• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Okostelefonok

Henrik ez nem kérdés Super Amoled a befutó,persze a költségvetés is számít mert ha középkategóriában nézelődsz akkor az IPS is teljesen jó.;)
Koszi Viktor.
Most mi 6-om van ips. Az mi8-on gondolkodom de sziget van felul ami nem adja a full kepernyot, mert nem adja,es amoled. A mi mix 2-n vacillalok, az meg ips, viszont ott nincs sziget. A ket telo belso szerkezetre, proci, vga, ram ugyan az. A ketto kozott 0,3 col van, de a sziget tobbet elvesz. Az mi 8 jo fajta kameras, a mi mix 2 nem annyira. Vajon az akkkumulator melyik kijelzovel takarekosabb. Jol erzem, hogy az amoled?
 
Koszi Viktor.
Most mi 6-om van ips. Az mi8-on gondolkodom de sziget van felul ami nem adja a full kepernyot, mert nem adja,es amoled. A mi mix 2-n vacillalok, az meg ips, viszont ott nincs sziget. A ket telo belso szerkezetre, proci, vga, ram ugyan az. A ketto kozott 0,3 col van, de a sziget tobbet elvesz. Az mi 8 jo fajta kameras, a mi mix 2 nem annyira. Vajon az akvárium melyik kijelzovel takarekosabb. Jol erzem, hogy az amoled?
Pont akartam írni hogy a Xiaomit ajánlom de tudtam hogy az van azt hittem más márkára váltasz.HA maradsz a márkánál akkor még játszhat a csúcsmobil a Pocofon ami a gyártó almárkája de a legdurvább belső egységekkel.
https://turbado.hu/telefonok/xiaomi/xiaomi-pocophone-f1-dual-sim-128gb-blue-eu
A kijelző szerintem annak számíthat igazán aki egész nap a telefonját bámulja nekem az IPS is megfelel,de persze a kontrasztok a színek és minden egyéb egy Amoleden ütősebb.Hogy melyik akvárium bírja tovább :D:D:D,azt nem tudom de szerintem mivel az Amoled energia igényesebb mint sz IPS így szerintem az hamarabb merül.De a Xiaomi telók híresek az akumlátor kapacitásról így szerintem egy jó 4000 ma es teleppel mindegyik jó választás.
 
Koszi Viktor.
Most mi 6-om van ips. Az mi8-on gondolkodom de sziget van felul ami nem adja a full kepernyot, mert nem adja,es amoled. A mi mix 2-n vacillalok, az meg ips, viszont ott nincs sziget. A ket telo belso szerkezetre, proci, vga, ram ugyan az. A ketto kozott 0,3 col van, de a sziget tobbet elvesz. Az mi 8 jo fajta kameras, a mi mix 2 nem annyira. Vajon az akkkumulator melyik kijelzovel takarekosabb. Jol erzem, hogy az amoled?
Veletlenul se vegyel szigetest, mert lehet, hogy eltakarja ezt:
sarki.png
Mi a Honor 8-9-et tudjuk ajanlani. Mindketto van a csaladban es elegedettek vagyunk vele. Mind teljesitmeny mind kamera szempontbol is.
 
Ez a notch véleményem szerint egyfajta parasztvakítás. Annyi előnye van csupán, hogy különlegesebb/elegánsabb megjelenésű lesz tőle a telefon. Olyan ez, mint amikor egy drága órát viselsz. Kinek a pap...
De valaki mintha nemrég azt mondta volna nekem, hogy a dolgok lássák el a funkciójukat, a sok aprólékosság pedig egyáltalán nem számít ;) :)
Az amoled elvileg igen, kevesebbet fogyaszt, mivel ki tud kapcsolni pixeleket. Viszont ez a sötét színek megjelenítésére vonatkozik, a világos (fehér) képernyő megjelenítésével meg többet fogyaszt :) Nem hinném, hogy számottevő. Azon túl, hogy fényesebb kijelző (mint az IPS) és túlszaturáltak a színei (ez megint valakinek tetszik, valakinek meg kevésbé), én azt vettem még észre, hogy bár feketébb a fekete, sötétben a sötét színek kevésbé megkülönböztethetők egymástól. Ezt nem hátrányként írom, csak mint észrevétel.
https://pcworld.hu/mobil/amoled-vs-lcd-melyiket-valasszam-158901.html
 
Utoljára módosított:
Ez a notch véleményem szerint egyfajta parasztvakítás. Annyi előnye van csupán, hogy különlegesebb/elegánsabb megjelenésű lesz tőle a telefon. Olyan ez, mint amikor egy drága órát viselsz. Kinek a pap...
De valaki mintha nemrég azt mondta volna nekem, hogy a dolgok lássák el a funkciójukat, a sok aprólékosság pedig egyáltalán nem számít ;) :)
Az amoled elvileg igen, kevesebbet fogyaszt, mivel ki tud kapcsolni pixeleket. Nem hinném, hogy számottevő. Azon túl, hogy fényesebb kijelző (mint az IPS) és túlszaturáltak a színei (ez megint valakinek tetszik, valakinek meg kevésbé), én azt vettem még észre, hogy bár feketébb a fekete, sötétben a sötét színek kevésbé megkülönböztethetők egymástól. Ezt nem hátrányként írom, csak mint észrevétel.
https://pcworld.hu/mobil/amoled-vs-lcd-melyiket-valasszam-158901.html
Koszi a velemenyt.
Telefonbol azert veszek jo fajtat mert nem hasznallok szamitogepet, fenykepezot stb. Mindent egyben egy telo nekem jobban megold. A sziget nekem se jon be. Full kepernyobe beleszol, ertesito savnak meg edes keves. De a mi mix 2-nel maradnek mert ott tobb kepernyo marad. De nem tudom mire kepes a 12mp fenykepezoje. Szelfi az nem erdekel. Az mi8 nal sziget is van, a szelfije az eros ami nem erdekel, hatol viszont dupla kamera, ami biztosan jol jonne akvariumozni. Ebbol valasztani... Pf. A vicc, hogy a belseje ugyan az. Tehettek volna jobb fenykepezot a mix 2-be,akkor most gondolkodtatna meg. Ami meg a mix mellett szol, 256 hatterhez 8 g ramot ad. Az mi 8 256-hoz 6-ot.bar szerintem a hatot se tudnam elhasznalni.
 
Veletlenul se vegyel szigetest, mert lehet, hogy eltakarja ezt:
View attachment 65164
Mi a Honor 8-9-et tudjuk ajanlani. Mindketto van a csaladban es elegedettek vagyunk vele. Mind teljesitmeny mind kamera szempontbol is.
:)
Koszi.
Maradok a xiaominal, fuggetlen attol, hogy a belseje sztem ugyan az. Itt a ketto kozti dontes a nehez, gyulolok ugy venni valamit, hogy nem tudok 100%-ig meggyozodni, melyik lesz nekem a jobb. De gyanitom, hogy a kamera fog donteni.
 
Ha nem rögtön akarod megvenni a telefont, a Honorokat meg tudjuk mutatni, ezeknek baromi jó a kamerája. A naplókban szereplő képek nagy részét ezekkel készítjük. :snaphappy:
 
Ha nem rögtön akarod megvenni a telefont, a Honorokat meg tudjuk mutatni, ezeknek baromi jó a kamerája. A naplókban szereplő képek nagy részét ezekkel készítjük. :snaphappy:
Koszonom aranyos vagy. A ket xiaomi kozt megy a belso harc.
 
Tul estem rajta.. Koszi a segítségemre.
Vegul a sziget dillema, meg kevés meret szél, helyett döntött a 4000 mA.
Eddig még tetszik..
View attachment 67092
Azért te is tudod, hogy ez így semmit nem mond. Akkor lenne értelme, ha odaírnák a készülék fogyasztását is valamilyen egyezményes mértékegységgel. Pl. hány órát lehet vele beszélni x,y,z, körülmények között. Vagy mennyit lehet vele netezni, x,y,z körülmények között? Persze ilyen adat soha az életben nem lesz vagy legalábbis nem lesz reprodukálható.
Perze ezt nem azért írtam, mert a döntésed akartam kétségbe vonni (hiszen akkor a saját döntésemet is kritizálnám, mert ugyan ezt a márkát vettem), csupán arra céloztam, hogy nem elég csak akku kapacitást figyelembe venni, illetve a szerint választani.
 
Azért te is tudod, hogy ez így semmit nem mond. Akkor lenne értelme, ha odaírnák a készülék fogyasztását is valamilyen egyezményes mértékegységgel. Pl. hány órát lehet vele beszélni x,y,z, körülmények között. Vagy mennyit lehet vele netezni, x,y,z körülmények között? Persze ilyen adat soha az életben nem lesz vagy legalábbis nem lesz reprodukálható.
Perze ezt nem azért írtam, mert a döntésed akartam kétségbe vonni (hiszen akkor a saját döntésemet is kritizálnám, mert ugyan ezt a márkát vettem), csupán arra céloztam, hogy nem elég csak akku kapacitást figyelembe venni, illetve a szerint választani.
Mindig ezt szoktam megnézni, ha kíváncsi vagyok valamire. Elég korrektek a tesztjeik, és áttekintő táblázataik: https://mobilarena.hu/teszt/pocophone_f1_pole_pozicio/adatkommunikacio_uzemido_vegszo.html
 
Mindig ezt szoktam megnézni, ha kíváncsi vagyok valamire. Elég korrektek a tesztjeik, és áttekintő táblázataik: https://mobilarena.hu/teszt/pocophone_f1_pole_pozicio/adatkommunikacio_uzemido_vegszo.html

Igen, ez is jó kiindulás lehet. Mond jót is, kevésbé jót is. A végkicsengés pozitív. A 16,5 óra netezés jól hangzik, de letöltött? Feltöltött? Letöltött egy könyvet, és órákig olvasta? Vagy meg sem várta az oldal végét és már nyomta is a következő keresést? Időnként felébreszti magát(?). Miért, hogyan? Milyen távol volt az adó(k)tól a mérés közben? Ott ült egy adó tövében, vagy folyamatosan váltogatott a készülék az adók között?
Persze ezek szélsősőges kérdések, de a korrekt összehasonlításhoz szükséges lenne tisztázni/megválaszolni. Erre írtam, hogy majdnem számtalan körülményt kellene figyelembe venni.
 
Back
Oldal tetejére