• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes On my way

Ma vizcsere volt és még ritkítottam a Ludwigiákat és a hygrophila-t is. Lehet hogy eptavolitom a Ludwigiákat és arotala h'ra-t teszek a helyükre mert sok lég gyökeret növesztett, amit nem értek miért mert 1kg sera Flore depot és 400g dennerle 9in1 van az Ada talaj alatt :/
Valamint máshova helyeztem el pár bucét, mert nem szerette a jelenlegit.
Hamarosan jön a nagynyomásos co2, remélem az alga is eltávozik ami van, még az a minimális is 😁
 

Attachments

  • IMG_20200103_212552-01.jpeg
    IMG_20200103_212552-01.jpeg
    355.9 KB · Megtekintések: 63
Olvastam, hogy a Xifok képesek a nem váltásra, illetve vannak egyéb halfajok, főleg tengeri fajok, de guppiknál én még ezt nem tapasztaltam.
A kérdés, hogyha képesek is rá, akkor azok nőstények-e, melyek az első szülés után vagy idősebb korban hím nemi jellegeket mutatnak/vesznek fel vagy olyan hímek, melyek a kevés élettér vagy más hímek elnyomásának hatására női nemi jellegeket mutatnak. Tehát ezek eleve is hímek voltak....
Neked voltak már olyan egyedeid, melyek nemet váltottak és utána sikeresen szaporodtak is?
A guppykról még én sem halottam, de a xyfo biztos. Saját tapasztalatból tudom, mert régen, mikor még nem a kertészkedésel foglalkoztam, volt 5 csaj xyfom, és a egyik átváltozotzot himé. Nem lett kard farka, csak befekedet a farka alsó része, és újra lett szaporulat, de csak 2 példány lett. A többi csaj tiszta piros maradt.
 
Utoljára módosított:
Csináltam pár változtatást.
Annyi fám volt itthon és olyan üresnek éreztem az akváriumot jobb szélen hogy kezdeni akartam vele valamit. A jobb szélső sarok ha jól számolom 5fából van. Volt bal szélen egy Monte Carlo ami növögetett de nem volt olyan szép zöld színű mint ami az ív tetején van így az ív bal oldalához raktam(annyira nem látszik innen, szerintem 1-2 hét és szembetűnőbb lesz)
Pár staurogyne-t is ki szedtem az előtérből mert rossz volt rájuk nézni(viszont olyan szép és erős gyökerük volt hogy nem értem miért olvadt a felszínen) és helyette cryptocoryne Wendtii compact-ot ültettem, és szét szedtem a hydrocotyle tripartita-t is majd jött egy kis víz leszívás. A vízcserékhez már kb 1.5 hete L-aszkorbin savat adok.
 

Attachments

  • IMG_20200105_004043-01.jpeg
    IMG_20200105_004043-01.jpeg
    400.7 KB · Megtekintések: 80
Sokkal jobban tetszik így. Várom, hogy mivé fejlődik, mert nagyon ígéretes.

De miért adagolsz E300-at? Főleg, miként jutsz hozzá, merthogy patikában nem, az bizti. Netán élelmiszeriparban dolgozol?
 
Ez az aszkorbinsav történet engem is érdekelne. Én szedni szoktam, akváriumba nem gondoltam beleszórni...
@mmccannon aszkorbinsavhoz nagyon könnyű hozzájutni, minden jobb tápkieg boltban megtalálható, engem inkább a miért érdekelne :)
 
engem inkább a miért érdekelne

Azonnal megszünteti a klórt a vízben és a halak szervezetét is jó kondiban tartja és nem mellesleg a betegségek megelőzésére kiváló. Az algák ellen is nagyon jó mert nem szeretik, de a növények valamilyen szinten hasznosítják ha jól tudom.
Bármilyen táplálék kiegészítő boltban por formájában(is)lehet vásárolni, de patikában is lehet kapni.
Egy késhegynyit szoktam belerakni vizcserekor a csapvízbe.
A víz kémhatására befolyással van.
 
Képzeljétek, ahogy ma nézem, bámulom az akváriumot észrevettem hogy a Riccardia mohán van 2 hydra telep 😍
Hát én olyan boldog lettem hogy hihetetlen :D és ezt eddig nem is láttam :)
A Riccardia moha szép lassan kezd már zöldülni, fene se tudja mi volt vele hogy be sötétedett...
 

Attachments

  • IMG_20200105_122855.jpg
    IMG_20200105_122855.jpg
    232.2 KB · Megtekintések: 57
  • IMG_20200105_122859.jpg
    IMG_20200105_122859.jpg
    144.5 KB · Megtekintések: 57
Nahát... Most utána is olvasgattam, ha már így előkerült. Én óriási C-vitamin rajongó vagyok, tulajdonképpen nem lep meg, ha bármi újabb hasznos dolog kiderül róla, annyi, hogy az akváriumnál a kémhatás miatt ügyelnem kell majd, hogy ne megadózisokat alkalmazzak, ahogyan azt a saját magam esetében teszem :D
Köszi az infót!
 
Ez az aszkorbinsav történet engem is érdekelne. Én szedni szoktam, akváriumba nem gondoltam beleszórni...
@mmccannon aszkorbinsavhoz nagyon könnyű hozzájutni, minden jobb tápkieg boltban megtalálható, engem inkább a miért érdekelne :)

Azonnal megszünteti a klórt a vízben és a halak szervezetét is jó kondiban tartja és nem mellesleg a betegségek megelőzésére kiváló. Az algák ellen is nagyon jó mert nem szeretik, de a növények valamilyen szinten hasznosítják ha jól tudom.
Bármilyen táplálék kiegészítő boltban por formájában(is)lehet vásárolni, de patikában is lehet kapni.
Egy késhegynyit szoktam belerakni vizcserekor a csapvízbe.
A víz kémhatására befolyással van.

Az aszkorbinsav olyan szerves vegyület, ami több "formában" fordul elő. Az aszkorbinsavnak két enantiomere létezik, ezek a D- és L-aszkorbinsav és a D- és L-izoaszkorbinsav..
A D-aszkorbinsav a természetben nem fordul elő, szintetikusan állítható elő. Élelmiszeripari tartósítószerként használják, de nem használhatják a C-vitamin megjelölést, hanem az E-315-t.
Az L-aszkorbinsav (a nátrium-aszkorbát, kalcium-aszkorbát, kálium-aszkorbát, L-aszkorbil-6-palmitát mellett) vitaminkészítménynek minősül, élelmiszeripari megjelölése E-300. Az L-aszkorbinsav könnyen dehidroaszkorbinsavvá oxidálódik, mely a szervezetben is lejátszódó reverzibilis folyamat. A dehidroaszkorbinsav teljes értékű Cvitamin hatással rendelkezik, mivel a szervezetben azonnal L- aszkorbinsavvá redukálódik.

Már csak az a kérdés - amit nem fogunk megtudni -, hogy az E-300 melyik formájához jutottál? Mert nem mindegyik formája van jelentős hatással a pH-ra, pl. a Na-aszkorbát.
 
Az aszkorbinsav olyan szerves vegyület, ami több "formában" fordul elő. Az aszkorbinsavnak két enantiomere létezik, ezek a D- és L-aszkorbinsav és a D- és L-izoaszkorbinsav..
A D-aszkorbinsav a természetben nem fordul elő, szintetikusan állítható elő. Élelmiszeripari tartósítószerként használják, de nem használhatják a C-vitamin megjelölést, hanem az E-315-t.
Az L-aszkorbinsav (a nátrium-aszkorbát, kalcium-aszkorbát, kálium-aszkorbát, L-aszkorbil-6-palmitát mellett) vitaminkészítménynek minősül, élelmiszeripari megjelölése E-300. Az L-aszkorbinsav könnyen dehidroaszkorbinsavvá oxidálódik, mely a szervezetben is lejátszódó reverzibilis folyamat. A dehidroaszkorbinsav teljes értékű Cvitamin hatással rendelkezik, mivel a szervezetben azonnal L- aszkorbinsavvá redukálódik.

Már csak az a kérdés - amit nem fogunk megtudni -, hogy az E-300 melyik formájához jutottál? Mert nem mindegyik formája van jelentős hatással a pH-ra, pl. a Na-aszkorbát.
L ascorbin
 
Ma volt egy 35%-os vizcsere, a hygrophila pinnatifida-t át ültettem mert egyáltalán nem érezte magát jól ahol volt. A staurogyne továbbra sincs jó állapotban, talán csak hosszabb idő kell neki de már úgy néz ki mint amit megrágtak. Tegnap este ahogy hazajöttem felkapcsoltam az aksiban a világítást és láttam pár pici csigát amiket eltávolítottam. Már egy ideje küzdök velük, remélhetőleg egyszer véget ér a háború :)
Öröm az ürömben hogy a 2 tő bucephalandra elkezdett levelet hozni miután át raktam máshova. A mohák jól vannak, lassan nyírás lesz. Az egyik fáról még mindig nem tudtam leszedni a penészt, kezd aggasztani de nem akarom kivenni az akváriumból mert félek hogy nagyon felbolygatom vele a talajt.
Holnap-holnap után be üzemelem a nagynyomásos Co2 rendszert és be üzemelem a hydor eth 300-as külső fűtőt. :)
 

Attachments

  • IMG_20200107_132750-01-01.jpeg
    IMG_20200107_132750-01-01.jpeg
    403.1 KB · Megtekintések: 41
  • IMG_20200107_015214.jpg
    IMG_20200107_015214.jpg
    168.6 KB · Megtekintések: 50
Utoljára módosított:
Az aszkorbinsav olyan szerves vegyület, ami több "formában" fordul elő. Az aszkorbinsavnak két enantiomere létezik, ezek a D- és L-aszkorbinsav és a D- és L-izoaszkorbinsav..
A D-aszkorbinsav a természetben nem fordul elő, szintetikusan állítható elő. Élelmiszeripari tartósítószerként használják, de nem használhatják a C-vitamin megjelölést, hanem az E-315-t.
Az L-aszkorbinsav (a nátrium-aszkorbát, kalcium-aszkorbát, kálium-aszkorbát, L-aszkorbil-6-palmitát mellett) vitaminkészítménynek minősül, élelmiszeripari megjelölése E-300. Az L-aszkorbinsav könnyen dehidroaszkorbinsavvá oxidálódik, mely a szervezetben is lejátszódó reverzibilis folyamat. A dehidroaszkorbinsav teljes értékű Cvitamin hatással rendelkezik, mivel a szervezetben azonnal L- aszkorbinsavvá redukálódik.

Már csak az a kérdés - amit nem fogunk megtudni -, hogy az E-300 melyik formájához jutottál? Mert nem mindegyik formája van jelentős hatással a pH-ra, pl. a Na-aszkorbát.
Az a baj, hogy az első mondat kivételével, csak a névelőket és a kötőszavakat értettem. 🥺 ... de azért köszönöm a többiek nevében is. 👍
 
A mai nap volt egy pár változtatás az aksin és ez el fog tartani még 1-2 napig. Úgy döntöttem szép lassan kicserélem az Odyssea fénycsöveket mert ki tudja mennyi idősek már, a mai napon 1 6500K-s daylight-ot cseréltem egy Sylvania Daylightra. Később szépen jön a többi 3 :) Beépítettem a hydor 300as külső fűtőt, ki cseréltem üveg skimmerre a műanyag fekete beszivó ágat és be kötöttem a nagynyomású Co2-t :)
Ma volt ültetés is. Eleocharis Acicularis Mini, Hydrocotyle Verticillata és Cyperus Helferi került az akvába, pár Hyphessobrycon és Paracheirodon társaságában, de került még bele Corydoras Pigmae és sün csiga :)
A növények szépen bubiznak
Holnap fa ragasztás és áztatás lesz hogy a jobb oldal szebb legyen.

U.I:.A drop checkerre kíváncsi vagyok mikor mozdul meg 😅
2.5 BPM a co2
 

Attachments

  • IMG_20200109_004233-01.jpeg
    IMG_20200109_004233-01.jpeg
    410.5 KB · Megtekintések: 29
A mai nap volt egy pár változtatás az aksin és ez el fog tartani még 1-2 napig. Úgy döntöttem szép lassan kicserélem az Odyssea fénycsöveket mert ki tudja mennyi idősek már, a mai napon 1 6500K-s daylight-ot cseréltem egy Sylvania Daylightra. Később szépen jön a többi 3 :) Beépítettem a hydor 300as külső fűtőt, ki cseréltem üveg skimmerre a műanyag fekete beszivó ágat és be kötöttem a nagynyomású Co2-t :)
Ma volt ültetés is. Eleocharis Acicularis Mini, Hydrocotyle Verticillata és Cyperus Helferi került az akvába, pár Hyphessobrycon és Paracheirodon társaságában, de került még bele Corydoras Pigmae és sün csiga :)
A növények szépen bubiznak
Holnap fa ragasztás és áztatás lesz hogy a jobb oldal szebb legyen.

U.I:.A drop checkerre kíváncsi vagyok mikor mozdul meg 😅
2.5 BPM a co2
Alakul ez kérem szépen, nem is akárhogyan!
A DC-t jó lenne mielőbb áthelyezned, szerintem a lilly környékére. Az nem jó ha a difiből egyből a DC-be röpködnek a bubik. Bár ahogy elnézem, lehet, hogy új reagenst kellene venned, mert túl kék a lötty.
Figyu, hogy jött ki a 2.5 BPM? Valójában a fél bubi izgat a leginkább. 😂
 
Alakul ez kérem szépen, nem is akárhogyan!
A DC-t jó lenne mielőbb áthelyezned, szerintem a lilly környékére. Az nem jó ha a difiből egyből a DC-be röpködnek a bubik. Bár ahogy elnézem, lehet, hogy új reagenst kellene venned, mert túl kék a lötty.
Figyu, hogy jött ki a 2.5 BPM? Valójában a fél bubi izgat a leginkább. 😂
Mindjárt át teszem. A lily alá gondoltad amúgy?
2.5 hogy jött ki? Párom indított, 10 mp-ig számoltam és azt vissza osztottam :D
 
Sokkal jobban tetszik így. Várom, hogy mivé fejlődik, mert nagyon ígéretes.

De miért adagolsz E300-at? Főleg, miként jutsz hozzá, merthogy patikában nem, az bizti. Netán élelmiszeriparban dolgozol?

Nagyon sok helyen kapni, pl. tápkieg boltok (SB.hu), Herbáriák, stb., "aszkorbinsav" néven kell keresni.

Mert nem mindegyik formája van jelentős hatással a pH-ra, pl. a Na-aszkorbát.

Mivel az aszkorbinsav egy gyenge sav, nagyon sokat kellene ahhoz adagolni, hogy számottevően hatással legyen a pH-ra. A megszokott/javasolt adagolása amúgy 250 mg/100 l. Ez fedezi a csapvíz klórtalanításához szükséges mennyiséget, és marad is belőle bőven a halak számára. (Az algagátló hatás, amiről fent szó volt, szerintem nem igazolt, maximum homeopátia :))
 
Back
Oldal tetejére