• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes On my way

(Az algagátló hatás, amiről fent szó volt, szerintem nem igazolt, maximum homeopátia :))
Bocs az OFFokert...
De amikor megláttam, hogy ilyesmire is jó az aszkorbinsav, azonnal rákerestem, és a kg-os kiszerelést a legtöbben kinti medencék tisztítására használják, és a képek alapján igen jó algaírtónak számít. Kérdés, hogy ez a növenyekre nincsen-e hatással. :unsure:
 
Most hogy felkeltem észrevettem hogy kissé fehéresebb az víz az akvában. Tegnap raktam be a purigent amit 4 napig domestosos vízben áztattam, de utánna 6 napig friss vízben ázott napi 3x os vizcserével és 1 napig seachem prime-os vízben. Mi nem éreztük rajta a klórt és a mérő sem mutatta ki. Ellenben lehet hogy a karbantartás idejére kikapcsopt szűrőből meg öltem a bacikat és azok lennének? A mérő elég magas No2 és No3-at mutatott.
 
Most hogy felkeltem észrevettem hogy kissé fehéresebb az víz az akvában. Tegnap raktam be a purigent amit 4 napig domestosos vízben áztattam, de utánna 6 napig friss vízben ázott napi 3x os vizcserével és 1 napig seachem prime-os vízben. Mi nem éreztük rajta a klórt és a mérő sem mutatta ki. Ellenben lehet hogy a karbantartás idejére kikapcsopt szűrőből meg öltem a bacikat és azok lennének? A mérő elég magas No2 és No3-at mutatott.

Nekem is picit homályosabb volt a vizem a Seachem Purigen tisztítás után. Viszont nagyon gyorsan beállt újra, pár óra után már kristálytiszta volt.
 
A purigent nem szabad domestosban mosni. Tiszta hipot kell hasznalni, mert a domestosban vannak illatanyagok,meg hasonlók,amiknek nem kellene az akváriumba jutniuk.

Mekkora az No3 és az No3? Tegyél fel egy kepet, lehet, hogy infozoriumoktol feher a vized?
Ez illatmentes domestos. Akkor vegyek egy új purigent szerinted?
 
Ez illatmentes domestos. Akkor vegyek egy új purigent szerinted?

Ne, semmi baja nincs annak. Maximum mosd ki még egyszer alaposan csapvízben és kész. De én is a frissen bontott hipót javaslom. Az illatmentes Domestos csak illatmentes... nem mindenmentes. Sima, legolcsóbb, frissen bontott hipo a jó. A vizes áztatás amúgy nem sokat jelent, hibába tart 6 napig, mert a klór, mint olyan, nem bomlik el. Szóval elég neki 30 perc is, ha közben 3x cserélsz vizet. Én kimosom hideg, folyó csapvíz alatt, és közben finoman átmozgatom a zacsin belül, utána klórtalanítós vízben, azzal viszont nem játszok, bőven túladagolom, majd kimosom hideg csapvízben és mehet vissza az akvába. A hipos áztatás idejének van jelentőse, a kimosás/áztatás idejének nincs.
 
Ez napi? Heti? Vízcserekor a cserélt víz mennyiségéhez mérve?

Alapvetően a cserevíz mennyiségre van megadva, és vízcserekori használatra (elsősorban klórtalanítás célját szolgálja).

Én viszont csalok: annyit adok a cserevízhez, amennyi az teljes akváriumra vonatkoztatva adja a 2,5 mg/l értéket. Tehát a 200 l-es halasban, ahol 40 l csapvíz + 20 l RO víz a cserevíz, két kiskanállal teszek (Dennerle CrustaGran adagolókanala :)), ami kb 450-550 mg.

Ahol nincs csapvíz, ott is teszek a cserevízbe, vagy az akváriumba, de ott lényegesen rendszertelenebbül, de a fenti adagolástól eltérően itt a kb. nettó térfogatra számolva.

Túladagolásról nem hallottam még, de vélhetően előbb indítana egy vmiféle egysejtűbummot, mint pH változást - nem tapasztalat, csak gondolom.

És elnézést kérek a napló gazdájából az OFF-ért! :)
 
Ne, semmi baja nincs annak. Maximum mosd ki még egyszer alaposan csapvízben és kész. De én is a frissen bontott hipót javaslom. Az illatmentes Domestos csak illatmentes... nem mindenmentes. Sima, legolcsóbb, frissen bontott hipo a jó. A vizes áztatás amúgy nem sokat jelent, hibába tart 6 napig, mert a klór, mint olyan, nem bomlik el. Szóval elég neki 30 perc is, ha közben 3x cserélsz vizet. Én kimosom hideg, folyó csapvíz alatt, és közben finoman átmozgatom a zacsin belül, utána klórtalanítós vízben, azzal viszont nem játszok, bőven túladagolom, majd kimosom hideg csapvízben és mehet vissza az akvába. A hipos áztatás idejének van jelentőse, a kimosás/áztatás idejének nincs.
Annyira megijedtem hogy gyorsan cseréltem 10%ot a vizen. Nincs már akkora fehéresedés. A co2 buborék számlálóban mi lehet az ami olyan mintha sűrűbb lenne mint a víz? Szét szedtem és ami kifolyt olyan érintesre mint a vd40(ÉRINTÉSRE!)
Vizet töltöttem bele és másabb mostmár a bubizás. Nem tudom mi lehetett az a lötyi.
Attól tartok még hogy arra a 15-20 perces szűrő leállással ki irtottqm a bacijaimat is, de muszály volt át alakítanom a rendszert. Szaladok most a GA-ba baci kultúráért :D
 
A bacik miatt szerintem nem kell aggódni. Attól, hogy áll a szűrő még semmi baj nem lesz.
Nekem eddig 1 nagyobb takarításom volt az akiban és ezalatt 2 órát állt a szűrő. Ebből kb 20 percet álltak a szűrőkosarak egy obis vödörben akváriumvízben.
 
Annyira megijedtem hogy gyorsan cseréltem 10%ot a vizen. Nincs már akkora fehéresedés. A co2 buborék számlálóban mi lehet az ami olyan mintha sűrűbb lenne mint a víz? Szét szedtem és ami kifolyt olyan érintesre mint a vd40(ÉRINTÉSRE!)
Vizet töltöttem bele és másabb mostmár a bubizás. Nem tudom mi lehetett az a lötyi.
Attól tartok még hogy arra a 15-20 perces szűrő leállással ki irtottqm a bacijaimat is, de muszály volt át alakítanom a rendszert. Szaladok most a GA-ba baci kultúráért :D

Egy 10%-os vizcsere mindig jo ötlet.

Szerintem sem pusztultak el a bacik, meg nem csak a szüröben vannak, hanem a talajban is élnek.
Ha összehasonlitod a regi no2 es no3 szintet a mai no2 es no3 szinttel, akkor abbol nagyjából tudsz arra következtetni, hogy minden rendben van-e a nitrifikációval.

Ez illatmentes domestos. Akkor vegyek egy új purigent szerinted?

Ezzel kapcsolatban nincs tapasztalatom. :/ De szerintem ki lehet tisztítani, hogy domestos-mentes legyen... ha még magától nem tisztult ki. Délutan biztos kapsz ezzel kapcsolatban válaszokat.
 
Nem történt semmi a bacikkal. Én gátlástalanul lekapcsolom a szűrőt, ha dolgom van, akár órákra is. Nézeteim szerint sokkal több baktérium él a talajban, mint a szűrőben, nagyon nagy marhaság kell ahhoz, hogy "lenullázzuk" a teljes flórát.

A lötyi - ha kimondottan úgy vetted, hogy buborékszámláló folyadék -, ártalmatlan, nagyobb a viszkozitása, mint a víznek, így könnyebb a buborékokat megszámolni.
 
Újra csöveztem ma a Co2-t és vettem seachem clarity-t és baci kultúrát, azóta fehéres kicsit a víz, de majd elmúlik 1-2 nap alatt és remélhetőleg tiszta lesz :) Volt ma moha nyiras is és be helyeztem egy red moore fát jobb szélre. A staurogyne meg mindig olvad közepén, nem tudom mi van vele mert ami bal szélén van az él és virul. A drop checker szép lime zöld ami a lily alatt van.
U.I:. A képen Maya látható, a törpenyuszim. Miatta kicsit lasabban ment a munkálat :D
 

Attachments

  • IMG_20200109_203533.jpg
    IMG_20200109_203533.jpg
    255.4 KB · Megtekintések: 42
  • IMG_20200109_174433.jpg
    IMG_20200109_174433.jpg
    179.8 KB · Megtekintések: 53
  • IMG_20200110_001548-01-01.jpeg
    IMG_20200110_001548-01-01.jpeg
    415 KB · Megtekintések: 52
Meg mindig fent áll a homályosodás problémám. Hol azt írják hogy infúzória, hol azt hogy sok a co2, hol pedig azt hogy az alját an elő baktériumok keveredtek fel.
Namármost...le is szívtam a mulmot, kicsit felkeverve az aljazot, Co2-t is kötöttem be és még a szűrőt is ki takarítottam...hasznaltam tegnap clarity-t és stability-t is...mi lehet még a megoldás? Napi vizcsere és clarity használata?
 
Amit ejszaka toltottel fel kepet, ott porosnak tunik a viz.
Infuzoria ritkan szokott ennyire gyorsan megjelenni.
Meg tudod mondani, hogy milyen magas a no2 es no3 szinted?
Esetleg tudsz feltolteni nagyobb felbontasu kepet?

Maya nagyooon aranyos:love::love::love:
 
Meg mindig fent áll a homályosodás problémám. Hol azt írják hogy infúzória, hol azt hogy sok a co2, hol pedig azt hogy az alját an elő baktériumok keveredtek fel.
Namármost...le is szívtam a mulmot, kicsit felkeverve az aljazot, Co2-t is kötöttem be és még a szűrőt is ki takarítottam...hasznaltam tegnap clarity-t és stability-t is...mi lehet még a megoldás? Napi vizcsere és clarity használata?

Elég sok tényező változott/változtattál az akiban rövid idő alatt (Seachem Purigen, co2, redmoor, tisztítás, tereprendezés...), így nehezebb belőni mi okozhatja. Szerintem adj neki egy kis időt, hogy beállhasson.
Nem akarok okoskodni, főleg mert én magam kezdő vagyok. Én is azonnal akarom látni a változtatásom hatásait :)
 
Amit ejszaka toltottel fel kepet, ott porosnak tunik a viz.
Infuzoria ritkan szokott ennyire gyorsan megjelenni.
Meg tudod mondani, hogy milyen magas a no2 es no3 szinted?
Esetleg tudsz feltolteni nagyobb felbontasu kepet?

Maya nagyooon aranyos:love::love::love:
Hazaerek töltök fel képet, köszi :)
 
Back
Oldal tetejére