• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Garnélás Ohoyamatsumi bölcsője / Cradle of Ohoyamatsumi / Ohoyamatsumi no yurikago (大山積命の揺りかご)

mmccannon

Bölcs Ent
Tegnap átestem a tűzkeresztségen és összeállítottam első szképemet.
Számomra ez is egy kísérleti akvárium, mert ilyennel még nem próbálkoztam.

A neve egyszerű választás volt. Sok emléket idézett fel @kuchi japán útja. Többek között azt, hogy a Fuji hegy milyen nagy szerelme minden japánnak, és Ohoyamatsumi a hegyek istene. (Memóriafogasomon ezt, az Ohayo gozaimas mellé aggattam. Meg is maradt. :D)


Akvárium: 30 x 30 x 30 27l float
Szűrés: talajszűrő zuhanyrácsból, perlonból és cseh-emelőből
Világítás: 30W-os T8 hidegfehér fénycső 20 centis vége, ami 9:00 - 17:00 között világít
Aljzat: barna Dennerle Crystal Quartz
Dekor: Ohko kövek
Víz: 50% beállt aki víz, 50% pihentetett csapvíz és RO feles keveréke
CO2: nincs
Táp: Flora Grow Pro heti 1 ml, Seachem Flourish Excel napi 0,7 ml
Növények:
80 Buce sarj @Luigi13 jóvoltából
Cryptocoryne parva

Bemelegítésnek legyen ennyi, és akkor megmutatom, mit is sikerült összeraknom.
36e3d23fa82ef3d19e2d7c09e002e188.jpg

70c509da57bbfff61b749cac7ab2d8a1.jpg
5f9a2205ad30a23f064720dd091f9dc8.jpg
3bacb389217970405c5d8a935541332d.jpg
b4420d909c6f30b57483c5b671c6a250.jpg
d29aaf531ad797986bf10e3c28d08303.jpg

Köszönöm, hogy benéztél a bölcsőbe. :)
 
Utoljára módosított:
Sajnos nem fog működni. Sok problémát hagy nyitva, mint például a flow hiányát, illetve nincs olyan talaj (ami szűrőanyagként is funkcionál) ami nem porlik, és ez rövid időn belül gond lesz.
 
Tegnap átestem a tűzkeresztségen és összeállítottam első szképemet.
Számomra ez is egy kísérleti akvárium, mert ilyennel még nem próbálkoztam.

A neve egyszerű választás volt. Sok emléket idézett fel @kuchi japán útja. Többek között azt, hogy a Fuji hegy milyen nagy szerelme minden japánnak, és Ohoyamatsumi a hegyek istene. (Memóriafogasomon ezt, az Ohayo gozaimas mellé aggattam. Meg is maradt. :D)


Akvárium: 30 x 30 x 30 27l float
Szűrés: talajszűrő zuhanyrácsból, perlonból és cseh-emelőből
Világítás: 30W-os T8 hidegfehér fénycső 20 centis vége, ami 9:00 - 17:00 között világít
Aljzat: barna Dennerle Crystal Quartz
Dekor: Ohko kövek
Víz: 50% beállt aki víz, 50% pihentetett csapvíz és RO feles keveréke
CO2: nincs
Táp: Flora Grow Pro heti 1 ml, Seachem Flourish Excel napi 0,7 ml
Növények:
80 Buce sarj @Luigi13 jóvoltából
Cryptocoryne parva

Bemelegítésnek legyen ennyi, és akkor megmutatom, mit is sikerült összeraknom.

View attachment 66119
View attachment 66120
View attachment 66121
View attachment 66122
View attachment 66123
View attachment 66124

Köszönöm, hogy benéztél a bölcsőbe. :)
A talajszűrő megint beindította a fantáziám. Először nekem is ez volt a tervem, de ráakadtam erre a fórumra, és lebeszéltek / lebeszéltem magam róla. Nagyon örülnék, ha neked sikerülne. Az antivilágban, a "high-tech előtt" állítólag működött.
Nem tudom, miért drukkoljak jobban? Azért, hogy szépen nőjenek a növényeid (de akkor rövidesen eltakarja a köveket).
Vagy azért, hogy ne nöjjenek, és továbbra is látható legyen ez a pazar berendezés? (y)
 
Sajnos nem fog működni. Sok problémát hagy nyitva, mint például a flow hiányát, illetve nincs olyan talaj (ami szűrőanyagként is funkcionál) ami nem porlik, és ez rövid időn belül gond lesz.
A flow megvan, mert a bacistarter a végén jutott eszembe. Ahogy csepegtettem a fehér sűrű cuccot, szép karikákat írt a medencében.
A homályosságot szerintem a dragon okozza, az esetlegesen bennmaradt néhány porszem.
A Dennerle kavicsa nem porlik, sőt, le sem kell öblíteni, mert patyolat tiszta.

Anno volt egy 86 literesem, amiben arany Endlereket tenyésztettem.
Ugyanilyen elemekből összeállított talajszűrő volt csak 0,7-1,2 mm frakciós szűrőhomok aljzattal. 5 évig üzemelt gond nélkül.
De mennie kellett, mert sok kárt okozott a konyhában: folyton odaégettem a kaját. :D
 
A flow megvan, mert a bacistarter a végén jutott eszembe. Ahogy csepegtettem a fehér sűrű cuccot, szép karikákat írt a medencében.
A homályosságot szerintem a dragon okozza, az esetlegesen bennmaradt néhány porszem.
A Dennerle kavicsa nem porlik, sőt, le sem kell öblíteni, mert patyolat tiszta.

Anno volt egy 86 literesem, amiben arany Endlereket tenyésztettem.
Ugyanilyen elemekből összeállított talajszűrő volt csak 0,7-1,2 mm frakciós szűrőhomok aljzattal. 5 évig üzemelt gond nélkül.
De mennie kellett, mert sok kárt okozott a konyhában: folyton odaégettem a kaját. :D
Ámen!
Nekem 112L ben volt talajszűrős próbálkozás, nagy felületen. A média bio rio volt vastagon, azon gravel apró kavics, hogy takarja. A bio rio ki volt egészítve egy réteg aktív szénnel is, kevés volt. Nagyon.
Sajnos nagyon rossz vagyok naplózásban, elkezdtem de nem csináltam. Már bánom.
 
Ámen!
Nekem 112L ben volt talajszűrős próbálkozás, nagy felületen. A média bio rio volt vastagon, azon gravel apró kavics, hogy takarja. A bio rio ki volt egészítve egy réteg aktív szénnel is, kevés volt. Nagyon.

80 x 45-ös alapterületű volt a 86-os, és abba két "köpőt" applikáltam, pont a flow miatt. A 27 literre szerintem elég az egy is. :ROFLMAO:
Mondjuk egyet bánok, hogy a rács alá nem tettem vékony tm 30 szivacsot. Baciknak jó kis tanya lett volna. Sebaj, majd a két másik kockában.
 
A talajszűrő megint beindította a fantáziám. Először nekem is ez volt a tervem, de ráakadtam erre a fórumra, és lebeszéltek / lebeszéltem magam róla. Nagyon örülnék, ha neked sikerülne. Az antivilágban, a "high-tech előtt" állítólag működött.
Nem tudom, miért drukkoljak jobban? Azért, hogy szépen nőjenek a növényeid (de akkor rövidesen eltakarja a köveket).
Vagy azért, hogy ne nöjjenek, és továbbra is látható legyen ez a pazar berendezés? (y)

Nézd, ha nanóban az enyémhez hasonló kövekre/fákra kötözős a történet, akkor nem látom akadályát a talaszűrő használatának.
Nagyobbnál már lehet, hogy több emelő kell, ami meg ront az esztétikán (mondom én, aki egy 30-ast is el tudott rondítani :whistle:). Ha a hosszanti és a rövid oldal mentén is áramoltatni tudod a vizet, akkor már jó. Nagy medencénél nem biztos, hogy egy szem légpumpa elég.
Az a szerencsém, hogy egy Atman HP-8000-esem van, szóval játszhatok a beállítással.
 
Nem hiszem el, hogy egy tökéletes szképet alkottam. :confused:
Tudom, hogy illik apróbb kövekkel megspékelni a látványt, de ebben olyan járatlan vagyok, hogy még.
Szépítő/jobbító ötleteiteket, javaslataitokat epekedve várom.

A másik dilemmám, hogy valamilyen növénnyel jótékony, még ha csupán részleges takarást kellene biztosítsak az emelőnek.
Két ötletem van:
- Prosperinata palustris
- Bolbitis heteroclita Difformis
Ti milyen növényeket javasolnátok?
 
Ma itt is megejtettem a vízcserét, 50/50% csap- és RO víz keverékével.
Enni is adtam a bucéknak: 1 ml FGP és 2 ml Excel volt a mai menü.

Úgy látom, hogy az ecsettel szemben eddig nyerésre állok.
Közben "takarónak" a Blyxa is felmerült bennem. No, azt hiszem, találtam egy csontot, amin egy jó ideig rágódni fogok.

Látszólag változás nem történt az akvában ...
79152f75931dae025a4f8604222f8687.jpg

... DE ... amerre csak nézek, minedütt látok új hajtásokat, leveleket:
10510f83ef55dd7c03a18cb6db1d85c3.jpg
a665eb7004f2da061fac4f8e13fe02bd.jpg

Még a Crypto parva is hozza az új levelét, pedig sem rá, sem a bucékra nem mondhatni, hogy kapkodósak.
dfb6bd57c8cceeefa9c2a20778db8f53.jpg

Köszönöm, ha betekintettél a bölcsőbe. :)
 
Vasárnap megejtettem a szokásos heti feles vízcserét, és új növényeket is telepítettem.

Előre, mindkét sarokba került a Cryptocoryne „albida „brown”. Mit tagadás, beleszerettem, és most ez a legkedvesebb Crypto fajom.
90675eb4a63ef67ed2181b26909d9ce8.jpg
50ebda45476015b5807858bbde30756a.jpg

Mindig piszkálta a csőrömet, hogy valamilyen módon kicsit el kellene takarni az emelőt. Egy nagyobbacska folyami kavicsra, ill. a hátsó kisebb dragonra ragasztottam Bolbitis heteroclita „difformis”-t. A füvészkertből kicsentem 3 kisebb szál walichiit, amiket az emelő köré ültettem, ahol vastagabb az aljzat.
502967bf64099c713e0acdb4ba805a02.jpg
3bf89c9066576cb4f07696adf740ca65.jpg

Most már sokkal inkább kedvemrevaló az összkép. Remélem, hogy Nektek is bejön.
67607459a5b2219011e5520c8bc6b3b7.jpg

Köszönöm, hogy benéztetek. (y)
 
Ma itt is megejtettem a vízcserét, 200 ppm-re visszasózott RO vízzel.
Enni is adtam a bucéknak: 1 ml FGP és 2 ml Excel volt a mai menü.

Képet nem teszek fel, mert Ti is tudjátok, hogy mennyire szoktak kapkodni a Bucék. Szóval kinézetre ugyanolyan, mint a legutolsó képen. :p
 
Ma itt is megejtettem a vízcserét, 200 ppm-re visszasózott RO vízzel.
Enni is adtam a bucéknak: 1 ml FGP és 2 ml Excel volt a mai menü.

Képet nem teszek fel, mert Ti is tudjátok, hogy mennyire szoktak kapkodni a Bucék. Szóval kinézetre ugyanolyan, mint a legutolsó képen. :p
Albida brown is cseperedik? ;)
 
Ma itt is megejtettem a vízcserét, 200 ppm-re visszasózott RO vízzel.
Enni is adtam a bucéknak: 1 ml FGP és 2 ml Excel volt a mai menü.

Képet nem teszek fel, mert Ti is tudjátok, hogy mennyire szoktak kapkodni a Bucék. Szóval kinézetre ugyanolyan, mint a legutolsó képen. :p
Szépen alakul!!! Azért @elektrorudi nak nem kell aggódnia, ezek a sarjak nem hamar fogják eltakarni a köveket.:p
 
Albida brown is cseperedik? ;)
Inkább széltében, mint hosszában. Mérsékelt tempóban, de kezd kis bokor lenni. :)

Szépen alakul!!! Azért @elektrorudi nak nem kell aggódnia, ezek a sarjak nem hamar fogják eltakarni a köveket.:p

Jövőre egymás mellé feltöltök egy régi és egy új képet. Be kell karikázni a különbségeket. Aki a helyes megfejtést leghamarabb beküldi, az nyer egy csokit vagy sört. :D
 
Back
Oldal tetejére