• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Low-tech Old tree - Betta heaven

Sziasztok!

Régòta motoszkàlt màr a fejemben egy igazi low budget bettàs tank gondolata.
Próbáltam mindent a legolcsóbban kihozni. A legdràgbàbb elem a vasfa dekor, az akasztós szűrő. No meg persze majd a betta :)

Tech infók:
-40x24x25 ~25 literes akvárium, a panel aljából
-DIY LED GU 10, kb 800 lumen
-Ista akasztós szűrő tuningolva
-Fűtő
-Csoda vasfa a GA-bó
-dekor kavics és homok szintén a panel aljából

A fa 4 darabból áll össze, a làmpa tartó más fajta fából készült.

Vàgattam rá üvegtetőt, aminek a bal sarka ki kesz hagyva a fa miatt, de az mèg nem érkezett meg.

Növények: Vallisneria, nagyobb levelű Anubias, Bacopa, Cryptok, Limnobium laevigatum, hogy árnyékoljon.

Egyelőre ennyi, majd jelentkezem. Ui.: tanàcsokat szívesen fogadok.

c7de2558e3cb92b375f161c61ee71c2c.jpg
 
Van azóta valami fejlemény? Engem érdekelne

Lassan indìtom. Minden megvan hozzá, érkezik egy tuti kis komód is amin lakik majd. Mivel videót is szeretnék róla, jobban meg kell gondolnom, hogy mikor állok neki, mert 2-3x annyi ideig tart ìgy.

Amùgy az üvegtetős megfázás tényleg létező dolog vagy csak az érzelgős női betta tulajok találták ki? Először nem volt tervben tető, de külső nyomásra vágattam.
 
Lassan indìtom. Minden megvan hozzá, érkezik egy tuti kis komód is amin lakik majd. Mivel videót is szeretnék róla, jobban meg kell gondolnom, hogy mikor állok neki, mert 2-3x annyi ideig tart ìgy.

Amùgy az üvegtetős megfázás tényleg létező dolog vagy csak az érzelgős női betta tulajok találták ki? Először nem volt tervben tető, de külső nyomásra vágattam.
Tudomásom szerint is így van. Sok lakásban/házban télen 20 fok körüli a hőmérséklet (nálunk is). Ha a bettás akva 26-28 fok, ott gond lehet.
 
Hát őszintén csak a fiatalok érzékenyek ennyirre. Felnőtt betta esetén, ha a lakásban van 22C° és az akvárium 26C° akkor semmi baj nincs, csak a kb. 6-8 fokos a különbség akkor jönnek a gondog

Akkor a legérzékenyebbek erre amikor a labirint- szerv kialakul- Állítólag ilyenkor pár fok különbség is végzetes lehet, de erről a legtöbbet talán @tsokee -ék tudnak.
 
Akkor a legérzékenyebbek erre amikor a labirint- szerv kialakul- Állítólag ilyenkor pár fok különbség is végzetes lehet, de erről a legtöbbet talán @tsokee -ék tudnak.
Igaz, nekem még nincsenek abban a korszakban, 0 napos kis betta(2napja lett lőve a kép). Mára nagyon sokan hemzsegnek, mint nyáron a fény körül a szúnyogok, remélem veszteség nélkül felcseperednek
 

Attachments

  • IMG_20190117_210704_655.jpg
    IMG_20190117_210704_655.jpg
    219.5 KB · Megtekintések: 87
Back
Oldal tetejére