• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Oliver Knott - Nano 7 perc alatt

viktorlantos

Alapító
Admin
Oliver Knott neve magáért beszél. A következő videóban valamivel több mint 7 perc alatt berendez egy Nano akváriumot.
Persze ebben nem a finomságot kell keresni. Nem is ez a cél, de bemutatja miért is annyira csodásak ezek az apró akik.
És aki nem Amano stílusú akváriumra vágyik csak egy pofás kis nanora a gyerekszobába, de nem tudja hogy kellene nekiugrani, ők biztosan értékelni fogják.

A zenével frenetikus.

BfedFqPTUi4
 
Na ez azért nem egy 7 perces setup a valóságban. A fákra már fel voltak kötözve a mohák, és igazából minden kéznél volt. Meg hát azért volt ott egy-két ügyes vágás is a videóban...
Én azért még mindig amondó vagyok, hogy a jó dolgokhoz idő kell. Meg hát tényleg, az ember egy ilyen setupot élvezni szokott, nem pedig az a célja hogy mihamarabb túl legyen rajta.
Szerintem. ;)
 
Luna said:
Na ez azért nem egy 7 perces setup a valóságban. A fákra már fel voltak kötözve a mohák, és igazából minden kéznél volt. Meg hát azért volt ott egy-két ügyes vágás is a videóban...
Én azért még mindig amondó vagyok, hogy a jó dolgokhoz idő kell. Meg hát tényleg, az ember egy ilyen setupot élvezni szokott, nem pedig az a célja hogy mihamarabb túl legyen rajta.
Szerintem. ;)

vili ezért is írtam hogy nem egy amano stílus. ahogy néztem inkább a feltöltés volt felgyorsítva a többi lehet elkerülte a figyelmem.
 
Luna said:
Én azért még mindig amondó vagyok, hogy a jó dolgokhoz idő kell. Meg hát tényleg, az ember egy ilyen setupot élvezni szokott, nem pedig az a célja hogy mihamarabb túl legyen rajta.
Szerintem. ;)

Próbálom nem máshogy érteni... :D
 
Atti...
Most erre mit mondjak?
Sejtettem, hogy valaki félre fogja érteni :p De most őszintén, hogy fogalmazzam meg máshogy?
 
Én igazából nem is értem, hogy mi ennek a videónak az üzenete. Ha az, hogy gyorsan össze van dobva, akkor az lejött. Azon kívül semmi extra nincs benne, semmi tervezés, gyakorlatilag bárki utána tudja csinálni. Szerintem az első néhány másodpercen volt a hangsúly, ahol addig tartja a nevével fémjelzett aljzatot, míg el nem fáradt. :) Halkan megjegyzem, hogy nálam Oliver nincs a toplistában.
 
Levinen said:
Én igazából nem is értem, hogy mi ennek a videónak az üzenete. Ha az, hogy gyorsan össze van dobva, akkor az lejött. Azon kívül semmi extra nincs benne, semmi tervezés, gyakorlatilag bárki utána tudja csinálni. Szerintem az első néhány másodpercen volt a hangsúly, ahol addig tartja a nevével fémjelzett aljzatot, míg el nem fáradt. :) Halkan megjegyzem, hogy nálam Oliver nincs a toplistában.

Levi, az üzenete az volt hogy bárki össze tud dobni egy ilyet. Veszel egy jó aljzatot, pár kavics meg növény és kész a nano. :D
Direkt ezért is mondtam hogy nem az aquascapinget kell mögé látni.
 
viktorlantos said:
Levinen said:
Én igazából nem is értem, hogy mi ennek a videónak az üzenete. Ha az, hogy gyorsan össze van dobva, akkor az lejött. Azon kívül semmi extra nincs benne, semmi tervezés, gyakorlatilag bárki utána tudja csinálni. Szerintem az első néhány másodpercen volt a hangsúly, ahol addig tartja a nevével fémjelzett aljzatot, míg el nem fáradt. :) Halkan megjegyzem, hogy nálam Oliver nincs a toplistában.

Levi, az üzenete az volt hogy bárki össze tud dobni egy ilyet. Veszel egy jó aljzatot, pár kavics meg növény és kész a nano. :D
Direkt ezért is mondtam hogy nem az aquascapinget kell mögé látni.

Még jó, hogy Olivernek nincs egy olyan videója, amivel megmutatja, hogy bárki be tud juttatni egy vödör vizet az akváriumába. Szerintem aki rendelkezik két kézzel, annak ez se és az utóbbi se lehet probléma. :) Bár lehet, hogy tényleg igazad van és van akinek ez egy velős oktató program, de akkor inkább az akvaristára kellett volna felrakni. :lol:
 
Oliver Knott-ról meg az a véleményem, hogy ő nem az aki 1 akváriumot épít egész életében, bekerül egy versenybe és egy ideig címlapon van vele. Aztán talán sosem hallani róla. Szerintem Európa legjobban foglalkoztatott akvárium építője. Lehet azt mondani, hogy nem jön be neked amit csinál. De óvatosan megkérdezem fordítottál annyi időt hogy csak végigkattintgasd a fotóalbumát? Mert annyi akváriumot épített már, hogy a kezem elzsibbad ha csak végig kellene kattintanom gyorsba...

csak emlékeztetőül a fotóalbuma:
http://www.pbase.com/plantella

óriás akváriumok:
http://www.pbase.com/plantella/xlarge_tank

giga aksik:
http://www.pbase.com/plantella/xxlarge_tank

nagy aksik:
http://www.pbase.com/plantella/large_tank

nano:
http://www.pbase.com/plantella/nano_tank


vagy éppen ez:
http://www.pbase.com/plantella/naturesoilstepbystep3

szóval lehet nem szeretni, de elég nagy koponya és írtó sokat tesz azért hogy itt európában is elterjedjen ez a hobby. Lehet nincs kedvenc akváriumom tőle bár a fentiek miatt a fotóalbumát sem sikerült még teljes részletében átnéznem, viszont sok olyan van amit szívesen nézek a munkássága miatt pedig maximális tiszteletet érdemel szerintem. :)
 
a vízzel való feltöltést átvenni mindenki!! ;)
100% ban tiszta marad a víz.
amúgy oliver-nek a 2004(?) es AGA győztes akija volt a legjobb
csinált néhány szép akváriumot de nálam sincs a toplistán.valamiért túlságosan kreatív.
azt nem kétlem hogy a növényei nagyon szépek, de az összhatás mégse a legjobb.
most ezzel nem azt akarom mondani , hogy ügyetlen , meg ilyenek, de nálam még mindig a cau-s srácok adják az elitet, meg a többi ázsiai mágus.
de az európaiak se szégyenkezhetnek.némelyik kreáció szerintem sokkal szebb mint knott bármelyik akija
UI.: knott ügyes, csak szerintem ő a holland tipust jobban érti, és így más a hatás.
art.
 
Levinen said:
viktorlantos said:
Levinen said:
Én igazából nem is értem, hogy mi ennek a videónak az üzenete. Ha az, hogy gyorsan össze van dobva, akkor az lejött. Azon kívül semmi extra nincs benne, semmi tervezés, gyakorlatilag bárki utána tudja csinálni. Szerintem az első néhány másodpercen volt a hangsúly, ahol addig tartja a nevével fémjelzett aljzatot, míg el nem fáradt. :) Halkan megjegyzem, hogy nálam Oliver nincs a toplistában.

Levi, az üzenete az volt hogy bárki össze tud dobni egy ilyet. Veszel egy jó aljzatot, pár kavics meg növény és kész a nano. :D
Direkt ezért is mondtam hogy nem az aquascapinget kell mögé látni.

Még jó, hogy Olivernek nincs egy olyan videója, amivel megmutatja, hogy bárki be tud juttatni egy vödör vizet az akváriumába. Szerintem aki rendelkezik két kézzel, annak ez se és az utóbbi se lehet probléma. :) Bár lehet, hogy tényleg igazad van és van akinek ez egy velős oktató program, de akkor inkább az akvaristára kellett volna felrakni. :lol:

Levi úgy érzem még ez a gyors összedobálom videó is sok segítség jónéhány fórumozónak. Neked nem, ok. De sokan csak most ismerkednek a hobbival. Nem biztos hogy egy maratoni 24 órás berendezőpartival akarják kezdeni méregdrága alapanyagokkal. Vagy annó te nem néztél semmilyen videót, nem olvastál semmilyen segédletet? Nem bibliának lett feltéve, nem egy CAU-s anyag. Az egyszerűség és a praktikusság ennyi. Semmi művészet nincs mögötte kár is keresni. Próbáld ezt megérteni... ;)
 
artegor said:
a vízzel való feltöltést átvenni mindenki!! ;)
100% ban tiszta marad a víz.
amúgy oliver-nek a 2004(?) es AGA győztes akija volt a legjobb
csinált néhány szép akváriumot de nálam sincs a toplistán.valamiért túlságosan kreatív.
azt nem kétlem hogy a növényei nagyon szépek, de az összhatás mégse a legjobb.
most ezzel nem azt akarom mondani , hogy ügyetlen , meg ilyenek, de nálam még mindig a cau-s srácok adják az elitet, meg a többi ázsiai mágus.
de az európaiak se szégyenkezhetnek.némelyik kreáció szerintem sokkal szebb mint knott bármelyik akija
UI.: knott ügyes, csak szerintem ő a holland tipust jobban érti, és így más a hatás.
art.

Köszönöm Art!

Valami ilyesmit írtam volna le én is. Respect természetesen, de nekem is inkább az ázsiai szakik. Ők nem csupán megalkotják, ők fel is töltik valami mással! ;)
 
Vik!

Lehet, hogy ez most egy kicsit hülyén fog hangzani, de ez nálam már az "így ne" kategóriát súrolja. Aki még nem ért hozzá, az azért szánjon rá több időt, aki meg már rutinos, alkotni akar, az azért szánjon rá több időt. Ennyi, de megértem a mondanivalódat is (valahol). ;)
 
a következő videó majd a CAU-s srácokról lesz :lol:
de arra a két hétre amíg tart vegyetek ki szabit :D

van egyik és másik véglet. CAUs minőségben még Világszinten is kevesen vannak. Be lehet mutatni mit csinálnak, ahogy ezt korábban már meg is tettük és meg is fogjuk, de az a szint egy olyan más világ ami Magyarországon érzésem szerint még évekig nem lesz fellelhető ha egyáltalán fellelhető lesz valamikor.

próbálunk kezdőknek és haladóknak is tippeket adni. :geek:
 
Szerintem a video elkészülte elött azért párszor elpróbálta, hogy mit hova kell majd tenni hogy a végén minden jól mutasson. A vízzel való feltöltés tényleg jó és követendő. Oliver Knott olyan szegény hogy nincs talajegyengetője, vagy csak otthon felejtette? :?
 
Hali!

Biztos ízlésficamom van de Knott jobban bejön mint Amano úr.
Az újságpapíros feltöltés sztem. macerás 30 éve még 2-3x csináltam, de ettől van egyszerűbb is, mint pl. az ember tenyere, tányér.
 
jojo said:
Hali!

Biztos ízlésficamom van de Knott jobban bejön mint Amano úr.

Akkor ajánlom figyelmedbe Knott talaját. Még az ADA talajoknál is drágább. ;)
Egyébként Oliver sok időt töltött Amanonál, mielőtt saját stílusát kialakította. Az alapokat ő is a mestertől tanulta.
Jah, és ez pedig egy 2 perces Amano setup. :D
 
Egyébként ez a Knott féle talaj ez egyben táptalaj is lenne? Mert hogy a videóban nem láttam, hogy bármi kerülne az aljzat alá... Bár az is igaz, hogy az Anubiasoknak meg satöbbiknek nincs szükségük igazából ilyesmire mert a talaj felett táplálkoznak a gyökereik.
 
Back
Oldal tetejére