• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Okostelefonok

Labirintkopoltyus

Főkertész
Sziasztok!

Mivel fényképezőgép választásban is korrekt hozzászólások szoktak születni, és Dani routeres kérdésére is normális válaszok jöttek így én is bedobnék hasonló kütyüvel kapcsolatban egy kérdést, azoknak akik otthon vannak az "okos telefonok" világában. Nokia lumia 710 vagy samsung galaxy w? Nokia hozzám közelebb áll, viszont az android jobban tetszik.
 
Ha a kettő közül kéne választani akkor Nokia. Nekem a Metro felület jobban bejön, ami nem szimpi, hogy még kevés app van rá. Viszont a kijelzőjük normális emberi méretben van nem pedig akkorák mint egy jeti tenyere (4,2" felettiek).
Nokiából a Lumia 800 tetszetős, de drágább is.
Tapasztalatom egyikkel sincs.
 
viktorlantos said:
Szifon kilőve? ;)

Én pont az oprendszer miatt vinném a Nokiát.

Nem vagyok szifon ellenes, de akkor már inkább szeder... Egyébként biztos jó telefon a szifon, de nem tudom megmagyarázni az okát hogy miért nem.
 
inadsz said:
Ha a kettő közül kéne választani akkor Nokia. Nekem a Metro felület jobban bejön, ami nem szimpi, hogy még kevés app van rá. Viszont a kijelzőjük normális emberi méretben van nem pedig akkorák mint egy jeti tenyere (4,2" felettiek).
Nokiából a Lumia 800 tetszetős, de drágább is.
Tapasztalatom egyikkel sincs.

Pontosan az appok miatt kacsintgatok jobban az android felé, egyébként a kijelző mind a kettőn ugyan akkora. 2 telefon szinte az op rendszerben különbözik lényegében. Nokiára nem lehet androidot tölteni? XD
 
Ha droid akkor : Motorola RAZR XT910.
A nokia nem rossz vétel egyébként, a Windows Phone 7 igen jó kis rendszer!
 
Labirintkopoltyus said:
Sziasztok!

Mivel fényképezőgép választásban is korrekt hozzászólások szoktak születni, és Dani routeres kérdésére is normális válaszok jöttek így én is bedobnék hasonló kütyüvel kapcsolatban egy kérdést, azoknak akik otthon vannak az "okos telefonok" világában. Nokia lumia 710 vagy samsung galaxy w? Nokia hozzám közelebb áll, viszont az android jobban tetszik.
Mobilarénát olvastad már? Elég korrektek a tesztjeik a telefonokról,sok apróságra kitérnek bennük.
Labirintkopoltyus said:
Pontosan az appok miatt kacsintgatok jobban az android felé, egyébként a kijelző mind a kettőn ugyan akkora. 2 telefon szinte az op rendszerben különbözik lényegében. Nokiára nem lehet androidot tölteni? XD
Nem tudom,lehet,hogy létezik már valamilyen emulátor a windows felületre,hogy vigye az androidos cuccokat :mrgreen:
Jelenleg a nagy app választék miatt,illetve személy szerint bejön az androidos felület ilyen telefont választanék (mondom ezt,annak ellenére,hogy Nokia 5800 használok 2,5 éve :shh: )
 
Üdv!

Én a Nokiát választanám az ingyenes és igen jól használható GPS miatt.
A Samsung is tudja a GPS de úgy tudom az adatforgalommal jár.
 
Én a kezdetektől Nokiás voltam, míg 3 éve nem tértem át a szifonra (amit már nem hagynék ott semmi pénzért), épp ezért én is a Nokiát választanám inkább.
 
Ha közbeszolhatok, akkor ha testreszabhatoság fontos mindenképpen android. Ha a support is fontos akkor én a HTC-t javasolnám. A most megjelent htc one széria kinál majdnem ugyanazon hardverrel szinte csak kijelzőméretben különbözò telefonokat. Gps, wifi, bluetooth, nagy belső tárhely, minimum 1 gb os processzorok és nagy ram mellé párositva. Az androidnál nagyon fontos hogy olyan gyárto telefonját válaszd, aki kiad frissitéseket az adott telefonra, tekintettel arra, hogy az android rendszer évente egyszr általában frissül. Legtöbb gyárto nem optimalizálja az uj rendszert a régi telefonra, mondván vedd meg az uj modellt. Nekem htc desire S telefonoj van, már 3szor frissült rajta sz oprendszer és meg fogja kapni a legujabbat is a gyártoi közlemény szerint. minőségi, fémházas telo, gorilla glassal és amiben a htc verhetetlen az a sense!
Èrdemes szerintem ezeket a telefonokat és szempontokat is figyelembe venned :)
 
Csatlakozom Darlaxhoz! 99 óta Nokiát használtam, azt mondtam, soha semmi más! Egy éve váltottam szifonra, egyrészt azért mert nagyon tetszett, és nagyon kíváncsivá tett, másrészt azért mert a Nokia lemaradt az okostelefon versenyben, és nem igazán tudott megfelelő választ adni a Samsung, és az Apple innovatív megoldásaira! Talán most kezdenek magukhoz térni, de ebben már nem tudok nyilatkozni, mert az utóbbi idöben nem követtem nyomon! A szifont imádom! Egyszerűen más! Úgy gondolom túlzás nélkül mondhatom, hogy semmi máshoz nem hasonlítható! Steve Jobs is megmondta: "iPhone nélkül lehet élni, de minek"! :)


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
elaca said:
Csatlakozom Darlaxhoz! 99 óta Nokiát használtam, azt mondtam, soha semmi más! Egy éve váltottam szifonra, egyrészt azért mert nagyon tetszett, és nagyon kíváncsivá tett, másrészt azért mert a Nokia lemaradt az okostelefon versenyben, és nem igazán tudott megfelelő választ adni a Samsung, és az Apple innovatív megoldásaira! Talán most kezdenek magukhoz térni, de ebben már nem tudok nyilatkozni, mert az utóbbi idöben nem követtem nyomon! A szifont imádom! Egyszerűen más! Úgy gondolom túlzás nélkül mondhatom, hogy semmi máshoz nem hasonlítható! Steve Jobs is megmondta: "iPhone nélkül lehet élni, de minek"! :)


Sent from my iPhone using Tapatalk

Tegyük hozzá, hogy az első generációk nem voltak annyira toppon. De a mostaniak nagyon jók.
Rengeteg ingyenes alkallmazás van. A héten egy profi videokam volt ingyenes ami egyébként 7 dodo körül szokott lenni.
De ha a sötét oldalt választod és megtöröd az OS-t mégtöbb lehetőség van.

Én is szifon párti vagyok. Karácsonykor körbejártam, mert a páromnak akartam venni telcsit. Egyszerűen bármit vettem a kezembe az Iphone után hiányérzetem volt. Ezen sem az android sem a készülékek formája nem tudott változtatni. Így 4S lett a vége és párom azóta is imádja.
 
Szerintem meg azt vedd meg, ami tetszik Neked, de android legyen :))))))))

(Fél)Komolyra fordítva:
Ha szoftverfejlesztő vagy, akkor android, egyébként meg WP7, ha villogni akarsz IPhone.

Mondhatnám azt is, hogy ha otthon linuxod van, akkor androidot vegyél. Ha Windows használsz akkor WP7 és ha Mac-et akkor Iphone.

Hú, de sztereotíp és előítéletes vagyok. Bocs. :)

Amúgy sosem értettem, hogy mi a jó az iPhoneban. Használtam, sok sok bosszúsággal. Nekem Android jött be. Szeretem a szabadságot és a testreszabhatóságot.
 
iPhone + Jailbreak Forever
Mind hardware-ben s mind software-ben verhetetlen,arról már nem is beszélve hogy az App-ok száma mint csillag az égen!
;-)


Enviado desde mi iPhone.
 
k_zoltanka said:
iPhone + Jailbreak Forever
Mind hardware-ben s mind software-ben verhetetlen,arról már nem is beszélve hogy az App-ok száma mint csillag az égen!
;-)


Enviado desde mi iPhone.

Én ilyen téren két jailbreak-et különböztetek meg. Az egyik az aki megveszi 120K-ért az iPhone-t de nincs 200-1000 forintja megvenni egy App-et így inkább "ellopja". A másik amikor olyan dolgot akar használni ami nincs benne az original iPhone-ban, pld SB settings vagy amíg nem volt Tethering akkor az.
 
Inadsz ez a "lopás" dolog... :)
Mutas nekem csak egy embert akinek van internete s soha nem töltött le még egy zenét, filmet vagy programot "ingyen"...
S ha azt mindja hogy nem, akkor az vagy nem öszinte, vagy nem öszinte!
Az kisördög mindenkiben ott bujkál! ;-)


Enviado desde mi iPhone.
 
Sziasztok!

Bocsánat az off-ért! (Nekem idén lesz kilenc éves a telefonom és amíg be nem mondja az unalmast nem cserélem le. Egyébbként sem vennék a legolcsóbban kívül mást és már akkor is okosabb lesz nálam - három telefonszámot sem tudok megjegyezni!)

k_zoltanka said:
Mutas nekem csak egy embert akinek van internete s soha nem töltött le még egy zenét, filmet vagy programot "ingyen"...
S ha azt mindja hogy nem, akkor az vagy nem öszinte, vagy nem öszinte!
Az kisördög mindenkiben ott bujkál!

Zoli van akit nem is érdekel!
Én az Akvakertész fórumon kívül nem nagyon nézek mást az interneten (bőven elég időt vesz el ez is - bár nem haszontalanul)!
Bocsánat, de biztos van még rajtam kívül más is aki hasonlóképpen gondolkodik, ezt az álltalánosítást nem tarom helyén valónak (persze én is magamból indulok ki)!

A.ttila
 
T.Tamás said:
Labirintkopoltyus said:
Sziasztok!

Mivel fényképezőgép választásban is korrekt hozzászólások szoktak születni, és Dani routeres kérdésére is normális válaszok jöttek így én is bedobnék hasonló kütyüvel kapcsolatban egy kérdést, azoknak akik otthon vannak az "okos telefonok" világában. Nokia lumia 710 vagy samsung galaxy w? Nokia hozzám közelebb áll, viszont az android jobban tetszik.
Mobilarénát olvastad már? Elég korrektek a tesztjeik a telefonokról,sok apróságra kitérnek bennük.
Labirintkopoltyus said:
Pontosan az appok miatt kacsintgatok jobban az android felé, egyébként a kijelző mind a kettőn ugyan akkora. 2 telefon szinte az op rendszerben különbözik lényegében. Nokiára nem lehet androidot tölteni? XD
Nem tudom,lehet,hogy létezik már valamilyen emulátor a windows felületre,hogy vigye az androidos cuccokat :mrgreen:
Jelenleg a nagy app választék miatt,illetve személy szerint bejön az androidos felület ilyen telefont választanék (mondom ezt,annak ellenére,hogy Nokia 5800 használok 2,5 éve :shh: )

Mobilaréna megvolt, és élőben is nyomkodtam már őket, az a baj ezekkel a cikkekkel hogy külön leírják mit tudnak, de korrekt összehasonlítás ritkán van.

zsolt885 said:
Üdv!

Én a Nokiát választanám az ingyenes és igen jól használható GPS miatt.
A Samsung is tudja a GPS de úgy tudom az adatforgalommal jár.
Jelenleg egy nokia c5-öt nyúzok, abban is van gps és adatforgalommal jár, ahogyan a google maps is!

Többieknek köszönöm a segítséget! :thumbup:
Fényképező gépet könnyebb volt venniXD
Egyébként szifonról még annyit hogy ami miatt még nem "szimpi" bár ez telefon választás szempontjából nem feltétlenül érv, minden esetre azok a havidíjjak amiknek elfogadható perc és sms díjai vannak, számomra túl magasak.
 
A. Kavicsos said:
Sziasztok!

Bocsánat az off-ért! (Nekem idén lesz kilenc éves a telefonom és amíg be nem mondja az unalmast nem cserélem le. Egyébbként sem vennék a legolcsóbban kívül mást és már akkor is okosabb lesz nálam - három telefonszámot sem tudok megjegyezni!)

k_zoltanka said:
Mutas nekem csak egy embert akinek van internete s soha nem töltött le még egy zenét, filmet vagy programot "ingyen"...
S ha azt mindja hogy nem, akkor az vagy nem öszinte, vagy nem öszinte!
Az kisördög mindenkiben ott bujkál!

Zoli van akit nem is érdekel!
Én az Akvakertész fórumon kívül nem nagyon nézek mást az interneten (bőven elég időt vesz el ez is - bár nem haszontalanul)!
Bocsánat, de biztos van még rajtam kívül más is aki hasonlóképpen gondolkodik, ezt az álltalánosítást nem tarom helyén valónak (persze én is magamból indulok ki)!

A.ttila

Kivételek erősítik a szabályt!
Egyébként meg mint tudjuk fogyasztói társadalom van és meg kell felelni a normáknak! XD Komolyra fordítva a szót, egy "okos" telefon eléggé megtudja könnyíteni az ember mindennapjait. Ha várok egy fontos mailt, nem kell percenként lesnem a levelező progit, vagy nem kell bekapcsolnom a gépet, bármikor és bárhol letudom csekkolni a bkv menetrendeket (mivel bkv-zom nekem ez fontos), gps-se utolsó, nem kell térképpel rohangálnom. Mellesleg ha valamit haza kell hoznom munkám miatt csak átküldöm kékfogon és esetleg itthon betudom fejezni, utána tudok nézni, amivel a saját munkámat könnyítem, gyorsítom fel. Nem mondom hogy függő vagyok, de mivel telefonom meghibásodása miatt, kénytelen vagyok egy olyan készüléket használni amin ezek a szolgáltatások nem elérhetőek,lehet hülyén hangzik, de elveszettnek érzem magam. Eret nem vágok magamon, nem erről van szó, de tényleg úgy gondolom hogy megkönnyíti a minden napjaimat.
 
Back
Oldal tetejére