• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Old Forest

zeppike

Főkertész
Uj projektbe fogtunk, az otletgazda a parom volt, az alabbi fotokat hasznaltuk inspiracionak, de a vegeredmeny nem igazan hasonlit :)

118081096_1226664217680245_6181551800881336010_n.jpg118197617_617459568956228_2596657124915407614_n.jpg

Az akvariumot egy OptiWhite 60p akvariumba epitjuk.

Eloszor egy papirdobozban probaltuk osszerakni a scapet fekete lavako, redmoor, cigiszuro es rengeteg pillantaragaszto felhasznalasaval.

IMG_20200820_093835.jpg

Az akvariumhoz kaptam kb 10 liter amazonia, amazoni powder es valamilyen regi taptalaj kevereket. A jelenlegi gazdasagi helyzetben ugy ereztem nem hagyhatom pocsekba menni, szoval ket lepcsoben kirostaltam eloszor a nagy szemeket majd a port es egesz tisztesseges szubsztratot kaptam a vegere.
Folytattam sporolas temat a base layerrel. Amazonia melle power sand dukal, de valahogy ezt is igyekeztem meguszni, nem reg olvastam egy postot plantedtank.net-en amikor az ADA tapokat kutattam, hogy a powersand igazabol viszonylag egyszeruen eloallithato par otthoni, kerteszeti anyagbol.
A szurombe mar ugy is rendeltem orchideak ala valo habkovet, ami alaposan szemugyre veve is nagyon haszonlit az osszes hasonlo szurotoltelekre, hozza csaptam meg ket kilot hogy legyen alapnak is. Ranezesre egeszen hasonlit az igazira, majd meglatjuk mi sul ki belole.

zeppike DIY powersand receptje:
  • 2l habko
  • egy teaskanal kukoricakemenyito
  • ket teaskanal aktiv szen elporitva
  • ket marek tozeges viragfold (orchideakhoz valo)
  • egy marek bonsai fold.
  • ket teaskanal osmocote
IMG_20200821_121020.jpg

Ez kerult az akvarium aljara, majd amazonia durva, hardscape es vegul amazonia powder.

IMG_20200821_185629.jpg

Meg par napig nezegetjuk, aztan lassan indulhat az ultetes. :)
 
A bal oldal okés, bár elöl a kis kövön ücsörgő fa valahogy nem áll össze a többi résszel. Azon igazgatnék, hogy jobban belesimuljon a nagy fa alkotta egységbe.
A jobb oldalon nagyon zavaró az elülső kövön lévő derékszög.
Növényesítésről készítettél valamilyen skiccet?
 
A bal oldal okés, bár elöl a kis kövön ücsörgő fa valahogy nem áll össze a többi résszel. Azon igazgatnék, hogy jobban belesimuljon a nagy fa alkotta egységbe.
A jobb oldalon nagyon zavaró az elülső kövön lévő derékszög.
Növényesítésről készítettél valamilyen skiccet?

Mar megkaptam hogy tulsagosan kocka modon intezem a layoutot :)
igazabol nem aggodtam miatta egyelore, novenyek szepen kisimitjak majd. a bal oldali mini fa... hat nem is tudom.. amikor felragasztottam meg ertettem mit akartam vele. De vagy megtalalom ujra vagy majd betakarja valami.

Skicceltem, de az nem turi meg ezt a virtualis nyomdafesteket sem. XD
De nagyjabol eloterbe Eleocharis, Marislea hirsuta talan.
Fakra, kovekre apro bucephalandrak anubiasok es sok sok moha, talan fiscidens, weeping es christmass mohak
A hatter kicsit meg kerdeses de szerintem elsore rotala vietnam h'ra lesz, es maximum lecsereljuk feluton.
 
Mar megkaptam hogy tulsagosan kocka modon intezem a layoutot :)
igazabol nem aggodtam miatta egyelore, novenyek szepen kisimitjak majd. a bal oldali mini fa... hat nem is tudom.. amikor felragasztottam meg ertettem mit akartam vele. De vagy megtalalom ujra vagy majd betakarja valami.

Skicceltem, de az nem turi meg ezt a virtualis nyomdafesteket sem. XD
De nagyjabol eloterbe Eleocharis, Marislea hirsuta talan.
Fakra, kovekre apro bucephalandrak anubiasok es sok sok moha, talan fiscidens, weeping es christmass mohak
A hatter kicsit meg kerdeses de szerintem elsore rotala vietnam h'ra lesz, es maximum lecsereljuk feluton.
Figyusz, van mini karácsonyom, megnézem, hogy áll. @evavigh annyival látott el, hogy csuda.
Sajna, Szentestéig nem áll el, hogy abból csináljak egy igazi karácsonyfát, így szívesen adok belőle. :)
 
Nos, túl vagyunk az elso heten, het kozben folyamatosan erkeztek az uj novenyek, majd meglatjuk mi marad belole.
Eloterbe kicsit rendhagyo modon vegyesen ultettunk Parvula mini-t, Hemianthus cuba-t es Marsilea creanatat a cel hogy kicsit vegyesebb, gazosabb kepet mutasson. Nagyon kivancsi leszek mi sul ki belole.

IMG_20200829_190503.jpg
 
Felszínt mennyire fodrozza a spin? Nagyon tükörnek tűnik? Amúgy szép lesz ja beindul a növényvonat. 😀
 
Felszínt mennyire fodrozza a spin? Nagyon tükörnek tűnik? Amúgy szép lesz ja beindul a növényvonat. 😀
Wow, ezt nem gondoltam hogy kiszurja valaki. :)
Amig fotoztam kiszedtem a szivo oldali csovet, mert egyelore nincs belole normalis, csak a szurohoz kapott fekete boszme muanyag.
Igy nem megy a szuro egyebkent ezzel a szurovel (cristalprofi e901 900l/h) meg igy is vihar van az akvariumban ha nincs folytva.

 
Nekem 702-es van. Jól megtömve. De így is tudja az 500l/órát. 😁 A popyt próbáltam de nem jött be. Szerintem én maradok az üveg esőztetőnél, feltéve ha ki tudom furatni úgy 5 mim-re a lukakat úgy mint a gyári szürkét.
 
Nekem 702-es van. Jól megtömve. De így is tudja az 500l/órát. 😁 A popyt próbáltam de nem jött be. Szerintem én maradok az üveg esőztetőnél, feltéve ha ki tudom furatni úgy 5 mim-re a lukakat úgy mint a gyári szürkét.
Tompa utcaban Ranyak uvegtechnika-t ajanlom a feladatra. Nekem a heten gyogyitottak csovet, allitolag barmit megcsinalnak uvegbol :D
 
A heten megjottek az elso lakok. Hat Oto, 5 amano garnela es 3 suncsiga kerult az akvariumba.
Sajnos a fonal alga kicsit elburjanzott, nem tudom mi lehet az oka.
Tapozast kicsit beneztem az elso par heten, 60 literre napi majd masodik heten ketnapi 50+% vizcsere mellett 3 ml micro makro volt a tapozas.
Nem tudom emiatt e de mindenkepp szukseg volt a takaritobrigadra.

Egyebkent minden szepen no, Buce-t csak egy helyen kezdtek olvadozni. A karpit pedig lassan de biztosan no. A masik akvarium metszesbol minden rotala hajtas ide jott.. igy eleg klasszul megtelt a hatter.

IMG_20200904_224434 (1).jpg
 
A heten megjottek az elso lakok. Hat Oto, 5 amano garnela es 3 suncsiga kerult az akvariumba.
Sajnos a fonal alga kicsit elburjanzott, nem tudom mi lehet az oka.
Tapozast kicsit beneztem az elso par heten, 60 literre napi majd masodik heten ketnapi 50+% vizcsere mellett 3 ml micro makro volt a tapozas.
Nem tudom emiatt e de mindenkepp szukseg volt a takaritobrigadra.

Egyebkent minden szepen no, Buce-t csak egy helyen kezdtek olvadozni. A karpit pedig lassan de biztosan no. A masik akvarium metszesbol minden rotala hajtas ide jott.. igy eleg klasszul megtelt a hatter.

View attachment 95601
Teccetős kis üveg!😄 Nem tudom mivel tápozol, de a micro az soknak tűnik. Macro még jó is lehet. Én Tf családot használom, mic 1ml mac 2ml + nitrát 1ml/nap. Nekem is van némi fonal algám, de csak a ludwigián, amit én nem értek hogy miért csak ott, és miért a felső leveleken. 🥺
Próbáldmeg a napi 1ml microt egy-két hétig, figyeld a gazokat hogy reagálnak. Lentről indúlj felfelé a tápozással.
 
Teccetős kis üveg!😄 Nem tudom mivel tápozol, de a micro az soknak tűnik. Macro még jó is lehet. Én Tf családot használom, mic 1ml mac 2ml + nitrát 1ml/nap. Nekem is van némi fonal algám, de csak a ludwigián, amit én nem értek hogy miért csak ott, és miért a felső leveleken. 🥺
Próbáldmeg a napi 1ml microt egy-két hétig, figyeld a gazokat hogy reagálnak. Lentről indúlj felfelé a tápozással.

tapozas.PNG

GA-s tapokkat hasznalom az ajanlott adag erre az idoszakra 3ml/20l (tehat kb 9 erre az akvariumra)., de megszokasbol 1ml-t tettem, tudom a tf tapoknal a mikro surubb kicsit it 1-1 aranyra vannak belove, hogy egyszeru legyen.
De koszonom a tanacsot, figyelem a novenyeket :)
 
Valamint beuzemeltem egy dimmert az aliexpressrol.

Sajnos lehet hogy ezt is kicsit elprogramoztam. A lepesek kozott automatikusan interpolal es nem lepcsozetesen kapcsol.
A reggeli 6-9 tarto idoszak es az esti 7-10 igy jovalvilagosabb lett mint eredetileg terveztem. Ez mondjuk siman lehet az algasodas oka. 🤦‍♂️
 
IMG_20200913_203151.jpg

Tobb erdekesseg is tortent ezzel az akvariummal.

Elso korben mult heten sikerult eltornom egy co2 diffuzort. De eleve azert piszkaltam, mert nem voltam elegedett a CO2 szinttel. Valahogy ezek az 1 dollaros ebayes / japan uveg diffuzorok nem az igaziak, nagy bubikat csinalnak, nem oldodik ugy a gaz ahogy illene. Gondolom itt is azt kapod amiert fizetsz...
Szoval kis fintorgas utan vettunk meg egy Neo akril diffuzort. Ezzel szuperul megy a beoldas, azota kicsit minden jobban no. Annyira, hogy a hatter novenyt mar nyirni is kellet.

Sajnos a CO2 benazas miatt eleg erosen elszaporodott a fonal alga. Ezt a microsorumrol es a bolbitisrol hypos oblitessel megprobaltam megolni de hosszu tavon talan megoldodik magatol ha osszeall.
Kaptam szeretetcsomagot kinabol. Egy Chihiros doctor pot elektrodat vettem, hogy adjak meg egy lehetoseget a DIY ikercsillagomnak. Nagyon klasszul porlaszt 12 volton, az ara sajno eleg borsos volt kb 4ezer forint. Lassan ugy latom kezd ez a technologia kikopni mindenhonnet de mar regota szemezek a potelektrodakkal, es ha DIY lesz talan igy a legvaloszinutlenebb hogy kinyirom az allataimat.

Probaltam Gyongydaniokat rendelni, de sajnos nem sikerult a szallitas (vadvilag szallit aznapra Budapesten) igy egyelore az otok vannak egyedul. Igy veluk foglalkoztam.
Olvastam egy cikket miszerint egesz konnyu oket szaporitani... csak lagy viz es sok eves kell hozza. Igy most hogy egyelore egyedul vannak, gondoltam megprobalkozom vele. Elso lepeskent kiegeszito kajat kerestem hozzajuk. A forrazott spenotot kis tetovazas utan imadtak. Majd a cukkinivel is probalkoztam ezt talan meg jobban szeretik. emellett babahalaknak valo folyekony artemiat csepegtetek nekik amit amint leulepszik a levelekrol fel tudnak szivogatni. Nagyon kivancsi vagyok mire jutok veluk. Ez a csapat az eddigiekhez kepest sokkal jobban eszik, GA batch koszonet ertuk, bar nem hinnem hogy tenyesztett joszagok, valoszinuleg csak szerencsem volt veluk. De most szepen kerekednek a pocakok :)


 
View attachment 95893

Tobb erdekesseg is tortent ezzel az akvariummal.

Elso korben mult heten sikerult eltornom egy co2 diffuzort. De eleve azert piszkaltam, mert nem voltam elegedett a CO2 szinttel. Valahogy ezek az 1 dollaros ebayes / japan uveg diffuzorok nem az igaziak, nagy bubikat csinalnak, nem oldodik ugy a gaz ahogy illene. Gondolom itt is azt kapod amiert fizetsz...
Szoval kis fintorgas utan vettunk meg egy Neo akril diffuzort. Ezzel szuperul megy a beoldas, azota kicsit minden jobban no. Annyira, hogy a hatter novenyt mar nyirni is kellet.

Sajnos a CO2 benazas miatt eleg erosen elszaporodott a fonal alga. Ezt a microsorumrol es a bolbitisrol hypos oblitessel megprobaltam megolni de hosszu tavon talan megoldodik magatol ha osszeall.
Kaptam szeretetcsomagot kinabol. Egy Chihiros doctor pot elektrodat vettem, hogy adjak meg egy lehetoseget a DIY ikercsillagomnak. Nagyon klasszul porlaszt 12 volton, az ara sajno eleg borsos volt kb 4ezer forint. Lassan ugy latom kezd ez a technologia kikopni mindenhonnet de mar regota szemezek a potelektrodakkal, es ha DIY lesz talan igy a legvaloszinutlenebb hogy kinyirom az allataimat.

Probaltam Gyongydaniokat rendelni, de sajnos nem sikerult a szallitas (vadvilag szallit aznapra Budapesten) igy egyelore az otok vannak egyedul. Igy veluk foglalkoztam.
Olvastam egy cikket miszerint egesz konnyu oket szaporitani... csak lagy viz es sok eves kell hozza. Igy most hogy egyelore egyedul vannak, gondoltam megprobalkozom vele. Elso lepeskent kiegeszito kajat kerestem hozzajuk. A forrazott spenotot kis tetovazas utan imadtak. Majd a cukkinivel is probalkoztam ezt talan meg jobban szeretik. emellett babahalaknak valo folyekony artemiat csepegtetek nekik amit amint leulepszik a levelekrol fel tudnak szivogatni. Nagyon kivancsi vagyok mire jutok veluk. Ez a csapat az eddigiekhez kepest sokkal jobban eszik, GA batch koszonet ertuk, bar nem hinnem hogy tenyesztett joszagok, valoszinuleg csak szerencsem volt veluk. De most szepen kerekednek a pocakok :)


Én is vettem ma nekik cukkinit, csak elfelejtettem oda adni. Szándék megvolt. 😀
 
Én is vettem ma nekik cukkinit, csak elfelejtettem oda adni. Szándék megvolt. 😀
En probaltam mar masik csapattal de nem voltak nagyon lelkesek. Ket O. negrosom van amik alga tablettat hajlandoak megenni de a tobbi csak szivogat az uvegen es leveleken. Ez a 6 viszon szinte azonnal rarepult mintha ezen nevelkedtek volna. :D
 
Tobb erdekesseg is tortent ezzel az akvariummal.

Elso korben mult heten sikerult eltornom egy co2 diffuzort. De eleve azert piszkaltam, mert nem voltam elegedett a CO2 szinttel. Valahogy ezek az 1 dollaros ebayes / japan uveg diffuzorok nem az igaziak, nagy bubikat csinalnak, nem oldodik ugy a gaz ahogy illene. Gondolom itt is azt kapod amiert fizetsz...
Szoval kis fintorgas utan vettunk meg egy Neo akril diffuzort. Ezzel szuperul megy a beoldas, azota kicsit minden jobban no. Annyira, hogy a hatter novenyt mar nyirni is kellet.

Sajnos a CO2 benazas miatt eleg erosen elszaporodott a fonal alga. Ezt a microsorumrol es a bolbitisrol hypos oblitessel megprobaltam megolni de hosszu tavon talan megoldodik magatol ha osszeall.
Kaptam szeretetcsomagot kinabol. Egy Chihiros doctor pot elektrodat vettem, hogy adjak meg egy lehetoseget a DIY ikercsillagomnak. Nagyon klasszul porlaszt 12 volton, az ara sajno eleg borsos volt kb 4ezer forint. Lassan ugy latom kezd ez a technologia kikopni mindenhonnet de mar regota szemezek a potelektrodakkal, es ha DIY lesz talan igy a legvaloszinutlenebb hogy kinyirom az allataimat.

Probaltam Gyongydaniokat rendelni, de sajnos nem sikerult a szallitas (vadvilag szallit aznapra Budapesten) igy egyelore az otok vannak egyedul. Igy veluk foglalkoztam.
Olvastam egy cikket miszerint egesz konnyu oket szaporitani... csak lagy viz es sok eves kell hozza. Igy most hogy egyelore egyedul vannak, gondoltam megprobalkozom vele. Elso lepeskent kiegeszito kajat kerestem hozzajuk. A forrazott spenotot kis tetovazas utan imadtak. Majd a cukkinivel is probalkoztam ezt talan meg jobban szeretik. emellett babahalaknak valo folyekony artemiat csepegtetek nekik amit amint leulepszik a levelekrol fel tudnak szivogatni. Nagyon kivancsi vagyok mire jutok veluk. Ez a csapat az eddigiekhez kepest sokkal jobban eszik, GA batch koszonet ertuk, bar nem hinnem hogy tenyesztett joszagok, valoszinuleg csak szerencsem volt veluk. De most szepen kerekednek a pocakok :)


Figyu, ha beindul a sorozatgyártás, akkor máris jelentkezem 1-2 db T Nano+ reaktor pótlékra.
Ami az Otokat illeti @Barnapl sikerrel járt. Talán fel tudná fedni a titkot, hogyan is csinálta.
 
Back
Oldal tetejére