• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes On my way

Nyilvan mindennek megvan a maga varazsa, viszont en ugy gondolom, ha van lehetoseg, akkor inkabb egy megbizhatobb, stabilabb rendszert hasznalnek egy amugy is elegge osszetett, bonyolult rendszerhez ( novenyes akvarium). Ha valaki meg nem rutinos, vagy ha az, meg akkor is az apro mas jellegu hibak tudnak fejfajast okozni...
Tökéletesen egyetértek veled. Jómagam is 5kg-os palackot használok, de előtte végigpróbáltam minden mást, amíg eljutottam ide.
... de vannak itt a fórumon olyanok is, akik tökéletesen megvannak elégedve az egyéb elven működő CO2 rendszerükkel, és gyünyürű az akváriumuk.
Csak azt szerettem volna mondani, hogy néha a végállomás nem olyan érdekes, mint maga az út, amin haladunk. ☮
 
Én itt lakok a 11. kerületben, a GreenAquatól 15 perc sétára. Ezen a környéken ismersz valakit aki töltéssel foglalkozik?
Akkor Neked baromira egyszerű lesz, mert besétálsz az üres palackkal és adnak egy telit cserébe.
Én is a GA-ban cseréltettem, szuper megoldás.
 
Én itt lakok a 11. kerületben, a GreenAquatól 15 perc sétára. Ezen a környéken ismersz valakit aki töltéssel foglalkozik?
Nem ismerek, en bekes megyeben lakok. Probalj meg egy szodas ceget hatha talalsz a kozelben.. ha nem talalsz es esetleg nagyobb, 2-3kg, esetleg 5kg palackot sikerul venbed, az eleg sokaig eleg lenne, igy nem olyan surun kellene toltogetni, ugyhogy sztem lehet az arat nem is erdemes nezni..
 
Itt egy mai kép az akváról. A staurogynek új hajtásokat hozták ahol elolvadtak, a Vallisneria szépen nő, a riccardiák is kezdenek visszatérni a szinükhöz, bár még a képen nem lehet látni. A Ludwigiát hamarosan nyírom, pont alga van, de nem zavar annyira mert holnap csinálok egy nagy takarítást. Az egyik fa még mindig penészes, de szerencsére olyan helyen ahol nem látni 😅
 

Attachments

  • IMG_20191231_013456-01.jpeg
    IMG_20191231_013456-01.jpeg
    344.3 KB · Megtekintések: 64
Poeciliadae-knál van így, ezért kell - tenyésztés esetén - 2 hetes kor előtt ivar szerint különválasztani a kicsiket.
Nekem most nincsenek Guppy-jaim, (gyermekkoromban voltak), de még mindíg nagyon tetszenek, főleg a színes hímek és az Endler-ek. Gondolkodtam a beszerzésükön, de a kicsik szétválasztása elég macerásnak tűnik.
Állítólag a macskákat lehet ivartalanítani.
Esetleg nem lehetne ivartalanítani a Guppy-kat is az állatorvossal?
 
Nekem most nincsenek Guppy-jaim, (gyermekkoromban voltak), de még mindíg nagyon tetszenek, főleg a színes hímek és az Endler-ek. Gondolkodtam a beszerzésükön, de a kicsik szétválasztása elég macerásnak tűnik.
Állítólag a macskákat lehet ivartalanítani.
Esetleg nem lehetne ivartalanítani a Guppy-kat is az állatorvossal?
Nagyon egyszerű...szerezz egy 10-es csapatot, de csak hîmeket...akkor nem kell a kicsiket szétválasztani.
 
Nekem most nincsenek Guppy-jaim, (gyermekkoromban voltak), de még mindíg nagyon tetszenek, főleg a színes hímek és az Endler-ek. Gondolkodtam a beszerzésükön, de a kicsik szétválasztása elég macerásnak tűnik.
Állítólag a macskákat lehet ivartalanítani.
Esetleg nem lehetne ivartalanítani a Guppy-kat is az állatorvossal?

Rohadt egy dolog, az bizti. Mindig az volt az érzésem, sosem érek a végére. 😨

Lehet ivarképtelenné tenni dehibridizációval. Úgy kb. 1,5 év alatt kihozod a kiindulási génállományt, és addigra a hímek képtelenek az ívásra a mutálódott gonopódiumuk miatt. 😬
 
Csak azt nem vetted számításba, hogy képesek ivart váltani. 🤪
Olvastam, hogy a Xifok képesek a nem váltásra, illetve vannak egyéb halfajok, főleg tengeri fajok, de guppiknál én még ezt nem tapasztaltam.
A kérdés, hogyha képesek is rá, akkor azok nőstények-e, melyek az első szülés után vagy idősebb korban hím nemi jellegeket mutatnak/vesznek fel vagy olyan hímek, melyek a kevés élettér vagy más hímek elnyomásának hatására női nemi jellegeket mutatnak. Tehát ezek eleve is hímek voltak....
Neked voltak már olyan egyedeid, melyek nemet váltottak és utána sikeresen szaporodtak is?
 
Back
Oldal tetejére