• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Oryzias latipes (Poecilia latipes) - "Medaka" - Japán rizsponty

10-12 db ivadékom van. Szépen fejlődnek. Remélem, szaporodni is fognak.
Mi a véleményed a víz sózásáról vagy a tengervíz használatáról?
...
Az Oryzias latipes könnyen megszokja a sós vizet, és ha egy egészségügyi probléma megjelenik, néhány hét vagy hónap tengervízben általában megoldódik.
Az O. latipes azonban nem tud szaporodni tengervízben.

Télen O. latipes van egy mély tartályban, amelyet polisztirol és fólia borít. A víz hőmérséklete +3°C és +6°C között változik. Itt édesvízben várnak tavaszig, majdnem 100%-os túlélési aránnyal. (A takarmányok élő Daphnia pulex és Daphnia magna)

A túlélési arány alacsonyabb volt otthoni akváriumban való átteleléskor. Ezért szoktattam le a halakat az otthoni akváriumban, brakkvízben telelni. 100 liter vízhez 500 g sót használok (Az Egeria densa virágzik ezzel a sótartalommal). A túlélési arány ilyen esetben megegyezik a kint, jég alatt teleléssel. A házban lévő akváriumban a víz hőmérséklete 5-6°C körül van.
Tavasszal az édesvízhez akklimatizálódás után a halat visszaköltöztetem a szabadba édesvízbe.
(Tehát a halraj egy része kint van édesvízben, a halraj egy része pedig a házban, sós vízben telel.)

A 2 cm-nél kisebb halakat télen fűtött akváriumban tartom és bőségesen etetem. (Kint csak 2 cm-nél nagyobb halak tudnak hibernálni)
 
Utoljára módosított:

Hasonló topikok

Back
Oldal tetejére