• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Okostelefonok

zsolt885 said:
Üdv!

Én a Nokiát választanám az ingyenes és igen jól használható GPS miatt.
A Samsung is tudja a GPS de úgy tudom az adatforgalommal jár.
Jelenleg egy nokia c5-öt nyúzok, abban is van gps és adatforgalommal jár, ahogyan a google maps is!
[/quote]

Hát akkor szerintem valamit rosszul csinálsz.
"Navigáció a Nokián,
Ingyen, Örökre."
Ezzel reklámozza magát a Nokia.
Usbn letöltöd a térképeket és kész.
Egyébkén C5-03-at és használok, és nincsen adatforgalom.
 
Szevasztok!
Felélénkíteném ezt a topikot azon apropóból, hogy a főnököm feldobta a labdát, hogy válasszak magamnak egy új telefont. (Ahogy ismerem, az ár nem számítana, de ezt nem szeretném kihasználni. Maradjunk csak két lábbal a földön.) Segítsetek választani valamit, mert már egy hete olvasgatom a telefonos fórumokat, de egyre inkább bemegyek az erdőbe! :banghead: Amit tudni kell rólam, hogy a megbízható telefonokat pártolom. Éppen ezért az utóbbi idők ellentmondásai ellenére is szeretem a Nokiát. Kis túlzással azt mondanám, hogy számomra igazi telefont a Nokia, Motorola, Ericsson gyárt/gyártott. Amíg élt, ez utóbbi volt a kedvencem, de amióta bekebelezte a (karác)SONY, azóta szerintem felejtős. Visszatérve a jelenbe: a feleségem használ egy kétkártyás Myaudio androidos kütyüt, de engem nem igazán győzött meg. Úgy gondolom, hogy a tamagocsizásból már kinőttem, meg eyecandy-nek ott van az akvárium bámulni esténként. :wideyed:
A virtuális billentyűzet nem igazán jön be, viszont mégis vonz egy kicsit a tapogatós képernyő. Így jutottam el a Nokia E6-hoz. Van tapiképernyő, fizikális billentyűzet, nokiából van, üzleti célú (ez is lehet egy szempont), tud emilezni, kicsit böngészni, és mindezek mellett még telefonálni, sms-t küldeni. A környezetemben akik ezt használják, nagyon megoszlanak a vélemények. Van aki teljesen elégedett, van aki nem pártolja a Symbi(AN)nát. Persze a másik véglet a droid telefonok: a keretbe talán beleférne egy samu galaxy s3 is, de már az s2 is többet kínál, mint amit egy hozzám hasonló földi halandó ki tud használni. Esetleg a motorolák?
A kérdésem inkább filozófiai, hogy érdemes-e beruházni egy hordozható számítógépre, amivel mellesleg lehet telefonálni is, meg amúgy is ez a jövő, vagy jobb egy több napig is életképes akksival rendelkező "hagyományos" telefon, ami elsősorban telefonálásra van kitalálva?
Még szemezgetek a Motorola RAZR Maxx-szal, mert az is csak egy "hordozható számítógép" ugyan, viszont van egy rendes akkumulátora, amivel többet kibír, mint a hasonló androidos kütyük.
Ti mit választanátok a helyemben (nem feltétlenül a fenti példák közül)?
 
Szevasztok!
Felélénkíteném ezt a topikot azon apropóból, hogy a főnököm feldobta a labdát, hogy válasszak magamnak egy új telefont. (Ahogy ismerem, az ár nem számítana, de ezt nem szeretném kihasználni. Maradjunk csak két lábbal a földön.) Segítsetek választani valamit, mert már egy hete olvasgatom a telefonos fórumokat, de egyre inkább bemegyek az erdőbe! :banghead: Amit tudni kell rólam, hogy a megbízható telefonokat pártolom. Éppen ezért az utóbbi idők ellentmondásai ellenére is szeretem a Nokiát. Kis túlzással azt mondanám, hogy számomra igazi telefont a Nokia, Motorola, Ericsson gyárt/gyártott. Amíg élt, ez utóbbi volt a kedvencem, de amióta bekebelezte a (karác)SONY, azóta szerintem felejtős. Visszatérve a jelenbe: a feleségem használ egy kétkártyás Myaudio androidos kütyüt, de engem nem igazán győzött meg. Úgy gondolom, hogy a tamagocsizásból már kinőttem, meg eyecandy-nek ott van az akvárium bámulni esténként. :wideyed:
A virtuális billentyűzet nem igazán jön be, viszont mégis vonz egy kicsit a tapogatós képernyő. Így jutottam el a Nokia E6-hoz. Van tapiképernyő, fizikális billentyűzet, nokiából van, üzleti célú (ez is lehet egy szempont), tud emilezni, kicsit böngészni, és mindezek mellett még telefonálni, sms-t küldeni. A környezetemben akik ezt használják, nagyon megoszlanak a vélemények. Van aki teljesen elégedett, van aki nem pártolja a Symbi(AN)nát. Persze a másik véglet a droid telefonok: a keretbe talán beleférne egy samu galaxy s3 is, de már az s2 is többet kínál, mint amit egy hozzám hasonló földi halandó ki tud használni. Esetleg a motorolák?
A kérdésem inkább filozófiai, hogy érdemes-e beruházni egy hordozható számítógépre, amivel mellesleg lehet telefonálni is, meg amúgy is ez a jövő, vagy jobb egy több napig is életképes akksival rendelkező "hagyományos" telefon, ami elsősorban telefonálásra van kitalálva?
Még szemezgetek a Motorola RAZR Maxx-szal, mert az is csak egy "hordozható számítógép" ugyan, viszont van egy rendes akkumulátora, amivel többet kibír, mint a hasonló androidos kütyük.
Ti mit választanátok a helyemben (nem feltétlenül a fenti példák közül)?
Ha jót akarsz magadnak, akkor a mobilarena.hu fórumát elkezded olvasni, illetve ott teszed fel a kérdést. Van ott jópár arc, akárcsak prohardveren, akik segítenek választani. ;)
 
Okostelozok, mar tobb mint 10 eve. Ha aktiv nethuszar vagy akkor egy valodi kincs. Ha nem akkor felesleges.

En 3 email fiokot hasznalok. Aktiv idoben napi 100 email felett van a forgalom. Idonkent hotspot segit netet adni a laptopnak ha lehal a dsl. Ott a tapatalk es a forum. Igo europe barhol barmikor gps. Az utobbi idoben mar ssh klienst is hasznaltam szervert piszkalni. Turboscan scannelshez barhol barmikor fax helyett hivatalos ugyekhez. Allando valuatarfolyamok a napi uzleti elethez. Social halok ha hasznalod oket. Skype webkonfi ha kell, idomkent jol jon. Az osszes tobbi extra app mostanara ertelmet vesztette. De a fentiek miatt amig aktiv melo van nem valasztanek hagyomanyos telot az tuti. En mondjuk szifont hasznalok, pedig nem vagyok apple fan, de mostanara mar a konkurencia is felnott es kezdi erezni hogy kellene egy telonak mukodnie. Szoval van mibol meriteni.

... Halkan jegyzem meg amiota gyerek van egesz nap el van nemitva. Igy allando csorgofrasz sincs ;)
 
Nekem S3-am van kb 3 hónapja. Rettentő elégedett vagyok vele. Az akvárium is meglehetősen jól bírja, ha nem játszom/böngészek/filmet nézek rajta egész nap. És alig néhány óra alatt feltölt. Gyönyörű fotókat csinál, imádom a jegyzettömbjét, meg úgy egyáltalán, az egész telefont. Tulajdonképp különösebben észkombájnnak sem kell lennie az embernek, hogy használni tudja. Ugyan elég méretes darab, de könnyű, szóval nem szakad le a karod egy órányi fórumozás, engri bördzözés után. I love it. Már csak abban reménykedem, hogy hasonlóan jól fogja húzni, mint a régi LG-m, ami 5 évig szolgált.
 
Kicsit magam ellen beszélek. A WP7 egy iszonyúan jó rendszer, de most nem szabad megvenni. Én megvárnám a WP8-at... Az lesz az igazán ütős rendszer, érdemes utána olvasni. A WP 7.8 sajna erősen korlátolt lesz a 8-ashoz képest. Az appok miatt lehet jobb a droid, vagy a szifon, de a wp megjelenése nálam mindent visz... Bő egy éve van meg, de le nem cserélném, max majd w8... :p

Sent from my OMNIA7 using Board Express
 
Ha jót akarsz magadnak, akkor a mobilarena.hu fórumát elkezded olvasni, illetve ott teszed fel a kérdést. Van ott jópár arc, akárcsak prohardveren, akik segítenek választani. ;)
Hát pont ez az, hogy már lassan több időt töltök a mobilarénán, mint az akvakertészen... o_O Ezt természetesen nem engedhetem meg magamnak!:sneaky:
 
Kicsit magam ellen beszélek. A WP7 egy iszonyúan jó rendszer, de most nem szabad megvenni. Én megvárnám a WP8-at... Az lesz az igazán ütős rendszer, érdemes utána olvasni. A WP 7.8 sajna erősen korlátolt lesz a 8-ashoz képest. Az appok miatt lehet jobb a droid, vagy a szifon, de a wp megjelenése nálam mindent visz... Bő egy éve van meg, de le nem cserélném, max majd w8... :p

Sent from my OMNIA7 using Board Express
Az az igazság, hogy eddig a WP-s készülékeket egyáltalán nem néztem, illetve a microsoft az, amitől félek, de ez is csak elfogultság.:nailbiting:
Ha azt mondod, hogy jó, akkor egy telefonosnál szemügyre veszem a kínálatot, és kipróbálok 1-2 készüléket, hátha meggyőz. Köszi! (y)
 
Köszönöm az eddigi hozzászólásokat, lassan körvonalazódik a kép. Valószínűleg valami okostelefon lesz, de egyelőre csak arra van szükségem - a telefon funkciókon kívül - hogy esetleg egy térképes útbaigazítást kérjek, 1-2 emilt elküldjek, időjárást nézzek és.... természetesen böngésszek az akvakertészen. Ahogy az lenni szokott, majd evés közben megjön az étvágy, és biztosan felfedezek egy csomó új, és számomra hasznos dolgot is. (a haszontalan dolgokról meg ne is beszéljünk)
Igazából a félelmem az érintős okostelefonokkal szemben, egy nemrég történt rossz tapasztalat alapozza meg. Az egyik kollégám használ egy ixpériát, amiről éjjel fél 11-kor felhív. Felvettem, de nem szólt bele... Másnap megbeszéltük a dolgot és azt mondta, hogy egyszerűen lefagyott a gép, az utolsó számot elkezdte tárcsázni a híváslistából, nem tudott neki mit csinálni, csak úgy, hogy kiszedte az akkumulátort. A telefon semmire sem reagált. Na az ilyen bakiktól félek egy kicsit. Bár azt mondják, hogy a félelem rabság, ezért igyekszem túltenni magam ezen a "megrázó" eseményen és én is beállok az okostelefont használók sorába. Persze ettől még tengernyi a választék, és kiválasztani a megfelelőt egyáltalán nem lesz egyszerű feladat.
 
ezektől nem kell félni, mert - és elnézést ha nincs igazam - de az ilyen lefagyások, véletlen hívások, stb, mind "user error".
Én -nő létemre - rengeteg okostelefont használtam már. Hiába, szeretem a kütyüket :D
Ha alaposabb ismeret nélkül nem túr bele az ember a telefon "belsejébe" akkor baj nem lehet. Viszont ha mindent letiltasz róla, mert nem kell adatforgalom, szinkronizáció, forum app, stb. akkor semmi értelme egy okostelefonnak.
Most épp egy sony xperia P-t nyúzok, de nem vagyok megelégedve vele teljesen, mert egyvalamit - ami alap - szerintem nem jól tesz. Ez a telefonálás hangminősége. Azért ez fontos lenne.
Szerintem az alábbi dolgokat tisztád le magadban:
- méret: mi az a méret ami még kényelmesen elfér a kezedben, zsebedben, ingben, öltönyben, stb
- akkuidő: minél nagyobb kijelző, annál rövidebb akkuidő. Ezt most általánosságban írtam, mert azért ez erősen felhasználófüggő is. De tény, hogy ezeket naponta kell tölteni, ha az ember tényleg arra használja amire valók!
- hangminőség: telefonálás, csengés. nincs rosszabb annál, mintha full hangerően nem hal az ember semmit vagy torzít az egész
- ha navigálásra is kell: jó gps antenna: gyorsan és biztosan találjon jelet.
- a burkolat (ház ) minősége: gyenge, műanyag borítás nem túl jó, ha van lehetőség akkor inkább fémházas, karcálló kijelzővel.
- és végül, de nem utolsó sorban: megfelelő gyári támogatás
Rengeteg márkát kipróbáltam már - igaz iphone-t nem, mert abban semmi kihívás nincsen :D;) :p -, de az eddigi legjobb telefonom egy HTC Desire S volt.
Most várom az utódját, ami októberben jelenik meg, HTC Desire X. Talán érdemes megnézned ezt a kettőt is.
 
Én elvagyok a jelenlegi Motorola Defy+ telefonommal. Volt Galaxy S em meg butább ZTEBlade em ezek felejtősek ,mert gyenge a hardwer részük. Érdemes olyat nézni amiben minimum 1GB ram van esetleg némi 3d gyórsító chip és mondjuk 1Ghz-es processzor mindenképp hogy az Android gördülékenyen tudjon menni ne akadozzon. Mindenképpen nézz szét alaposan . Samsung Galaxy S -2-3 jó széria nagyon,de ha olcsóbbat akarsz és még jót akkor bátran ajánlom Motorola Defy+
 
Én annak idején elsősorban egy olyan telefont kerestem amit ugyan úgy nem kell majd féltenem a mindennapi használatban mint az előző buta telót. A másik kritérium az 50k huf volt max :)... Motorola Defy lett, imádom. A Motorola viszont nem igen foglalkozik frissítésekkel, de nagyon jó telói is vannak - nagyon meg kell nézni mit veszel.
Ma már nem üti meg a minimumot a Defy amit meg szabad venni.
Mindenképp 2 magos telefont vegyél, androiddal, ha fontos a szabadság!
Ha szereted az egyedi dolgokat, akkor ne költs almára, de tudd azért, hogy igen sok millió ember szereti fanatikusan, szóval próbáld ki rendesen, lehet téged is megcsap a szele :) .
Amiatt pedig, hogy a térkép generál e adatforgalmat... Hát persze, de kell egy ilyen telefonhoz internet, ez nem kérdés. Ha az van, akkor pedig Google mindenhol a barátod, nem csak desktopon ;) . A vilag kitárul.

Egyébként ahogy itt sokan nem tudnának mást elképzelni iOS-en vagy Windowson kívül, én így vagyok az Androiddal. Sokakkal ellentétben viszont én az eszközt is megválaszthatom az oprendszerhez, szabadon.


Tapatalk HD - Nexus 7
 
""A Motorola viszont nem igen foglalkozik frissítésekkel, de nagyon jó telói is vannak"" ---> A motorola valóban nem foglalkozik vele de azért elég sok jól működő custom romot lehet feltenni rá amivel elég stabilan és megbízhatóan használható a telefon.
 
""A Motorola viszont nem igen foglalkozik frissítésekkel, de nagyon jó telói is vannak"" ---> A motorola valóban nem foglalkozik vele de azért elég sok jól működő custom romot lehet feltenni rá amivel elég stabilan és megbízhatóan használható a telefon.

Így igaz, de ez nem szabad, hogy számítson egy kezdő okostelefonozónál :), mellesleg jómagam is a Cyanogen-esek táborát erősítem ;).

Tapatalk HD - Nexus 7
 
Nem rossz a CM sem,de most wajkMiui-t használom nagyon be vállt a cm7es alapra épített is meg most cm9-es is nagyon franko. Egy más világ a miui ... Bocsi Norbi az off-ért ;)

Tapatalk fórum alkalmazással küldve Motorola Defy+ mobiltelefonról.
 
Most már temérdek infót kaptam, köszönöm, és köszönöm a segítőkészséget is.
Ezzel már közelebb kerülök a megoldáshoz.
 
Szia, még egy szavazat a Windows Phone-ra, illetve három, a családban mindenkinek az van, egyszerűen WP után bármit veszel a kezedbe, iszonyat elavultnak tűnik, annyira jól használható. Az egyszerű kezelhetőségre jó példa, hogy amikor a feleségemet megleptem egy Lumia 800-al, majd kidobott, ma meg már ki sem lehetne csavarni a kezéből, úgy megszerette, ő is butatelefonról tért át ;-)
 
Valójában én bátran ajánlom a Motorola Razr Maxx-ot, szerintem nem nyúlsz vele mellé. Visszafogott, mégis férfias megjelenésű, a 2 mikrofonos aktív zajszűréssel csak jól járhatsz, (defyben is kiváló) gorilla glass és a nano bevonattól még cseppálló is. Kapod már hozzá ha jól tudom az IceCreamSadwich-et is... Basszus, nehogy a végén még én vegyek egyet magamnak!!! :D

Tapatalk HD - Nexus 7
 
Valójában én bátran ajánlom a Motorola Razr Maxx-ot, szerintem nem nyúlsz vele mellé. Visszafogott, mégis férfias megjelenésű, a 2 mikrofonos aktív zajszűréssel csak jól járhatsz, (defyben is kiváló) gorilla glass és a nano bevonattól még cseppálló is. Kapod már hozzá ha jól tudom az IceCreamSadwich-et is... Basszus, nehogy a végén még én vegyek egyet magamnak!!! :D

Tapatalk HD - Nexus 7

Ez az igazi amikor a reklámot saját magadnak is eladod :)(y)

Bármelyiket is választod, mindet meg lehet szokni. Egy biztos 10 éve még csak az üzletemberek kezében lehetett látni okostelót. Ma már csak annak a kezében lehet látni hagyományost akinek szervízben van az okostelója, vagy lecsatolta magát a mátrixról. :)
 
Sziasztok!

Elkelne némi segítség, telefonvásárlás előtt állok. Szóval Nokia Lumina 920 kontra Sony Xperia Z. A telt max e-mail-ezéshez használnám, és persze telefonálás a fő cél.

Ha valaki tudna segíteni a döntésben érv ellenérv, szívesen venném.
 
Back
Oldal tetejére