• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Garnélás Ohoyamatsumi bölcsője / Cradle of Ohoyamatsumi / Ohoyamatsumi no yurikago (大山積命の揺りかご)

Tegnap itt ejtettem meg a vízcserét mulmozással egybekötve. 💪
Nem volt egyszerű, mert magasabban van, mint a Liget, úgyhogy a többéves szokásommal ellentétben "kezet kellett váltanom". Meg is lett az eredménye, mert a legtöbb szutykos víz a vödör mellé ment. :confused: Szerencsére, mára már felszáradt a parketta és a szőnyeg (olcsóbb a lakást fűtenem, mint a 10 akváriumot).
Sebaj, majd szép lassan meggyógyulok, és akkor már nem lesz efféle malőr. ;)

A szétcsócsált Catappát kivettem, és csalánt adtam nekik, ami felettébb bejött nekik.
Nagyon köszönöm @Keinrath Adrian amiért megörvendeztetted kis kapirgász csapatomat. 😘
Ma már alig van belőle:
IMG_1371.JPG

Végezetül, szép lassan eltünedeznek a lyukak a dragonról. 😬
(Bocs a telós és homályos képért, de még nem vagyok egy fitt "legény a talpán".)
IMG_1369.JPG

Köszönöm, hogy bekukkantottál a Bölcsőbe. :)
 
Most visszalapoztam, és 2018. október 25-kén indítottam a Bölcsőt.
Szép számmal voltak szkeptikusok a talajszűrést illetően, ami azóta is szépen teszi a dolgát.
A vízcserén és kaja bedobáson kívül csak zsebretett kezekkel kell nézni az akvát. Azt hiszem, ennél kisebb karbantartás-igényű akváriumot nemigen lehet összerakni.

Végül, jöjjön egy akkor és most:
Oho start.jpg
IMG_1375.jpeg
 
Utoljára módosított:
Most visszalapoztam, és 2018. október 25-kén indítottam a Bölcsőt.
Szép számmal voltak szkeptikusok a talajszűrést illetően, ami azóta is szépen teszi a dolgát.
A vízcserén és kaja bedobáson kívül csak zsebretett kezekkel kell nézni az akvát. Azt hiszem, ennél kisebb karbantartás-igényű akvát nemigen lehet összerakni.
Régebben üzemeltettem talajszűrőt, beragasztott üvegcsíkok, arra szúnyogháló, azon meg a sóder.
Jól működött, halasboltok egy időben csakis ezt használták, indítástól 2 nap múlva letisztítja a vizet.
 
Gratulálok!
Remélem, nem jársz majd úgy, mint @Zuzmi, mert ott a tangerinek simán elnyomták a kékekeket. Azok pedig nálad is olyan szaporák, mint a nyulak.;)
Most volt egy pauza a tangerineknél, viszont, az egyik kék mamzi elengedte a piciket.
Ez úgysem hosszútávú megoldás, mert a Bölcsőt úgyis egy nagyobb akiba akarom költöztetni. Ez a 30-as kocka meg a kéke ké lesz.
 
No, elkészítettem a Bölcső új kecóját.

Egy Dennerle 30x30x36-os kocka.
A szűrést, úgy, ahogy elődjében, talajszűrő fogja végezni.
Az aljzat ugyancsak barna Dennerle Crystal Quartz lesz.

A már meglévő hardszképet ebbe fogom áthelyezni, csak egy kicsit szellősebben.
IMG_1632.JPG IMG_1631.JPG

És már csak kettőt kell aludni, hogy benépesítve a helyére kerüljön. 😁
Köszi, hogy erre jártál. :)
 
Na ma megvolt a költözés. Mire @star67 és @evavigh megérkeztek, addigra kivarázsoltam a köveket, és a garnélák egy részét is kipecáztam egy vödörbe. (Ezen a ponton már a kinyiffanás határán voltam. 😩)
Amennyire csak tudtam, likvidáltam a - büdös életben be nem telepített - Riccardia és Jávai nagy részét. A köveket még tömény Excellel le is kenegettem. 😈

Végül a három nagy kőből csak kettő került be, a harmadikról meg majd áttelepítem a bucikat a nagy kő kopasz oldalára.
Részletgazdagítás ürügyén bedobáltam néhány apróbb dragont, de úgy érzem, van mit finomítani. De az tuti, nem ma lesz.
Ugyan az alapterület ugyanaz, 30x30, de mivel magasabb, nekem sokkal jobban tetszik.

Csak a Tangerinek kerültek vissza, a kékek most "nyaralnak", azaz a Summerbe lettek bezuttyintva.
Ja, és ma Évi akva-paparazzot játszott, és saját, überkirályász fotóapparátjával lövöldözött. (Nyugi, ez nem lesz mindig így, úgyhogy hamarosan visszatérnek a szutyok minőségű telós képeim. 😜)
IMG_2140.JPG

Köszönöm, hogy benéztél. 🙂
 
Na ma megvolt a költözés. Mire @star67 és @evavigh megérkeztek, addigra kivarázsoltam a köveket, és a garnélák egy részét is kipecáztam egy vödörbe. (Ezen a ponton már a kinyiffanás határán voltam. 😩)
Amennyire csak tudtam, likvidáltam a - büdös életben be nem telepített - Riccardia és Jávai nagy részét. A köveket még tömény Excellel le is kenegettem. 😈

Végül a három nagy kőből csak kettő került be, a harmadikról meg majd áttelepítem a bucikat a nagy kő kopasz oldalára.
Részletgazdagítás ürügyén bedobáltam néhány apróbb dragont, de úgy érzem, van mit finomítani. De az tuti, nem ma lesz.
Ugyan az alapterület ugyanaz, 30x30, de mivel magasabb, nekem sokkal jobban tetszik.

Csak a Tangerinek kerültek vissza, a kékek most "nyaralnak", azaz a Summerbe lettek bezuttyintva.
Ja, és ma Évi akva-paparazzot játszott, és saját, überkirályász fotóapparátjával lövöldözött. (Nyugi, ez nem lesz mindig így, úgyhogy hamarosan visszatérnek a szutyok minőségű telós képeim. 😜)
View attachment 149084

Köszönöm, hogy benéztél. 🙂
Mi hír Ohoyamatsumi tentikéjében. :)
 
Back
Oldal tetejére