• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Okostelefonok

Sziasztok! Van itt olyan rajtam kívül aki nagyon vágja a szoftveres buherálást, rajtam kívül? :) (nincs kedvem másik fórumra most regisztrálni). Az a problémám hogy egy s advance telefont használok 6.0.1 es rendszerrel (szeretem mindig a legujabbat rátenni, ezen gyárilag 2.3.6 volt) de ez nagyon használja alapjáraton a ram ot, szóval semmi olyat nem tudok telepíteni ami a háttérbe fut(pl facebook, massanger) amikor massanger fut a háttérbe akkor már a youtube vagy egyéb alkalmazás használatához nincs elég ram. (Az androidnak automatikusan be kell ilyen esetben zárni annyi háttérfolyamatot amennyi szükséges, de ez valamiért a fő folyamatot (is) bezárja valamiért (majd megpróbálom orvosolni) ) De meg lehet csinálni hogy az sd kártya egy részét használja ramnak, ehez még alkalmazás is van ugyhogy egy gombnyomás az egész (asszem az alkalmazással 4gigáig lehet bővíteni) de gondolom az sd adatátvitele jóval lassab az alaplapi ram nál(valaki tudja hogy a ram nak mekkora sebessége van?) ugyhogy nem lenne az igazi. Viszont ha meg lehetne oldani hogy a fő folyamatokhoz az alaplapi ram ot használja és a háttérfolyamatok meg az sd kártyán létrehozott ram on lennének az úgy jól működne nem? Vagy az alkalmazás alapból úgy csinálja? Ehez szeretnék segítséget kérni! :)
 
Üdv.
Ha lenne köztünk olyan fórumozó aki Galaxy S6Edge készülékkel rendelkezik ,megtenné ,hogy pü-ben felkeres????
Köszönöm előre is.;)
 
Üdv.
Ha lenne köztünk olyan fórumozó aki Galaxy S6Edge készülékkel rendelkezik ,megtenné ,hogy pü-ben felkeres????
Köszönöm előre is.;)

Hali
Én is galaxy s6 edge telot készülők venni már lassan fél éve :)
Elég sokat olvasstam róla forumokon ,ha vélemény kell róla akkor írj rám,ha rootálás meg ilyenek akkor ne :D
 
Nemrég vettem egy ONEPLUS 3T 124GB telót! Ha telót keresel és a csúcskategoriában nézegetsz kihagytatlan ajánlat!
Nagyon jó döntés volt!! Ezért gondoltam megosztom veletek.
Az ára miatt azt gondoltam majd kompromisszumokat kell kötni, de nem! Ez tényleg üt mindent!! :)

https://oneplus.net/hu/oneplus-3t


 
Én egyszer vettem csúcstelefont, mikor kijött az LG G4, többet nem teszek ilyet. :)
Na hát az tényleg nem volt jó választás! Ne értsd félre jó kis teló az! Harmad annyiért! :)
Én G2 -ről váltottam most! Megjelenése óta megvolt! Imádtam, de egyszerűen elkopott!
 
Ja szeretem a G4-et, nem azzal van a baj, hanem nekem egyszerűen nem érte meg csúcstelót venni, túl sok pénz és nem használom ki.
Plusz gyerekek dobálják, harmadik szilikontokot fogyasztom el mert kap hideget-meleget. :)

Legközelebb kínai középkategóriát veszek, amiben közel csúcs belső van, valami Xiami, ilyesmit.
 
Nemrég vettem egy ONEPLUS 3T 124GB telót! Ha telót keresel és a csúcskategoriában nézegetsz kihagytatlan ajánlat!
Nagyon jó döntés volt!! Ezért gondoltam megosztom veletek.
Az ára miatt azt gondoltam majd kompromisszumokat kell kötni, de nem! Ez tényleg üt mindent!! :)

https://oneplus.net/hu/oneplus-3t



Gyorsnak tűnik (y)

Amit nem értek, hogy az összes mai okosteló gyártó mintha csak mérnököket foglalkoztatna. Felületben ugyanazokat a köröket futják az elmúlt 10 évben. Unalmas, gagyi :) beleértve a szifont is akiről mindenki másol.
A win IF egy jó próbálkozás volt, de nem sikerült. Jó lenne több egyedi megoldást látni.

A proci sebesség változásokat pl szifonnál az elmúlt 2-3 évben már nem lehet érzékelni. Így marad az hogy jobb a kamera. Meg újjlenyomat azonosítás. A telo kezelőfelülete meg mint anno amikor a szifon debütált.

Persze nehéz lenne megszokni valami mást, de akkor most már a következő évtizedekben csak nyomi ikonokat látunk majd egymás alá rendezve? :) Adjanak munkát a grafikus tervezőknek is. Ne csak a formatervezőknek.
 
Gyorsnak tűnik (y)

Amit nem értek, hogy az összes mai okosteló gyártó mintha csak mérnököket foglalkoztatna. Felületben ugyanazokat a köröket futják az elmúlt 10 évben. Unalmas, gagyi :) beleértve a szifont is akiről mindenki másol.
A win IF egy jó próbálkozás volt, de nem sikerült. Jó lenne több egyedi megoldást látni.

A proci sebesség változásokat pl szifonnál az elmúlt 2-3 évben már nem lehet érzékelni. Így marad az hogy jobb a kamera. Meg újjlenyomat azonosítás. A telo kezelőfelülete meg mint anno amikor a szifon debütált.

Persze nehéz lenne megszokni valami mást, de akkor most már a következő évtizedekben csak nyomi ikonokat látunk majd egymás alá rendezve? :) Adjanak munkát a grafikus tervezőknek is. Ne csak a formatervezőknek.

Jó meglátás,Valójában tényleg így van, a külsőn egy-két formalitást eltekintve soha nem változtatnak (lásd sony telefonok, az összes egyforma, még az újlenyomat olvasó se emeli ki a telefon formáit), Az LG próbálkozott a hátsó hangerő gombokkal meg lezárással (volt egy g2 mini-m, annyira nem jött be) de mostmár szépen lassan ő is elhagyja ezt és visszatér az eredeti formákhoz, külsőn nincs mit szépíteni meg finomítani, vékonyítottak, meg is lett az eredménye, elkezdtek füstölni, a külsőt tekintve egyelőre nem igen van hova fejlődni. Viszont a szoftverben annyi féle lehetőség van hogy szerintem számokban ki se lehet fejezni ezt, elengedhetnék a fantáziájukat, aztán kidobni egy bétát amit a felhasználók tesztelhetnek, visszajelzésekből meg úgyis kiderül ha az irány rossz. Legalábbis szerintem valami ilyesmit kéne tenni, de mivel ez bevált nem akarnak változtatni és leginkább már csak a neveket kell nagyon durván megfizetni sajnos.

Ja szeretem a G4-et, nem azzal van a baj, hanem nekem egyszerűen nem érte meg csúcstelót venni, túl sok pénz és nem használom ki.
Plusz gyerekek dobálják, harmadik szilikontokot fogyasztom el mert kap hideget-meleget. :)

Legközelebb kínai középkategóriát veszek, amiben közel csúcs belső van, valami Xiami, ilyesmit.

Akartam is említeni a Xiaomi-t. Őrült jó telefonok szinte semmi pénzért a többi neves európába betört telefonokhoz képest. Most vettem páromnak egy Redmi 3S prime készüléket, nem lehet belekötni (talán a menürendszert kivéve amit én hiányolok), gyors, minden benne van és sokkal jobban testreszabható a rendszere mint akármelyik másik gyártónak. Legközelebb lehet hogy én is ilyen irányba fogok elmozdulni, csak sajnos ha ez is betör az európai piacra akkor a nagy felszereltség miatt durván meg fog emelkedni az ára a kapzsiság miatt nagyrészt.
 
Nagyjából egyet értek, de pl mi van a 3D touch-csal? Szerintem innovatív dolog.

Ezek olyan apróságok amit kínlódásukban fejlesztenek, hogy legyen valamivel a prezit színesíteni :) Mert a "twice as fast" csak a 3-4. generációig működött amikor még nem voltak elég gyorsak a telók :) És a free memory volt a kedvenc appom :)
Jó dolog, de nem az amiért új felületként tekintenék rá. Inkább csak egy plusz funkció.

Teljesen újragondolt felületre számítanék ami nem az appstoreokról szól és a nyomi alkalmazásokról. Hanem az életünkhöz igazított funkciókról.

Amikor elindult a szifon 10 éve még évekig az alkalmazásokról szólt a telefonozás. appstore.... manapság szerintem ez tökre háttérbe szorult. Az elején érdekes aztán lecsökkented az appokat a ténylegesen fontosakra.

Szóval ha valami új lenne azt teljesen újragondolva képzelném el. Lehet még megéljük :)
 
Azt már csak finoman biggyesztem hozzá, hogy anno az első szifonok 2 kiló környékén mozogtak még. Most az új telót már 1000 dolcsi felettinek mondják ami az euban 400+e lesz.
Lassan ott tartunk mint egy powermac csak ezt 2 évente cseréled :)
 
Az életünkhöz igazított funkciók pl amikor beülök az autóba szól a teló, hogy 40 perc a várható út hazafele, nincs dugó minden ok.
Nekem pl ez az egyik olyan megjelent funkció ami az elmúlt 1 évben újszerűnek hatott. Ha jól tudom ez google fejlesztés volt.

Több ilyet :) 10 év múlva lehet azt sem tudom majd bezártam e a lakást és vettem e fel sapkát :) :) Kelleni fog az okos asszisztens :) Aki nem mahjongozni meg autóversenyezni akar csak segíteni. :)
 
A mai agymenésem a felületekről aztán tényleg befejezem :)

Valamikor 97 körül kezdett itthon is elterjedni a mobiltelózás. 2210 stb még ezzel kezdtem.
Nagyjából 10 évig tartott hogy ezeket a kis eldobható téglákat teljesen kigyúrták. Ericsson okos teló stb volt a teteje.
Az elmúlt 10 év az IOS-ről szólt és az őt másoló konkurenciáról. Ebben az időben a felületek kb azonosak maradtak persze évente mindig valami kiegészítéssel.

Tehát 10 év a mobilozás hajnala.
10 év alma.
Most jöhetne 10 év valami futurisztikus ami méltó 2017-hez :)

A mostani 10 éves alma koncepció kb az amit 10-20 éve rajzolgattam amerikai startupoknak. Csak nagyobb pixelszám több munkaóra minden grafikus elem a retina miatt.

Pedig a kreatív közösség azóta sem aludt :)
https://hu.pinterest.com/pin/31103053651619827/
https://hu.pinterest.com/timoa/mobile-ui-dashboards/


infographic-the-evolution-of-cell-phones-by-c3a9poca-brazil.jpg
 
Az életünkhöz igazított funkciók pl amikor beülök az autóba szól a teló, hogy 40 perc a várható út hazafele, nincs dugó minden ok.
Nekem pl ez az egyik olyan megjelent funkció ami az elmúlt 1 évben újszerűnek hatott. Ha jól tudom ez google fejlesztés volt.

Több ilyet :) 10 év múlva lehet azt sem tudom majd bezártam e a lakást és vettem e fel sapkát :) :) Kelleni fog az okos asszisztens :) Aki nem mahjongozni meg autóversenyezni akar csak segíteni. :)
Nekem a 3d touch adja az új funkciót és felületet is, egy nagyon kényelmes dolog, rengeteg dologt gyorsabbá, okosabbá tesz. Az appok terén látok javulást, az utóbbi időben nagyon megszerettem a google alkalmazásait. Kb minden fontosabb funkciót/gyári appot kiváltott ios esetén:
google music - nagyon szeretem, hogy bármikor tudom streamelni a teljes itthoni zenekönyvtáram, és nem foglal helyet a telefonon, nyilván ehhez kell egy combos mobilnet előfizetés, nekem 100Gb keretem van, így nem okoz gondot az adatforgalom. Ja és multi platform!
google keep - szintén multi platform jegyzettömb, van pl bevásárló listás üzemmódja, de képet is eltárol, jobb, mint a stock alkalmazás.
google photos - majdnem ugyanaz, mint az icloud photos, de korlátlan tárhely, és több funkció
De pl már a google asszisztenst nem nagyon szerettem, nagyon tolakodó egyrészt, másrészt meg nem elég okos. Pl az említett autós dolgot a waze jobban tudja, észleli pl az ingázást, reggel, amikor beülök a kocsiba, akkor dobja is fel útvonal ajánlatnak a munkahelyem, és a melóhelyen ugyanez fordítva, ráadásul nagyon okosan tervezi az útvonalat a forgalmi infókat beleszámítva. A belvárosban kb elengedhetetlen. :D
Ami ios funkció, és imádom, az pl az airplay, illetve a night shift. Utóbbi egy nagyon jó funkció, aki nem ismeri, a lényege, hogy a napszak szerint állítja a kijelző színhőmérsékletét, este fokozatosan átállítja melegebb árnyalatra, kb mint a dimmelős lámpáknál. :D
Én most a funkcionalitást teljesen jónak érzem, úgy vagyok vele, hogy bármilyen innováció inkább kényelmetlenségekkel járna, vagy felesleges sallang lenne.

Az ár meg.. hát igen. Ha nem lesz semmilyen eget rengető újítás a szifonoknál, akkor engem tutira elvesztenek, de lehet, hogy így is, mert irreálisan drága. Így is erősen gondolkozok, hogy jövőre inkább majd egy Galaxy-t választok a céges palettáról, mert ebben a 6-6s szériás szifonban néhány téren csalódnom kellett, és tippre a 7 sem lehet sokkal külöb, hizsen ugyanaz az alap.
 
Még mindig egy Nokia Lumia 930 boldog tulaja vagyok megjelenés óta, de persze ez nem egy reklám. ;) Sikerült a win10-et gyönyörűre belőnöm, tényleg jó érzés ránézni, az áruházra ezzel szemben persze nem az. :( A 20MPX kamera még mindig szép képeket lő, a beépített hangmodul jó fülessel bitang, a sebesség is pazar. Appok száma töredéke a két nagy leosztónak, és ez az, ami erre érzékenynek nagy hátrány. Ha egyszer elromlik a 930-as, akkor nagy bajban leszek a választással, mert az ios sok pénzért nagyon randa felület, az android meg mint rendszer nem tetszik főleg a sok távol-keleti ilyen-olyan telefonjával. :( Nincs is olyan nagy felhozatal, mint azt gondolnánk, hogy lenne...
 
Még mindig egy Nokia Lumia 930 boldog tulaja vagyok megjelenés óta, de persze ez nem egy reklám. ;) Sikerült a win10-et gyönyörűre belőnöm, tényleg jó érzés ránézni, az áruházra ezzel szemben persze nem az. :( A 20MPX kamera még mindig szép képeket lő, a beépített hangmodul jó fülessel bitang, a sebesség is pazar. Appok száma töredéke a két nagy leosztónak, és ez az, ami erre érzékenynek nagy hátrány. Ha egyszer elromlik a 930-as, akkor nagy bajban leszek a választással, mert az ios sok pénzért nagyon randa felület, az android meg mint rendszer nem tetszik főleg a sok távol-keleti ilyen-olyan telefonjával. :( Nincs is olyan nagy felhozatal, mint azt gondolnánk, hogy lenne...
Akkor ez lesz a te telefonod Roli;)
http://napidroid.hu/breking-hivatalos-nokia-6/
 
Én nem vagyok egy nagy telefonguru, és általában 2-3 évente cserélek telefont ami sokszor muszáj is mert az LG F6-osom már halálán volt szoftver ügyileg ,hiába csináltam vele bármit is, na meg ugye az akkuja sem nagyon bírta már. Hétfőn beruháztam egy Huawei P9-esre, és eddig nagyon meg vagyok elégedve vele. Nem titok, hogy részben a dupla előlapi kamera fogott, mivel nem vagyok egy nagy fotó guru ez miatt sajnálnék kiadni 100 ezer egy komolyabb fényképezőgépre, amikor a 40 ezres Olympus-t sem használjuk, amivel ráadásul még az akváriumot sem tudom rendesen fotózni.:mad: . Ráadásul a telefonnal akár RAW -ban is lehet menteni a fotókat. Ezzel végre lehet akváriumot is fotózni,:) nem tudom mi okból, de a függesztett világítás, és a sárga fal , folyton kiégette a képeket. Persze azért egy profi fényképezőgéppel nem veheti fel a versenyt, de így már normális fotókat készítve tudom mutogatni az akváriumot a kollégáknak ;)
Szoftveresen is jól muzsikál egyenlőre, nincs szükség mindenféle karbantartó, és háttérben futó alkalmazásokat leállító programra, mert ezt alapban tudja a telefon. Pontosabban én határozhatom meg, hogy engedem-e futni, vagy sem ha lezárom a képernyőt. Ujjlenyomat olvasója is nagyon jól működik, és nem csak egy , hanem 5 ujjat is memorizáltatni lehet vele, ráadásul ez a biztonsági funkció kiterjeszthető az alkalmazás indításokra is. tehát ha valakinek odaadom nézegetni, akkor sem tudja megnézni, hogy kivel chatelgetek ;) PC-s suite programokkal eddig én csak szívtam, nem igazán akart normálisan kapcsolódni, ennél a telefonnál viszont, mikor rádugtam a gépre, akkor nem csak a telefon belső és külső memóriáját mutatta, hanem egy CD meghajtót is :), ezen pedig rajta volt a telefon PC-s programja, ami minden gond nélkül működött
Automata beállítással készült fotó, nem volt kedven állogatni mindenféle értéket most.
IMG_20170213_154918[1].jpg
 
Back
Oldal tetejére