• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Oldalpolcos szűrőaksi

A rejtett talajszűréssel a szívó ág még oké, de a nyomó??(n)
Hogy bír itt visszajönni alulról a friss víz? Még @danyi03 Tomi alkotásában is van kiálló csonk, de itt? Hol? Hogyan? Végiglapoztam, olvastam, de engem azért nem kápráztatott el. Azon a kis fekete pöckön amit felköp a rendszer, hát...vannak kétségeim a hatékonyságot illetően.

Talán @Meskónak igaza van, bettásnak még jó lehet.:whistle:
 
A rejtett talajszűréssel a szívó ág még oké, de a nyomó??(n)
Hogy bír itt visszajönni alulról a friss víz? Még @danyi03 Tomi alkotásában is van kiálló csonk, de itt? Hol? Hogyan? Végiglapoztam, olvastam, de engem azért nem kápráztatott el. Azon a kis fekete pöckön amit felköp a rendszer, hát...vannak kétségeim a hatékonyságot illetően.

Talán @Meskónak igaza van, bettásnak még jó lehet.:whistle:
A beömlő a talaj fölé ér, a második videón látszik is szépen, hogy kiáll a kavicsból, rá is támasztanak egy követ, hogy azzal takarják el.
A szívó ág is lehet rácsos csőcsonk, azt is adnak hozzá.

Nem volt túl nehéz dolgod, ott voltak a link mögött :D
Viccelsz? A nagy japán írásjel-erdő mögött/alatt? :LOL:

A 4W-300lm izzó azért nem túl nagy eresztés enyhén szólva :) Legalább 10 wattossal kellene operálni, az még létezik is hasonló kivitelben.
Biztosan nem tökéletes, de pl. ide, mellém az irodába lehet nem lenne rossz: nincsenek csövek, csak az akvárium és egy fehér doboz.
Valahol írják, hogy a rendszer árvízbiztos, de én azért aggódnék azért, hogy egy hosszú hétvégén elönti az asztalomat. - Bár lehet bennem van a hiba, mindegyik "polcos" rendszerrel szemben fenntartásaim vannak. ;)
 
Azt hiszem ide passzol leginkább, ha volt már, bocs:)
Próbálom megérteni a logikát, de nem nagyon megy. Ha az elején egy sűrű perlonvattával kiszűri a legapróbb mechanikus szennyeződéseket is, akkor utána minek kell 2 x 5cm ritka szivacsszűrő? Másrészt, ennek szűrőnek a hely kihasználása hagy maga után kívánni valót. Értelmesebb elrendezéssel, 3x-4x annyi szűrőközeg is elhelyezhető benne, vagy annyival kisebbre lehetett volna csinálni az egészet. Vajon mi volt a cél?
 
Sziasztok! Készíteni szeretnék egy kis vízeséses nano akvát. Rendelkezésre áll egy 30x30x35 cm-es akva 20 cm magas front üveggel. Hátsó rekeszes szűrést szeretnék használni. Remélhetőleg minden méretet feltüntettem a terveken. Ki szeretném kérni a véleményeteket, hogy az A vagy a B terv lehet életképesebb, hatékonyabb?!
Előre is köszi a segítséget!
 
Back
Oldal tetejére