• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes On my way

4 nappal ez előtt raktam fel egy képet és azóta rengeteget nőtt minden :)
Talán a TAC-ra is tudok majd nevezni 😁
Pár agancs alga meg van, de elenyésző. A nemrég vásárolt monte carlo szépen nő, a halak egészségesek, a garnélák takarítanak, bár az amanokat nem láttam egy ideje 🤔.. 4 napja :D
Próbáld meg kilesni őket lámpa oltás után, hátha akkor előjönnek. Vagy nézz körül az akvárium környékén.. ;)
 
Az akváriummal minden rendben, agancs alga annyi sincs amennyi volt, egyéb algák viszont semmilyen formában sincsenek. A halak, csiguszok és a garnélák jól érzik magukat, habár a hívatlan csigák kikészítenek, mert rengeteg kicsi van :/ és bármennyire fogom még őket csipesszel, 2-3 nap múlva ugyan annyi van...csak azt nem értem hogy mivel ezek kicsik hogy rakhatnak petéket?!... Nincs 1 felnőtt egyed sem köztük...
 

Attachments

  • IMG_20200305_200332-01.jpeg
    IMG_20200305_200332-01.jpeg
    358.3 KB · Megtekintések: 97
Az akváriummal minden rendben, agancs alga annyi sincs amennyi volt, egyéb algák viszont semmilyen formában sincsenek. A halak, csiguszok és a garnélák jól érzik magukat, habár a hívatlan csigák kikészítenek, mert rengeteg kicsi van :/ és bármennyire fogom még őket csipesszel, 2-3 nap múlva ugyan annyi van...csak azt nem értem hogy mivel ezek kicsik hogy rakhatnak petéket?!... Nincs 1 felnőtt egyed sem köztük...
Szerintem nem baj ha vannak, mert jó indikátorok.
Ha sokan vannak, akkor tudom, hogy kicsit túltoltam a garnéla/halkaját. Akkor visszafogom magamat, és szinte alig látok belőlük.
De ha gondolod, rakj be egy csapdát PET palackból, amibe egy algatablettát teszel.
(Ha nincs algatabid, és jössz a workshopra, írj rám, hogy vigyek Neked.) :)
 
Szerintem nem baj ha vannak, mert jó indikátorok.
Ha sokan vannak, akkor tudom, hogy kicsit túltoltam a garnéla/halkaját. Akkor visszafogom magamat, és szinte alig látok belőlük.
De ha gondolod, rakj be egy csapdát PET palackból, amibe egy algatablettát teszel.
(Ha nincs algatabid, és jössz a workshopra, írj rám, hogy vigyek Neked.) :)
Na jó, de 3 naponta etetek és akkor is alig 🤔😀 Nem megyek a workshopra sajnos :/
 
Sziasztok.
A jobb hátsó sarokba ültettem 3 tő frissen hajtott vallisneriát, mert a Cyperus Helferi nem nagyon akart nőni, a Ludwigiákat ma toppoltam, arról később töltök fel fotót. Moha nyírás is volt és pinnatifidát is metszettem. Mondhatom hogy minden a legnagyobb rendben. :)
Szereztem egy tetra ph-kh minust, azóta talán jobban bubiznak a növények mert levittem 6.5-re a Ph-t :) Beszerztem pár tő glossostigmát is ami 2 nap múlva már növekedést és gyarapodást mutat :)
 

Attachments

  • IMG_20200314_215100-01.jpeg
    IMG_20200314_215100-01.jpeg
    419.6 KB · Megtekintések: 97
Utoljára módosított:
Sziasztok.
A jobb hátsó sarokba ültettem 3 tő frissen hajtott vallisneriát, mert a Cyperus Helferi nem nagyon akart nőni, a Ludwigiákat ma toppoltam, arról később töltök fel fotót. Moha nyírás is volt és pinnatifidát is metszettem. Mondhatom hogy minden a legnagyobb rendben. :)
Szereztem egy tetra ph-kh minust, azóta talán jobban bubiznak a növények mert levittem 6.5-re a Ph-t :) Beszerztem pár tő glossostigmát is ami 2 nap múlva már növekedést és gyarapodást mutat :)
A Cypherus helferi kifejezetten lassú növény, tapasztalatom szerint olyan, mint az Anubiasok.
 
Arra gondoltam hogy a jobb hátsó részre nem csak vallisneriát hanem elkezdtek egy ágra Monte Carlot is növeszteni. Vagy inkább jobb lenne javai mohát oda is? Mit gondoltok? Melyik lenne jobb választás?
 

Attachments

  • IMG_20200319_210241-01.jpeg
    IMG_20200319_210241-01.jpeg
    405.3 KB · Megtekintések: 73
Végül arra jutottam hogy javai mohát ragasztok a fára :)
Már csak metszések, monte carlo és moha növesztés maradt hátra (és a háttérben a vallisneria), majd irány a verseny. Ti melyik versenyt ajanlanátok a T.A.C.-on kívül?
 

Attachments

  • IMG_20200321_211751-01.jpeg
    IMG_20200321_211751-01.jpeg
    418 KB · Megtekintések: 89
Fel készültem a versenyekre, úgy gondolom be fejeztem ezt a naplót :)
A Vallisneria és a Ludwigia még nőhetne, de a többi növénnyel meg vagyok elégedve, főleg a Monte Carloval :)
Ti hogy látjátok az akváriumot?
Versenyre nem adnám be, de otthoni nézegetősnek nem rossz. Remélem nem sértődsz meg az őszinteségemért. Semmi bajom az üveggel. Szép növényes akvárium.
 
Az alapvető problémám az, hogy nem látok benne (verseny akvarisztika felől nézve) koncepciót. Olyan mintha félig random módon bedobáltál volna hardscapet és teleültetted volna növényekkel. Érdemes böngészni az iaplc 120-as listáját. Ebből làtni fogod mi a különbség a koncepcióval és a nem kellő koncepcióval felépített üvegek között. Ami számomra zavaró még és szerintem általános kező hiba, hogy sokan totálisan eltakarják a behelyezett fákat, amik így nem tudnak érvényesülni. Ilyen alapon műanyag integető cicára is ragaszthatnánk mohát, hiszen az sem látszana ki. Fukada fejtette ezt ki nagyon jól a legutóbbi GA workshopon. Ez egy nagyon felületes vélemény, a nálamnál tapasztaltabb fórumtársak biztos szénné tudnák elemezni. Én tudatosan nem építek verseny akvákat, ezért nem is tudok teljesen alapos véleményt adni.
Egyébként le a kalappal, mert a növényeid gyönyörű egészségesek. Látszik, hogy zöld újjad van. Csak így tovább.
Szerk: ja és hogy tényleg ne érts félre, tényleg tetszik és szívesen nézegetném a saját nappalimban is
 
Utoljára módosított:
Ez az első komolyabb akváriumom, nem sértődök meg, de akkor is be adom. :)
De kíváncsi lennék a véleményedre, kifejted bővebben?!
Figyu, az oltári nagy dolog, hogy ÉRZED, hogy eljutottál valahová!
Semmi probléma nincs azzal, hogy egy versenyre benevezz, mert az egyféle visszajelzés, csak nem szabad vérmes reményeket fűzni a dologhoz. Tehát egy IAPLC-re tényleg nem érdemes benevezni.
Ha már itt tartunk, melyik versenyt szűrtad ki magadnak?
 
Figyu, az oltári nagy dolog, hogy ÉRZED, hogy eljutottál valahová!
Semmi probléma nincs azzal, hogy egy versenyre benevezz, mert az egyféle visszajelzés, csak nem szabad vérmes reményeket fűzni a dologhoz. Tehát egy IAPLC-re tényleg nem érdemes benevezni.
Ha már itt tartunk, melyik versenyt szűrtad ki magadnak?
Az alapvető problémám az, hogy nem látok benne (verseny akvarisztika felől nézve) koncepciót. Olyan mintha félig random módon bedobáltál volna hardscapet és teleültetted volna növényekkel. Érdemes böngészni az iaplc 120-as listáját. Ebből làtni fogod mi a különbség a koncepcióval és a nem kellő koncepcióval felépített üvegek között. Ami számomra zavaró még és szerintem általános kező hiba, hogy sokan totálisan eltakarják a behelyezett fákat, amik így nem tudnak érvényesülni. Ilyen alapon műanyag integető cicára is ragaszthatnánk mohát, hiszen az sem látszana ki. Fukada fejtette ezt ki nagyon jól a legutóbbi GA workshopon. Ez egy nagyon felületes vélemény, a nálamnál tapasztaltabb fórumtársak biztos szénné tudnák elemezni. Én tudatosan nem építek verseny akvákat, ezért nem is tudok teljesen alapos véleményt adni.
Egyébként le a kalappal, mert a növényeid gyönyörű egészségesek. Látszik, hogy zöld újjad van. Csak így tovább.
Szerk: ja és hogy tényleg ne érts félre, tényleg tetszik és szívesen nézegetném a saját nappalimban is

Srácok! Már ne is haragudjatok meg, de ki írta hogy én az IAPLC-re akarok nevezni? Mert én nem :D
Nem is terveztem. A TAC-ra neveztem vele csak. De látva hogy az IAPLC-n milyen akvariumok voltak azért ez is simán megállná a helyét(és most nem Josh Sim vagy Fukada mester akváriumaira gondolok, hanem azokra amik elég gyér akvariumok voltak) de miért ne nevezhetnék csupán részvétből? Szabály nem tiltja 🤔
De nyugodjatok le, NEM fogok nevezni az IAPLC-n. :D
 
Az alapvető problémám az, hogy nem látok benne (verseny akvarisztika felől nézve) koncepciót. Olyan mintha félig random módon bedobáltál volna hardscapet és teleültetted volna növényekkel. Érdemes böngészni az iaplc 120-as listáját. Ebből làtni fogod mi a különbség a koncepcióval és a nem kellő koncepcióval felépített üvegek között. Ami számomra zavaró még és szerintem általános kező hiba, hogy sokan totálisan eltakarják a behelyezett fákat, amik így nem tudnak érvényesülni. Ilyen alapon műanyag integető cicára is ragaszthatnánk mohát, hiszen az sem látszana ki. Fukada fejtette ezt ki nagyon jól a legutóbbi GA workshopon. Ez egy nagyon felületes vélemény, a nálamnál tapasztaltabb fórumtársak biztos szénné tudnák elemezni. Én tudatosan nem építek verseny akvákat, ezért nem is tudok teljesen alapos véleményt adni.
Egyébként le a kalappal, mert a növényeid gyönyörű egészségesek. Látszik, hogy zöld újjad van. Csak így tovább.
Szerk: ja és hogy tényleg ne érts félre, tényleg tetszik és szívesen nézegetném a saját nappalimban is
Igen, nekem is hiányzik hogy nem látom itt ott a dekort, de ezt már így hagyom. Majd idén a következőnél jobban fogom megcsinálni. Amúgy teljes mértékben igazad van. És örülök hogy kifejtettem a véleményedet. :) viszont nem dobálta be a HS-t :D csak nem látszik hogy milyen volt. Egyébként köszönöm a szavaidat :)
 
Figyu, az oltári nagy dolog, hogy ÉRZED, hogy eljutottál valahová!
Semmi probléma nincs azzal, hogy egy versenyre benevezz, mert az egyféle visszajelzés, csak nem szabad vérmes reményeket fűzni a dologhoz. Tehát egy IAPLC-re tényleg nem érdemes benevezni.
Ha már itt tartunk, melyik versenyt szűrtad ki magadnak?
Az alapvető problémám az, hogy nem látok benne (verseny akvarisztika felől nézve) koncepciót. Olyan mintha félig random módon bedobáltál volna hardscapet és teleültetted volna növényekkel. Érdemes böngészni az iaplc 120-as listáját. Ebből làtni fogod mi a különbség a koncepcióval és a nem kellő koncepcióval felépített üvegek között. Ami számomra zavaró még és szerintem általános kező hiba, hogy sokan totálisan eltakarják a behelyezett fákat, amik így nem tudnak érvényesülni. Ilyen alapon műanyag integető cicára is ragaszthatnánk mohát, hiszen az sem látszana ki. Fukada fejtette ezt ki nagyon jól a legutóbbi GA workshopon. Ez egy nagyon felületes vélemény, a nálamnál tapasztaltabb fórumtársak biztos szénné tudnák elemezni. Én tudatosan nem építek verseny akvákat, ezért nem is tudok teljesen alapos véleményt adni.
Egyébként le a kalappal, mert a növényeid gyönyörű egészségesek. Látszik, hogy zöld újjad van. Csak így tovább.
Szerk: ja és hogy tényleg ne érts félre, tényleg tetszik és szívesen nézegetném a saját nappalimban is

Sziasztok srácok. Találtam egy képet ma a facen az egyik csoportnál, amit szeretnék veletek meg osztani, hogy lássátok mire gondoltam mikor azt mondtam hogy presztízsből is nevezhetnék.
Ha kicsit rendezettebbek lennének a halaim nem gondolom hogy rosszabb helyezést értem volna el, de ha igen akkor se lettem volna letörve 🤔 :)
Láttátok már ezt az akváriumot itt a fórumon?
 

Attachments

  • Screenshot_20200502_074020.jpg
    Screenshot_20200502_074020.jpg
    154.3 KB · Megtekintések: 59
Back
Oldal tetejére