• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Old Forest

En probaltam mar masik csapattal de nem voltak nagyon lelkesek. Ket O. negrosom van amik alga tablettat hajlandoak megenni de a tobbi csak szivogat az uvegen es leveleken. Ez a 6 viszon szinte azonnal rarepult mintha ezen nevelkedtek volna. :D
Nálam a háromból max egy melózik, a másik kettő valahol lebzsel. Nem tudom megérdemlik-e a prémium falatot. 🤣
 
Nalam kitartott joszagok, nem igazan toluk varom a megvaltast, jar a cukkini alanyi jogon... XD
Lassan algamentes az üveg. Nem tudom kinek köszönhetem, nekik vagy magamnak. 😀
Megkapták. 😁
Kérdés: Meddig lehet, érdemes áztatni a cukkínit? Vagy a zöldség nem terheli annyira a vizet?
 

Attachments

  • B9E0FCB0-73C8-4E20-A693-48EB1FA51DC6.jpeg
    B9E0FCB0-73C8-4E20-A693-48EB1FA51DC6.jpeg
    322.5 KB · Megtekintések: 55
Utoljára módosított:
Lassan algamentes az üveg. Nem tudom kinek köszönhetem, nekik vagy magamnak. 😀
Megkapták. 😁
Kérdés: Meddig lehet, érdemes áztatni a cukkínit? Vagy a zöldség nem terheli annyira a vizet?
En ket harom oranal nem szeretem tobbet benne hagyni. Utana mar nagyon szethordjak. Mindenkepp terheli a vizet. Indokolt is kicsit gyakrabban vagy tobbet cserelni a vizet. Nem is tervezem mindig csinalni, csak amig meglatom tudom e oket ivatni :)
 
En ket harom oranal nem szeretem tobbet benne hagyni. Utana mar nagyon szethordjak. Mindenkepp terheli a vizet. Indokolt is kicsit gyakrabban vagy tobbet cserelni a vizet. Nem is tervezem mindig csinalni, csak amig meglatom tudom e oket ivatni :)
Reggelig bent hagyom próbaképpen.
 
IMG_20200923_081248.jpg
IMG_20200923_081308.jpgIMG_20200923_081314.jpg

Az uj akvariumban meg mindig kicsit kuzdunk. Telepitettunk 9 Galaxy Razborat, es a masik akvariumbol athoztuk Dankent az egyedul maradt lassan 5 eves galaxy razborankat. Fonal algaval tovabbra is kuzdunk. A vilagitast kicsit konzervativabbra vettem 12-18 ig fel-fel ora atmenettel. Egyebkent meg 1%-on 7-tol kb10 ig pislakol. Nem tudom ez az utobbi mennyit ront a helyzeten. Hanem javul a heten ettol is megvalunk. Bar nagyon szeretem hogy pislakol a feny, lehet egesz nap nezegetni az akvariumot.

 
SAM_3803 (2).JPG

Az algaval sajnos meg mindig nem birnak az algaevok, a max fenyerot 60%-ra csokkentettem, talan igy kicsit jobb lesz.
Ugy tunik uj galaxy generacio is van. Reggelenkent mindig van egy aprosag. egyelore nem akarok vele foglalkozni. De ha lesznek tobben lehet lekulonitem oket.
 
Sajnos az alga fronton meg mindig vesztesre allunk. Nem igazan latom a javulast de kiserletezek tovabb most atmenetileg visszatettem a spin pipeot, hatha tul sok a flow.
Az allatok ebben az akvariumban is jol neznek ki. Az ottok szep kerekek es boldogok. A galaxyk pedig majd kipukkannak olyan koverek :D Eddig ugy nez ki egy darab babahalunk mar tobb mint egy hete megvan. sajnos nem latom gyakran, de talan ez a szerencseje igy a tobbiek se latjak.

IMG_20201003_200318.jpg
 
Sajnos az alga fronton meg mindig vesztesre allunk. Nem igazan latom a javulast de kiserletezek tovabb most atmenetileg visszatettem a spin pipeot, hatha tul sok a flow.
Az allatok ebben az akvariumban is jol neznek ki. Az ottok szep kerekek es boldogok. A galaxyk pedig majd kipukkannak olyan koverek :D Eddig ugy nez ki egy darab babahalunk mar tobb mint egy hete megvan. sajnos nem latom gyakran, de talan ez a szerencseje igy a tobbiek se latjak.

View attachment 96701
Alga gondok nálam is vannak, de legalább van mit enniük az ifjonc garniknak. 😀
 
Alga gondok nálam is vannak, de legalább van mit enniük az ifjonc garniknak. 😀
Nalam sajnos a garnela beszerzezs nem sikerult... Egyelore varom hogy feltunjon a megfelelo csapat. Golden bee-t szerettunk volna de ido kozben elfogyott, most varunk hogy ujra legyen... :D Addig is egy par black molliban gondolkozom...
 
Nalam sajnos a garnela beszerzezs nem sikerult... Egyelore varom hogy feltunjon a megfelelo csapat. Golden bee-t szerettunk volna de ido kozben elfogyott, most varunk hogy ujra legyen... :D Addig is egy par black molliban gondolkozom...
Hát akkor sanszos hogy nem lesz garnéla szaporulat, hacsak nem az a cél. 😁
 
Back
Oldal tetejére