• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Opti 64L

Hogy ez a hobby ne legyen unalmas az egy hetes aksiba vettem 12 Amanot aminek a fele az elso nap elpusztult. A masik fele ongyilkos lett. Erre at telepitettem az oregeket hat azok is pusztulnak. :( Mertem viz parametert de semmi olyat nem mutat a teszt ami a hatar erteken tul lenne.
 
Hogy ez a hobby ne legyen unalmas az egy hetes aksiba vettem 12 Amanot aminek a fele az elso nap elpusztult. A masik fele ongyilkos lett. Erre at telepitettem az oregeket hat azok is pusztulnak. :( Mertem viz parametert de semmi olyat nem mutat a teszt ami a hatar erteken tul lenne.
Oxigen hiany a viz tetejen levo hartya miatt? Nem csocsultek a felso tartomanyban?

Tapatalkkal küldve az én MI 6 eszközömről
 
Eszembe jutott valami ahogy a fórumot böngésztem. Fa okozhatja a garnéla pusztulast?? Most esett le, hogy az egyik fát nem kezeltem és nem is aztattam mint a többit csak bele helyeztem az aksiba.

Sent from my F5321 using Tapatalk
 
Eszembe jutott valami ahogy a fórumot böngésztem. Fa okozhatja a garnéla pusztulast?? Most esett le, hogy az egyik fát nem kezeltem és nem is aztattam mint a többit csak bele helyeztem az aksiba.

Sent from my F5321 using Tapatalk
Nem hinnem. Ha csak nem valami extrem helyrol valo.

Tapatalkkal küldve az én MI 6 eszközömről
 
Az utolsó jelentkezesem óta 2 hónap telt el. A növények szépen növekednek. A co2 reduktor sajnos el engedi a gázt így 2 hete enélkül üzemel az akvárium. A fényt vissza vettem 0.5 watt/l-re. A köveken van egy kis alga, szerintem a amano rakok sztrájkolnak. [emoji3] Az egy növény leveleinek (Ludwigia Perennial) megjelent apró Staghorn alga. Gondoltam, hogy rá kérdezek a megfelelő topikban de sajnos ott nincs nagy mozgás. Hátha itt valaki tud segíteni.! Utána olvastam, hogy mik lehetnek az okok de sajnos ettől nem lettem okosabb. Az ammónia szintet nem tudom hogy mivel kellene mérni. A tapozas egyenletes 4 Macro és 3 micro, 3 carbo. A szűrő tetratec 800 plus. Lehet hogyha csökkenteném a szuroanyag mennyiseget akkor az áramlás nagyobb lenne?? Ja és a rakok már nem pusztulnak el. Yuhe. [emoji16]
f2afa962d6bfe67365c11f3ba685e619.jpg

Sent from my F5321 using Tapatalk
 
Az utolsó jelentkezesem óta 2 hónap telt el. A növények szépen növekednek. A co2 reduktor sajnos el engedi a gázt így 2 hete enélkül üzemel az akvárium. A fényt vissza vettem 0.5 watt/l-re. A köveken van egy kis alga, szerintem a amano rakok sztrájkolnak. [emoji3] Az egy növény leveleinek (Ludwigia Perennial) megjelent apró Staghorn alga. Gondoltam, hogy rá kérdezek a megfelelő topikban de sajnos ott nincs nagy mozgás. Hátha itt valaki tud segíteni.! Utána olvastam, hogy mik lehetnek az okok de sajnos ettől nem lettem okosabb. Az ammónia szintet nem tudom hogy mivel kellene mérni. A tapozas egyenletes 4 Macro és 3 micro, 3 carbo. A szűrő tetratec 800 plus. Lehet hogyha csökkenteném a szuroanyag mennyiseget akkor az áramlás nagyobb lenne?? Ja és a rakok már nem pusztulnak el. Yuhe. [emoji16]
View attachment 50383

Sent from my F5321 using Tapatalk
Meg kell oldani a reduktor problemat.
Kicsit sokallom a carbo adagot.
A makron is visszavennek. A novenyzet nem sok. Amugy szepek a novenyeid.

Tapatalkkal küldve az én MI 6 eszközömről
 
Köszi Henrik, a carbo-bol csak kétszer nyomlyak? Az 2.6 ml/129L

Sent from my F5321 using Tapatalk
Uh. Bocs, en a cimet neztem. 64l. Ha 129 liter akkor nemsok. Macrot csak akkor adnek ha ujra megy a co.

Tapatalkkal küldve az én MI 6 eszközömről
 
Szia!
Nekem az lenne a kérdésem, hogy szándékosan használsz többféle követ?
Szándékos koncepció vagy abból építettel, ami otthon volt?
A fákra nem tervezel semmit? Moha, buce, anubias?
Szia, hol is kezdjem. A koncepció annyi volt, hogy egy szigetet szeretnék építeni. Nem volt komolyabb terv. Seiryu kövem volt és gondoltam rendelek hozzá Grey Manten Stone-t, a képen úgy nézett ki hogy a két kő egyforma színű. Hát nem. Ezért került bele mind kettő. Nagyon messze lakom a GA-tol így nem volt lehetőségem vissza cserelni. Moha-m volt már egy régebbi scape-ben de hullott és sok volt vele a munka. Szerettem volna egy szép de nem sok munkával járó scape-et össze rakni. Idáig sikerült.

Sent from my F5321 using Tapatalk
 

Hasonló topikok

Back
Oldal tetejére