• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Osmotech RO

avasig

Főkertész
Sziasztok!

A következőben kérnék segítséget: ma vettem a fenti basic Osmotech RO varázslót, és jár hozzá egy esztétikus csap.

Ennek a csapnak a menete nálam sajnos sem mosdóra, sem zuhany elágazásra nem ment fel, csak sarokszelepre. (pl mosógép kiállás).

Ehhez viszont nem igazán jó ez a csap, hiszen az egyik fele megy fel a sarokszelepre, a másik fele már csapkifolyó rózsa, aminek más a menete, így nem lehet már rákötni a mosógép csövét.

Olyan csapra lenne szükségem, ami mindkét oldalon a sarokszeleppel megegyező szabványos menettel rendelkezik, és a harmadik ágon az Osmo vékony kis vezetékét csatlakoztatja.

Lehet ilyet kapni valahol barkácsáruházakban?

Köszi:

Gábor
 
Én inkább a szerelvény boltokat javaslom, amik általában még olcsóbbak is.
Barkácsáruházakban általában semmi spécibb dolgot nem lehet beszerezni.
 
Ha a csapból a kifolyószűrőt kitekered, oda kell felmenjen. Nálam az első csapra simán felment.
 
Ha a csapból a kifolyószűrőt kitekered, oda kell felmenjen. Nálam az első csapra simán felment.

Nos, kiokosodtam. Amit az Osmotech mellé kap az ember, az nem az 1/2 colos sarokszelepre való menettel van szerelve, hanem a csap kifolyó rózsájára (un perlátor) való menettel.

Abból is azokra a típusokra való, amelyeknél a csap kifolyócső külső felületébe van marva a menet. Nálam minden csaptelep kifolyó belső cilinderébe van marva a menet, szóval egyelőre csak nézem az RO gépet, valahogyan majd be kell majd kötni, nem annyira egyszerű, mint aminek látszik elsőre... :)
 
Pár hete kicseréltem a membránt és a többi szűrőt is, mit nem mondjak, egy új készülék is kijött volna belőle!:D:D:D
A szennyvizem viszont iszonyat sok lett, kb. 20x-os a RO vízhez képest. Egyesével lecsekkoltam a szűrőket és a membránt is, mindegyik szépen dolgozott szemre.
Egy dolog maradt, a rendszer végén lévő áramlásszabályzó. Ennek hivatalosan 300ml/perc az átfolyása, de kb. 1000ml/percet tudott:eek:, ment is a kukába. A helyére felpattintottam egy GreenWorks CO2 tűszelep - sárgaréz most csak 5990 Ft - Green Aqua -et, ezt beállítottam 250ml/percre, így most kb. 1:1 arányban dolgozik az OsmoTech!
 
Sziasztok!

A következőben kérnék segítséget: ma vettem a fenti basic Osmotech RO varázslót, és jár hozzá egy esztétikus csap.

Ennek a csapnak a menete nálam sajnos sem mosdóra, sem zuhany elágazásra nem ment fel, csak sarokszelepre. (pl mosógép kiállás).

Ehhez viszont nem igazán jó ez a csap, hiszen az egyik fele megy fel a sarokszelepre, a másik fele már csapkifolyó rózsa, aminek más a menete, így nem lehet már rákötni a mosógép csövét.

Olyan csapra lenne szükségem, ami mindkét oldalon a sarokszeleppel megegyező szabványos menettel rendelkezik, és a harmadik ágon az Osmo vékony kis vezetékét csatlakoztatja.

Lehet ilyet kapni valahol barkácsáruházakban?

Köszi:

Gábor
Szia4 Én is szeretnék valami hasonlót választani, meg vagy elégedve vele? Milyen sűrűn kell cserélni benne a szűröket és a membránt? Eltelt Idő vagy litertől függ? Köszi.
 
Back
Oldal tetejére