• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Ohko...

Egy idelye nem jelentkeztem. Most volt időm ezzel az aki al foglalkozni. A növények még nincsenek. Talán február elején. Az alap scape szerintem meg van. Növényekre javaslatokat szívesen fogadok..
Illetve szerintetek van értelme feltölteni és járatni a növények érkezés előtt KB 1, 5 hetet?
 

Attachments

  • 15797135525539177068248078678728.jpg
    15797135525539177068248078678728.jpg
    279.7 KB · Megtekintések: 148
Utoljára módosított:
Egy idelye nem jelentkeztem. Most volt időm ezzel az aki al foglalkozni. A növények még nincsenek. Talán február elején. Az alap scape szerintem meg van. Növényekre javaslatokat szívesen fogadok..
Illetve szerintetek van értelme feltölteni és járatni a növények érkezés előtt KB 1, 5 hetet?
Szia. Grat. Nsgyon tetszik a scape
ÉN járattam az ültetés előtt, de nem sok értelme volt.
 
Egy idelye nem jelentkeztem. Most volt időm ezzel az aki al foglalkozni. A növények még nincsenek. Talán február elején. Az alap scape szerintem meg van. Növényekre javaslatokat szívesen fogadok..
Illetve szerintetek van értelme feltölteni és járatni a növények érkezés előtt KB 1, 5 hetet?
Jurijs egyik vidije pont erről szól, szóval töltsd fel, és járasd. Vesztenivalód nincs. Legfeljebb fokozatosan épül fel a bacihad a szűrődben.
 
Köszönöm. Akkor veszteni valóm nincsen. Márt azért is jó mert a dupla csapokat, csövezést a szekrényben még nem tudom hogy hogyan lesz.
Elég nagy helyet foglalnak el ezek a dupla csapok. Sajnos ha kívülre teszem akkor szinte ki is tölti a helyet a szekrény nyílásig. Gondolta fúrok allúlra még 2 db nyílást ahogy külön külön a csövezés ki tud jönni.
És akkor elfér a csap kívül. Viszont így ugyan úgy hurok lesz. Tisztitás szempontjából a külső csapozás talán jobb, de látványilag rosszabb.

1579758071636.jpeg
 
Köszönöm. Akkor veszteni valóm nincsen. Márt azért is jó mert a dupla csapokat, csövezést a szekrényben még nem tudom hogy hogyan lesz.
Elég nagy helyet foglalnak el ezek a dupla csapok. Sajnos ha kívülre teszem akkor szinte ki is tölti a helyet a szekrény nyílásig. Gondolta fúrok allúlra még 2 db nyílást ahogy külön külön a csövezés ki tud jönni.
És akkor elfér a csap kívül. Viszont így ugyan úgy hurok lesz. Tisztitás szempontjából a külső csapozás talán jobb, de látványilag rosszabb.

View attachment 86433
Karbantartas szempontjabol es a lily-re tekintettel a kivulre helyezett csap jobb..
 
Sikerült lemérnem. Maximum 70cm helyem van egy 60x30x30 cm-es akváriumoknak. Így viszont 10cm maradt a csapoknak. Félek hogy kevés lesz az a 10cm a takarításkor.
Kisebb akváriumok kellenek azt hiszem helyettük. 🤪
 
Utoljára módosított:
A szekrény kifurva.
Csapokat kívül el helyeztem.
Nyomó és szívó ág bekötése meg volt.
Első feltöltés RO és csapviz keverékével.
Járatás indul....bacik majd alakulnak.
Holnap lesz egy 15l bejáratott aki vízzel vizcsere, csak hogy jó legyen a baciknak.
A jövőhéten érkeznek a növények elvileg, akkor víz le enged majd ültetés után feltöltés és indul a tápozás Co2 vel. Igaz most még az atomizer nincs bekötve. De majd ültetés után az is meg lesz....
 

Attachments

  • IMG_20200125_200852.jpg
    IMG_20200125_200852.jpg
    335.4 KB · Megtekintések: 108
  • IMG_20200125_200936.jpg
    IMG_20200125_200936.jpg
    137.8 KB · Megtekintések: 135
A tegnapi indítás után megvolt az első kicsi vízcsere.
A csere víz bejáratott akváriumokból raktam az új vizet.
Skimmer beüzemelve hogy tiszta legyen a víz felszín is.
Szivárgás a csöveknél, szűrőnél semmi.
Következő víz csere keddre tervezem. Mert az egyik kicsi akváriumot újra indítom.
Illetve remélem addigra megjön a növény a GA-ból.. és akkor ültetés is lesz.
 
Viszont azt észrevettem hogy a víz enyhén sárga vízcserekor illetve az akváriumban is. Gondolom ezt a Dragon kő okozza. Persze az is lehet hogy a szűrő baci még nincs kialakulva.
 
Utoljára módosított:
Első nap ültetés utá. A növények nem jöttek fel.. Ennek örülök, mert eddig mindig úszott fel pár. A dropcheckert színe úgy tűnik jó. De szerintem még növelhető a Co2. Tápozás 2-2 micro, macro. De lehet hogy emelek rajta. Igaz sok növény nincsen benne. Cheerios doktok beüzemelve.
 

Attachments

  • 15803173031343556536305997111884.jpg
    15803173031343556536305997111884.jpg
    252.3 KB · Megtekintések: 83
Űltettem egy kis vörös növény hátra vízcserekor (Rotala Hra). Most már csak szépet kell belőle nevelnem. Lecke feladva, mert eddig nem igazán sikerült.. ;)
Emeltem a tápozáson 3-3ml-re. Eddig minden rendben. A növények még nem indultak meg. Holnap mérek egy víz paramétereket, hogy áll a tápozás benne.
 
Jó lesz ez, türelem. Ha ilyen szépen gyökeresedik, akkor talaj fölött is megindul hamarosan. Lesz ebből még vastag, összefüggő gyep, csak győzd majd nyírni!✂
 
Jó lesz ez, türelem. Ha ilyen szépen gyökeresedik, akkor talaj fölött is megindul hamarosan. Lesz ebből még vastag, összefüggő gyep, csak győzd majd nyírni!✂
A türelem meg van. Na jó annyira azért nincsen. jó lenne már nyírni .... 🤪 Ollót be élesítettem, de azt is szeretnék majd egy újat.
 
Kik is fognak beköltözni ide?:unsure:
Bele ültetted a bogarat a fülembe. Milyen hal is legyen...?

Elsőre zöldsávos törperazbórára gondolok, mert eléggé kiemelődne a zöld növényetből a csapat, vagy neon hal. A lényeg békés csapat hal legyen szép színekkel.
 
Back
Oldal tetejére