• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Hónap akváriuma Október - 36L

Kíváncsi leszek víz alatt növényesítve mit mutat majd,ez így ebben a formában makett tájkép,mehet a hardscape versenyre.
No de hogy negatívumot is írjak nekem nagyon erőltetnek tűnik a vastag fákból előbukkanó vékony ágacskák.
Olyan érzetem van mintha hiányozna a természetes vékonyodó átmenet.
Persze értem hogy dirib-darabból csak így lehet összeragasztani.Azért a növényesítésnél ne sajnáld a mohát a fák törzséről és azokat nyírva nem lehet ez sem gond ha összeérik.Arra is kíváncsi leszek hogy ezek az apró vékony gyökerek hogyan bírják majd a víz erejét gondolok itt a co2 és a tápok eróziós folyamataira.
Összességében követni fogom az új elrendezés sorsát is.Sok sikert az induláshoz (y)
 
Igen, ettől a végony gyökérzet strapabíróságtól én is tartok, remélem nem lesz egyikőnknél sem gond. Pazar a hard és tudom, hogy nem Te leszel az, aki a növényesítésnél rontja el. Hajrá!:)
 
Kíváncsi leszek víz alatt növényesítve mit mutat majd,ez így ebben a formában makett tájkép,mehet a hardscape versenyre.
No de hogy negatívumot is írjak nekem nagyon erőltetnek tűnik a vastag fákból előbukkanó vékony ágacskák.
Olyan érzetem van mintha hiányozna a természetes vékonyodó átmenet.
Persze értem hogy dirib-darabból csak így lehet összeragasztani.Azért a növényesítésnél ne sajnáld a mohát a fák törzséről és azokat nyírva nem lehet ez sem gond ha összeérik.Arra is kíváncsi leszek hogy ezek az apró vékony gyökerek hogyan bírják majd a víz erejét gondolok itt a co2 és a tápok eróziós folyamataira.
Összességében követni fogom az új elrendezés sorsát is.Sok sikert az induláshoz (y)
Igen, ettől a végony gyökérzet strapabíróságtól én is tartok, remélem nem lesz egyikőnknél sem gond. Pazar a hard és tudom, hogy nem Te leszel az, aki a növényesítésnél rontja el. Hajrá!:)

Köszönöm az észrevételeiteket, mivel ez az első "erdős" képem, kezdő vagyok a témában. Építés közben jöttem rá arra, hogy ha a fatörzsek a felszín alatt végződnek, akkor nem fog túl jól kinézni az egész, ill. kiszáradt erdő képzetét kelti, ami itt most nem cél, ezért muszáj volt valami lombkoronát kreálni neki. Tervem ezzel kapcsolatban az, hogy ezeket a "gallyakat" csak a végső kép előtt fogom betenni, addig pedig a helyükre vékony ágakból építek egy tartószerkezetet, amit bemohásítok, ezek a kisebb ágak majd a főbb irányvonalakat hivatottak megerősíteni és még karbantartani is lehet majd tőlük. Ezek és a hátsó stemek talán majd eltakarják a fák végződéseit. Sokáig nézegettem a törzsek ill. a lombkorona viszonyát, nekem természetesnek tűnt. Hardscape versenyre elég gyenge lenne a kép, tulajdonképpen még hiányzik a fő fókuszpont, a jobb hátsó kis kép. A növényesítésben sem hiszem, hogy túl magabiztos lehetnék, de megpróbálok kicsit többféle növényt betelepíteni, mint amennyit általában szoktam.:)
 
Utoljára módosított:
Még akár ez is elképzelhető a természetben: a fákat kivágták, de a törzsekből új élet sarjadt.
Iszonyatosan jól néz ki.(y)
Nagyon köszönöm, jólesik. :) Nem nagyon tudhatod, mert később csatlakoztál, de az előző berendezésem pont az általad említett koncepcióval indult: villámcsapástól, kiszáradástól megviselt fák, amik egy későbbi, nagyobb esőtől kicsit még életre kapnak és a táj is kizöldül. Akkor még nem volt elég dekorom a történethez, most meg más lett az elképzelés, mivel nem nagyon tudok fényképezésnél " hátteret égetni", ezért mindenképpen szerettem volna eltakarni azt, amit csak az erősen növényesített berendezéssel tudok kivitelezni, így alakult ki a jelenlegi. Talán a közeli részletképen zavaró lehet a lombozat beledöfködése a törzsekbe, de már távolabbról és majd mohásítva talán nem.:)
 
Utoljára módosított:
Back
Oldal tetejére