• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes On my way

Tegnap vettem egy flakon seachem excelt, már az első kezelés után ki feheredett a szőr alga :) meglátjuk mit hoz :). Nőhetne jobban is az eleocharis, habár azt mondták a GA-ban hogy RO(vagyis lágy) vízzel többre mennék.
Ezt be is szerzem februárban :)
 

Attachments

  • IMG_20200128_203025-01.jpeg
    IMG_20200128_203025-01.jpeg
    353.3 KB · Megtekintések: 70
Nekünk az Eleocharis eleinte mindig alig, aztán egyszer csak hirtelen beindult a növekedésben, pedig mi mindig ROztunk & coztunk :D szépen alakul nagyon :))
 
Mit gondoltok milyen alga lehet ez? Szakáll?esetleg szőr? És valami furcsa cucc van az aljazton is, mulmozni nem tudom, a kövekkel együtt tudom csak felszívni.
 

Attachments

  • IMG_20200129_102847.jpg
    IMG_20200129_102847.jpg
    148.1 KB · Megtekintések: 43
  • IMG_20200129_102855.jpg
    IMG_20200129_102855.jpg
    258.1 KB · Megtekintések: 31
  • IMG_20200129_102904.jpg
    IMG_20200129_102904.jpg
    227.3 KB · Megtekintések: 33
  • IMG_20200129_102959.jpg
    IMG_20200129_102959.jpg
    251 KB · Megtekintések: 55
Nekem Zöld szakállalga (Green Beard Algae - GBA) -nak tünik.

Nalam alacsony nitrát miatt jelent meg, a te legutobbi teszteden is alacsony volt a no3.

A hozzá jobban értöknek összeirnál egy infogyüjtemeny az akidrol?
-Sylvania Dayligh + egyéb fények hány órát égnek?
- Mennyi CO2 megy (2.5 bubi/mp, de hány órában)?
- Mekkora a ph, no2, no3 szint?
- hogyan tápozol?
Silvania daylight 2x24w és silvania grolux 2x24w(növényes) 6órát mennek(az akvárium nettó víz térfogata 110liter)
Co2 fények előtt 30perccel van be kapcsolva és fény lekapcsolas előtt 1 órával kikapcsolva.
PH 6.8
Tf tápokat adok, napi szinten. Reggel 1.5 ml planter világítás lekapcsolasa előtt 1 órával pedig macro illetve tegnap előtt kezdtem seachem excelt adagolni.
Tobbet nem tudok mondani mert el fogytam a teszterekből :/
vízcsere 2 naponta 30-35% csapvizzel visszatoltve seachem prime és ascorbin savval kezelve(kB 3 mg megy a cserevizbe az ascorbinbol)
 
Indítás után nyűglődő, majd elhalt növényi részek, mulm és társai kicsit többen vannak a kelleténél.
Szóval, lehet, hogy egy szűrőpuceva sem ártana. ;)
Nemrég csináltam, kB 1 hete, de mikor le folytom a szűrőt etetéskor vagy excel adagolásnál és újra indítom akkor valami darabos, hártyás szutyok szoktak irdatlan nagy sebességgel ki repülni a lilyből :D
A csöveket mondjuk nem takarítottam ki, az lesz a következő, de először veszek egy ADA cső görényt :D
 
Nemrég csináltam, kB 1 hete, de mikor le folytom a szűrőt etetéskor vagy excel adagolásnál és újra indítom akkor valami darabos, hártyás szutyok szoktak irdatlan nagy sebességgel ki repülni a lilyből :D
A csöveket mondjuk nem takarítottam ki, az lesz a következő, de először veszek egy ADA cső görényt :D
Ott a pont: csövekben galádul meglapuló szutyok. Adj nekik.
Ameddig nincs csőgörényed, csinálhatsz is egyet: szivacsdarabot áttolsz rajta. Annyival kevesebb trutyi fog repkedni.
 
Sziasztok.
Helyzetjelentés...
Pár napja csak macro tápot adagolok és vissza vettem a fény erőből, vagyis 4x24w helyett 2x24w-al működök. Ki vettem 2 db nemrégen be rakott fát, amit azért találtam jónak mert eléggé kezdett penészedni és mikor kivettem hát volt egy szaga :S
A fény napi 6-6.5 órában működtetem valamint vissza álltam a normál co2 adagolásra, vagyis 2.5 bpm, fény előtt 1 órával bekapcs, fény kikapcsolása előtt 1 órával kikapcs. Pár napja szintén volt egy nagyobb takarítás, a szűrő kosarakat és a szűrő tartályt ki takarítottam, a szűrő közeget leszívott akvárium vízzel ki lögybögettem, a csöveket meg tisztítottam valamint az akvárium üvegét is le kapartam és a skimmert is át massziroztam :) Ami eléggé algás levél volt azt pedig le vágtam. Ja és az az aljzat ami dzsuvas volt a rá rakódott barna algától le szívtam és hol forró hol pedig jég hideg vízzel át öblítettem, baja nem lett, sőt le vált róla az alga és szépen vízzel együtt vissza szivattam. Az eredmény magáért beszél, nem büdös az akvárium víz és az alga kezd eltünni :) ja, és a halakat is 2 naponta etettem, kevesebb lemezes táppal és a nagy takarítás közben le szívtam kb:.60% vizet is, mulmmal :)
Sajnos nem olyan szép a kilátása a tanknak mint a nagy fánál, de ha így lesz jó akkor maradjon így egy darabig :p
Ja és a purigent is regeneráltam mert már sötét barna volt :D
 

Attachments

  • IMG_20200201_181143-01.jpeg
    IMG_20200201_181143-01.jpeg
    362.8 KB · Megtekintések: 34
Ha nincs olyan elolenyed ami indokolna a hofokot, meg vehetsz lejjebb. 20-22fok eleg a novenyeknek. Nyaron nalam is 25-27fokos szokott lenni a viz, jelenleg 22. Most nincs is annyi algam, sot...
Igen, igen, de 24 fok alá nem tud menni, a 300w-os fűtő 22 fokra van le véve és még úgy is 24 fokos, pedig be sem kapcsol :D habár a konvektor mellett van a tank 40 centire, a szobában pedig 25-26 fok van 😅
 
Back
Oldal tetejére