• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes On my way

Jogos a fel vetés...regen azt hittem kell mert hogy trópusi halak stb.. De már kezdek benne kételkedni :D Egyáltalán mikor szoktak akkor használni? Diszkoszos akváriumon és tenyésztés kívül?
Mondjuk egy atlagos lakasban levo akvahoz nem indokolt, ahol nem megy mondjuk 19-20fok ala a homerseklet. Erre ugy is ratesz 1-1 fokot a vilagitas es a szures is.
 
Egyáltalán mikor szoktak akkor használni?
En a lakast szivesen lehütöm ejszaka 16 fokra... AZ akvariumokat viszont nem.
Illetve nehany hal igen erzekeny a hömerseklet-valtozasra (pl betta) ilyenkor is kell fütö.

De a te esetedben teljesen felesleges.
Nehanyan hosszabb tavollet idejere lejjebb veszik a fütest... Ilyen esetekben is Jo az aki-fütö.

(Tipp, ha csak 1-2 fokkal kevesbe fütöd a lakast, maris környezettudatosabb leszel.)
 
Sziasztok. Hiába excel ezek, visszább vettem a világítást és a tápozást is, de idegesít hogy ezek a szőr vagy szakáll algák jelen vannak illetve a kövek alatt is biborekozik valami...sötét kúra esetleg megoldás lehetne? Ma volt egy 20%-os vizcsere, ioncserélt vízzel. A barna alga megszünt az akváriumban, pont alga elvétve nő. A fán lévő monte carlo nagyon beteg :( amilyen szépen indult a növekedése most annyira rosszul néz ki...kaptam pár pinnatifidát is amit elültettem illetve pár limnobiumot :) az eleocharis növekszik, 2 napja volt nyírva.
 

Attachments

  • IMG_20200206_171653.jpg
    IMG_20200206_171653.jpg
    257.7 KB · Megtekintések: 41
  • IMG_20200206_171642.jpg
    IMG_20200206_171642.jpg
    244.9 KB · Megtekintések: 41
  • IMG_20200206_171702.jpg
    IMG_20200206_171702.jpg
    265.5 KB · Megtekintések: 42
  • IMG_20200206_172712-01.jpeg
    IMG_20200206_172712-01.jpeg
    298.4 KB · Megtekintések: 52
Szia. Ez meg egy nagyon fiatal akvarium. A szuro is meg erik. En nem biztos, hogy piszkalnam. Maradnek egyfajta tapozasnal es vilagitasnal es par hetig, nem par napig. Par nap alatt nem biztos, hogy latsz valtozast, de hetek alatt mar latszik.Bocs ha belekotyogtam.
Ez meg nem a sotetkura kategoria. Sot szerintem azzal artanal. Legyel turelmes.
 
Annyiban tudsz segíteni hogy jó e a vilagitasom? 100 literre van 4x24 W sylvania t5 fénycső amiből 2 daylight és
Persze, várok én. Csak ki idegel ez a pár szál alga :D
Hat en mindig Ledeztem, sajna fenycsobol tok huje vagyok.
Par szal...tudom! En is pont ilyen voltam az elejen. Napi szintem orakig bamultam az akit, szerintem a szemem elott nottek ki az algak. Pont igy. Aztan a nagyok legyintettek, hogy friss, majd elmulik. A tobbseg el is mulik. Mindent elolvastam itt a forumon es nem mondom, hogy nem merul fel meg igy is kerdes, de ha betartja az ember a szabalyokat, akkor meg elvezheti is ezt a hobbit.
Most csak a nagyobb algasodasnal riadozok, de lekopogom azzal is megkuzdok a forum segitsegevel. Tanul az ember szerintem folyamatosan, de a legfontosabb amit megtanultam a turelem...es hogy nem sirjal minden szurotakaritaskor :ROFLMAO: .
 
Hat en mindig Ledeztem, sajna fenycsobol tok huje vagyok.
Par szal...tudom! En is pont ilyen voltam az elejen. Napi szintem orakig bamultam az akit, szerintem a szemem elott nottek ki az algak. Pont igy. Aztan a nagyok legyintettek, hogy friss, majd elmulik. A tobbseg el is mulik. Mindent elolvastam itt a forumon es nem mondom, hogy nem merul fel meg igy is kerdes, de ha betartja az ember a szabalyokat, akkor meg elvezheti is ezt a hobbit.
Most csak a nagyobb algasodasnal riadozok, de lekopogom azzal is megkuzdok a forum segitsegevel. Tanul az ember szerintem folyamatosan, de a legfontosabb amit megtanultam a turelem...es hogy nem sirjal minden szurotakaritaskor :ROFLMAO: .
Szerencsére nem kell sirnom :D Hamarosan le cserélem a szűrőmet egy nagyobbra, az árán sírok egyenlőre mert egy Eheim 2275 lett a választásom :D
 
Sziasztok.

Helyzetjelentés!

Pár fertőzött levelet le vágtam, de most máshol vettem észre az algát. Nem egy számottevő mennyiség, de még mindig irritál :D
Tegnap cseréltem le a kerámia golyókat és a kerámia siporaxot seachem matrixra. Most ez a sorrend alulról felfele: kosár1: tm 10 szivacs 2x, 2. Kosár: mátrix, 3. Kosár mátrix, 4 kosár mátrix középen, 2 szélen pedig tm10 szivacsok, fölötte perlon, fölötte 100g Seachem Purigen.
Az egyik kosár mátrix már 2 hónapos.
 

Attachments

  • IMG_20200209_104608.jpg
    IMG_20200209_104608.jpg
    203.8 KB · Megtekintések: 28
  • IMG_20200209_104746.jpg
    IMG_20200209_104746.jpg
    236.4 KB · Megtekintések: 29
  • IMG_20200209_104754.jpg
    IMG_20200209_104754.jpg
    237.4 KB · Megtekintések: 61
Sziasztok. Íme egy kép, a 2 hónapos tankomról. 2 hónap alatt hozzá tettem, el vettem, rendezgettem, szépítgettem. Már kb 2 hete szinte alga mentes vagyok és jó lenne tartani is ezt a vonalat 😁 A növények szépen nőnek az ion cserélt víz miatt, be lőttem egy Gh 7,kh 4-es skálát, úgy gondolom azt szeretném tartani :) minden szépen nő és mostmár a Riccardia is kezd magához térni. A staurogyne repens itt ott meg eléggé viseltes, de már látom rajta is az élni akarást :)
Idő közben be költözött 3 db amano garnéla és 4 db sharuka a 4 mellé valamint plusz 3 süncsiga :)

Boldogság van 😊😊
 

Attachments

  • IMG_20200216_211645.jpg
    IMG_20200216_211645.jpg
    604.4 KB · Megtekintések: 75
Sziasztok. Íme egy kép, a 2 hónapos tankomról. 2 hónap alatt hozzá tettem, el vettem, rendezgettem, szépítgettem. Már kb 2 hete szinte alga mentes vagyok és jó lenne tartani is ezt a vonalat 😁 A növények szépen nőnek az ion cserélt víz miatt, be lőttem egy Gh 7,kh 4-es skálát, úgy gondolom azt szeretném tartani :) minden szépen nő és mostmár a Riccardia is kezd magához térni. A staurogyne repens itt ott meg eléggé viseltes, de már látom rajta is az élni akarást :)
Idő közben be költözött 3 db amano garnéla és 4 db sharuka a 4 mellé valamint plusz 3 süncsiga :)

Boldogság van 😊😊
Csini :)
 
Volt ma egy háttér fóliázás és vettem egy cserép monte carlot is a tankba. Minden szépen fejlődik, pár agancs alga volt még itt-ott, de azoktól a levelektől megszabadultam(szerencsere csak 2-3 levél volt) nyomtam le a talajba dennerle táp golyót, de főleg a ludwigiához. Nem értem miért hozza a lég gyökereket és miért ilyen kopasz a szára alul. 🤔
 

Attachments

  • IMG_20200220_191238-01.jpeg
    IMG_20200220_191238-01.jpeg
    349.3 KB · Megtekintések: 63
Volt ma egy háttér fóliázás és vettem egy cserép monte carlot is a tankba. Minden szépen fejlődik, pár agancs alga volt még itt-ott, de azoktól a levelektől megszabadultam(szerencsere csak 2-3 levél volt) nyomtam le a talajba dennerle táp golyót, de főleg a ludwigiához. Nem értem miért hozza a lég gyökereket és miért ilyen kopasz a szára alul. 🤔
A Ludwigiát időnként toppolni kell. Szerintem Nálad időszerű megejteni.
 
Gyökerestül kihúz, kopasz részt lenyisszant, szépet visszaültet.
Én úgy szoktam, hogy a kiszedett töveket a növénycsúcsnál illesztem egyvonalba, és annak alapján vágom le a kopasz részt.
Nem tesz rosszat az hogy kihúzom a talajból? Pl nem lesz cyano-m? Vagy nem szabadulnak fel a baktériumok és nem lesz opálos-ködös a vizem tőle?
 
4 nappal ez előtt raktam fel egy képet és azóta rengeteget nőtt minden :)
Talán a TAC-ra is tudok majd nevezni 😁
Pár agancs alga meg van, de elenyésző. A nemrég vásárolt monte carlo szépen nő, a halak egészségesek, a garnélák takarítanak, bár az amanokat nem láttam egy ideje 🤔.. 4 napja :D
 

Attachments

  • IMG_20200224_214045-01-01.jpeg
    IMG_20200224_214045-01-01.jpeg
    326.9 KB · Megtekintések: 36
Back
Oldal tetejére