertész szaki

Tag:
    Ápr 30, 2014
    Kedvelik:
    178
    A növények megjöttek, sokat gondolkotdam @star67 hozzászólásán és úgy döntöttem az igényes növények a nagyba mennek, ebben meg megpróbálom az igénytelenebbeket nevelgetni. Olyanokat amikből túlszaporulat van a nagy akváriumban. Mindenesetre szép, egészsége, virágzó növényeket kaptam. vizes újságpapírba voltak becsomizva és egy nagyobb zacsiba, ez az egész pedig egy papírdobozban jött aznapi kézbesítéssel kb.140 km-ről! Ezt nem hittem volna...
    IMG_20181106_173448. IMG_20181106_203408.
    csak most látom, hogy egy elszabadult kardfűdarab, ami tiszta ecsetalga rontja a képet alúl! :)

Meskó, sztanotomi, Gyukker és 4 mások kedvelik ezt.
  6. star67
    Épp nem fórumozik ...

star67 Legenda

Tag:
    Okt 21, 2009
    Kedvelik:
    5,666
    Hely:
    Budapest, 11.kerület
    Nálam sincs túl sok fény, de a bucék, anubias és mohafajták remekül bírják.

K.László kedveli.
  7. Gyukker
    Épp nem fórumozik ...

Gyukker Főkertész

Tag:
    Okt 27, 2017
    Kedvelik:
    1,333
    Hely:
    Gyula
    Jo dontes volt naplot inditani az akvanak(y)!

8. star67
    Épp nem fórumozik ...

star67 Legenda

Tag:
    Okt 21, 2009
    Kedvelik:
    5,666
    Hely:
    Budapest, 11.kerület
    Hol tartasz vele? Érdekelne, hogy alakul ez a séta?:whistle:

9. K.László

K.László Kertész szaki

Tag:
    Ápr 30, 2014
    Kedvelik:
    178
    Szia @star67 !

Ez egy lassú séta lesz! :) A fákat ázatatom egy nagy kővel megtámogatva, mert kifőzés után még nem akarnak a helyükön maradni, illetve színezi rendesen a vizet. Mindenesetre néhány növény már van a vízben a fák és a súly mellett. Mindenesetre egészen fantasztikus, hogy az élet utat tör magának, még ilyen mostoha körülmények között is. Most egyébként egész jó kis biotóp lehetne.
    Szóval ez most igen igénytelen így, nemcsak a kép, hanem maga az akvárium is, de megvan a hangulata számomra. Késöbb készítek egy képet szemből is róla, de még a hőszigetelő is kilátszik az aljzatból...
    Fotó – 2018. 11. 18. 19.19.

10. K.László

K.László Kertész szaki

Tag:
    Ápr 30, 2014
    Kedvelik:
    178
    Rendeltem, a tapasztalatoknak megfelelő növényeket ebbe az akváriuma!!!! Most ezt biztos nem a másikba ültetem.
    A megrendelt növények, ezúttal:
    Microsorium pteroptus
    Anubias nana
    Bucephalandra Wavy Green
    Cryptocoryne beckettii

És néhány áztatós kép:
    IMG_20181118_193301. IMG_20181118_193254. IMG_20181118_193237. IMG_20181118_193224.

star67 és kmisi kedvelik.
  11. star67
    Épp nem fórumozik ...

star67 Legenda

Tag:
    Okt 21, 2009
    Kedvelik:
    5,666
    Hely:
    Budapest, 11.kerület
    Ezekkel az új növényekkel nem lesz gond, meglátod.
    A séta akkor jó, ha lassú!;)

12. K.László

K.László Kertész szaki

Tag:
    Ápr 30, 2014
    Kedvelik:
    178

Egyébként megdöbbentően nyugtató hatású így is.. mármint most úgy néz ki mint egy sóderbánya, de ettől még az egész család nézegeti, mondjuk a gyereket nem köti le annyira. Köszönöm a hozzászólásokat és az észrevételeket!

star67 kedveli.

Aktuális oldal megosztása

1. Ez a weboldal cookie-t használ. Az új EU szabályozásnak megfelelően ez az üzenet az első látogatáskor megjelenik.
    A weblap további használatával automatikusan elfogadod, hogy az Akvakertész.hu Fórum cookie-t használ.
    Az Akvakertész Fórum csapata
    Értesítés elrejtése