• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Garnélás Ohoyamatsumi bölcsője / Cradle of Ohoyamatsumi / Ohoyamatsumi no yurikago (大山積命の揺りかご)

Letelt az egy hónap, mialatt sünikakival edzettem a szűrőbacikat.
Ideje volt nagyobb fokozatra kapcsolni: jöhettek a Tangerine garnélák @BoMa -tól.
74024

Incurka-pincurkák, de az enyémek, és most már elmondhatom, nekem is van garnis aksim. 😁
Egész más a fílingje, mint egy halasnak:
- Jááááj, megmozdult az Ohko kő! :eek:
- Meh, az csak egy garnéla volt. 😏
74025

Az összképben (még) nincs eszeveszett nagy változás.
74026

Köszönöm, hogy bekukkantottál a bölcsőbe. 🙂
 
Azt hiszem, elkapott a garnéla-vírus, mert lassan, de biztosan többféle crustakaja van itthon, mint emberi fogyasztásra szánt. :giggle:
Kicsit bevásároltam a két tucat tangerine-nek:
74735
74736

Vérengző fenevadakként vetették magukat a hópihére:
74737
Itt csak megerősíteni tudom, a Mit hiányolok a GA kínálatából? topikban felmerült igényt, miszerint a Major polcain is meg lehessen találni a GG termékeit.

Mindent összevetve, nagyon örülök, hogy belekóstoltam a garnélázásba, mert egy új és másfajta örömforrást hozott napjaimba. :love:

Köszönöm, hogy e napsütötte vasárnapon is leültél a géped elé, hogy benézz a bölcsőbe.
 
Azt hiszem, elkapott a garnéla-vírus, mert lassan, de biztosan többféle crustakaja van itthon, mint emberi fogyasztásra szánt. :giggle:
Kicsit bevásároltam a két tucat tangerine-nek:
View attachment 74735
View attachment 74736

Vérengző fenevadakként vetették magukat a hópihére:
View attachment 74737
Itt csak megerősíteni tudom, a Mit hiányolok a GA kínálatából? topikban felmerült igényt, miszerint a Major polcain is meg lehessen találni a GG termékeit.

Mindent összevetve, nagyon örülök, hogy belekóstoltam a garnélázásba, mert egy új és másfajta örömforrást hozott napjaimba. :love:

Köszönöm, hogy e napsütötte vasárnapon is leültél a géped elé, hogy benézz a bölcsőbe.
Majd ők is megtáltosodnak, mint a bolbitis, aztán szaporodni kezdenek, és hamar elfogy ez a rengeteg kaja!
 
Vízcserét megejtettem, és GH+-szal visszasóztam a vizet 130 ppm körüli értékre.
A garnikat jószerivel csak akkor látom, amikor eszenek.


Amúgy teljesen egyértelmű, hogy belakták a medencét, mert egyre több Buce raftingol, vagy épp heverészik az aljzaton. 🤬
75781

A Fissidens sp. Thailand már új hajtást hoz, aminek mérhetetlenül örülök. Mégegyszer nagyon szépen köszönöm, @ezsolt80 ! :love:
75782

Köszönöm, hogy benéztél a bölcsőbe.
 

Attachments

  • garn 1.jpg
    garn 1.jpg
    241.8 KB · Megtekintések: 68
Utoljára módosított:
... és hogy néz ki most az akvárium? Az utolsó totál óta eltelt egy jó fél év.
Nagy változás nincs. Úgy rémlik, hogy épp Te aggódtál, hogy a kő textúrája láthatatlanná fog válni. Szóval relax @elektrorudi , mert szerencsére épp olyan a fény, hogy még látszik. :) Mondjuk nem is szeretném, ha gyorsabban nőnének.
IMG_1313.JPG

Ellenben @ezsolt80 Fissije szépen fejlődik:
fissi T 002.jpg

Itt pedig a vízisáskák épp egy GG mineral junkie golyót támadtak le:
IMG_1315.JPG
 
Nagy változás nincs. Úgy rémlik, hogy épp Te aggódtál, hogy a kő textúrája láthatatlanná fog válni. Szóval relax @elektrorudi , mert szerencsére épp olyan a fény, hogy még látszik. :) Mondjuk nem is szeretném, ha gyorsabban nőnének.
View attachment 81944

Ellenben @ezsolt80 Fissije szépen fejlődik:
View attachment 81945

Itt pedig a vízisáskák épp egy GG mineral junkie golyót támadtak le:
View attachment 81946
Köszönöm a képeket a többiek nevében is.
Gratulálok, gyönyörűen alakul. Nagyon ízlésessen van berendezve. (legalábbis az én ízlésemnek tökéletesen megfelelően) Ha irigy lennék, most irigykednék... :)
Tényleg feleslegesen aggódtam. 👍
 
Köszönöm a képeket a többiek nevében is.
Gratulálok, gyönyörűen alakul. Nagyon ízlésessen van berendezve. (legalábbis az én ízlésemnek tökéletesen megfelelően) Ha irigy lennék, most irigykednék... :)
Tényleg feleslegesen aggódtam. 👍
Köszi Rudi! :love:
Nagyon bevált a talajszűrés, pedig @Nigro is kételyét fejezte ki, mondván a piciket a natúr gravitációs erő sokszorosával az aljzathoz "rögzítené". De nem. Pont jó, hogy a perlon felett 3,5-4 centi vastag az aljzat, ami Dennerle Crystal kvarc. Van még két ilyen akvám, amiket garnizásra tartogatok, de az már bizti, hogy ugyanezt a technikát és aljzatot fogom használni.
 
Köszi Rudi! :love:
Nagyon bevált a talajszűrés, pedig @Nigro is kételyét fejezte ki, mondván a piciket a natúr gravitációs erő sokszorosával az aljzathoz "rögzítené". De nem. Pont jó, hogy a perlon felett 3,5-4 centi vastag az aljzat, ami Dennerle Crystal kvarc. Van még két ilyen akvám, amiket garnizásra tartogatok, de az már bizti, hogy ugyanezt a technikát és aljzatot fogom használni.
Érdekes elgondolás a "gravitációs erőről". Viszont ha a fogalomzavartól eltekintünk, akkor lehet benne igazság. Egyszer egy algázó gébem pusztult el úgy, hogy vízcsere alkalmával, a víz hozzászorította a leszívócső torkához, ami kb. 5cm átmérőjű. Egy ráfeszített női harisnya lett volna hivatott megvédeni az akvárium lakóit a beszívástól. Nem szívta be, de odatapadt a harisnyára és 1-2 nap múlva elpusztult. Szerintem az Ansys programmal lehetne szimulálni, hogyha egy élőlény pont a beszívó fölé kerül, akkor mekkora erő szorítaná oda? (persze figyelembe véve a talaj "áramlás szétosztó" hatását)
Amikor indítottam az akváriumot szintén talajszűrőt képzeltem el, egy több évtizedes technikának megfelelően. Aztán utána olvastam, hogy az mennyire nem jó a növényeknek.... Nyilván olyan növényeknek nem lehet jó, ami a gyökerén keresztül veszi fel a tápot. De a buce tutti nem ilyen... :)
 
Érdekes elgondolás a "gravitációs erőről". Viszont ha a fogalomzavartól eltekintünk, akkor lehet benne igazság. Egyszer egy algázó gébem pusztult el úgy, hogy vízcsere alkalmával, a víz hozzászorította a leszívócső torkához, ami kb. 5cm átmérőjű. Egy ráfeszített női harisnya lett volna hivatott megvédeni az akvárium lakóit a beszívástól. Nem szívta be, de odatapadt a harisnyára és 1-2 nap múlva elpusztult. Szerintem az Ansys programmal lehetne szimulálni, hogyha egy élőlény pont a beszívó fölé kerül, akkor mekkora erő szorítaná oda? (persze figyelembe véve a talaj "áramlás szétosztó" hatását)
Amikor indítottam az akváriumot szintén talajszűrőt képzeltem el, egy több évtizedes technikának megfelelően. Aztán utána olvastam, hogy az mennyire nem jó a növényeknek.... Nyilván olyan növényeknek nem lehet jó, ami a gyökerén keresztül veszi fel a tápot. De a buce tutti nem ilyen... :)
Anno egy C. aeneust sikerült "megszívatnom". Szegénykémnek napokig az oldalán egy szabályos kör alakú pukli éktelenkedett, úszása kicsit egyedi volt, de pár hét alatt rendbejött. Persze ő páncélosharcsa, így csak kisebb hámsérülések keletkeztek. A palacsinta más tészta, de sajnálom.

Jó lehet a talajszűrő, csak egy fordított ázsiait kell összeállítani: zuhanyrács - perlon - balkonrács - 2 cm-es folyami kavicsréteg v. pumice - balkonrács - 2-3 cm vastag TM 20-as szivacs - balkorács - vatelin - aljzat.
Így raktam össze kb. 10+ évvel ezelőtt egy 86-ost. Vagy fél évig csak arany endlerek lakták meg egy fa anubiasokkal. Miután már szép színes lett minden réteg, akkor ültettem Hygrophila corymbosat, nagy Cryptókat, Bacopát, és még néhány más gazt. Ültetés után a csúnya részt pedig maradék lambérialécekből készült kerettel takartam el. :)

Ebben az akiban csupán két Crypto (albida brown és pygmaea) van elültetve. A bucék odúlakók, míg a Bolbitis heterolicta difformisok folyami kavocshoz vannak ragasztva. Csak annyira dugtam le a kavicsokat az aljzatba, hogy ne látszódjanak.
 
Back
Oldal tetejére