• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Ohko...

Köszike. Megnéztem. A fekete gumi kesztyű beszerzése nehéz lesz... 😂
A ragasztókra ránéztem és a plantscape second kleber az Cyanacrylat tipus.
A Locite 414 adatlapja szerint Cyanoacrylate. Ennek ennek örülök az van itthon..
Csak dohányoznom kellene... Na az nem fog menni...🤪.
De megoldom..
Azért mert nem dohányzó, attól még a dohányboltba tudsz venni egy doboz hűvelyt(200 db.) - 200Ft. ;)
 
Elkezdte a ragasztást. Nem rossz így csinálni ahogy a videóban van. A gyerek hajgumiját is befogtam hogy össze fogja felül. A jobb oldal még mindig kérdéses számomra. Valahogy nem, de lehet hogy azért, mert mèg nincsen talaj az egész alatt.
 

Attachments

  • 15773873631478689162483552064777.jpg
    15773873631478689162483552064777.jpg
    304.2 KB · Megtekintések: 84
Josh például sima papírzsebkendőt használ filter helyett, működik azzal is.
A bal és jobb felet jobban egymáshoz közelíteném, hogy a végpont egy hasadék legyen köztük. A két sarokba meg magas stemeket raknék, ami a felszínig nő.
 
Josh például sima papírzsebkendőt használ filter helyett, működik azzal is.
A bal és jobb felet jobban egymáshoz közelíteném, hogy a végpont egy hasadék legyen köztük. A két sarokba meg magas stemeket raknék, ami a felszínig nő.
Lehet hogy jó a zsepi is de a filter is tökéletes szerintem.
Amúgy nagyon jól fogja a köveket így.
De a nagyon biztosan tudnak jobbat is.. :cool:
Holnap ha lesz időm az egyik követ jobb oldalon még takarítanom kell aztán jöhet a ragasztás ott is..
Aztán közelebb lehet rakni egymáshoz hogy úgy mit mutat... Így most olyan mint két hegy csúcs.
 
Tegnap elkezdtem a co2 rendszert összerakni..
A palackra reduktor felszereltem. 1 bar nyomásra állítottam be.
Az üres 30l kockába behelyeztem egy üveg diffúzort.
Elsőnek kb 1 bubit állítottam kb 2s időre..
Időzítő beállítva hogy este kikapcsoljon.
Teszt indul.

Viszont reggel az fogadott hogy még mindig megy a diffúzor. Buborék számlálóban szép lassan de számolható a buborék.
Gyorsan megnéztem a mágnes kapcsolót hátha rosszul raktam be. De nem, jó az irány.
Kihúztam, szétszedtem, áram alá helyeztem . Simán nem tudok levegőt át nyomni rajta ha kapcsol akkor igen..
Aztán újra összeraktam. Rá adtam a nyomást de nem dugtam be a mágneskapcsolót...
Ereszt a kicsike.... valahol át enged...😢

Vehetek újat..... Már a második mióta co2 használok. 😭
 
Én a zselés növényekre gondolok.. Elvileg ők emers tipusuak.. Velük nem lehet gond.. egy kicsit utána olvasva elvetem a DSM ökletet..
Inkább a szűrő kellene jól bejáratnom addigra, valahogy...🧐
 
Utoljára módosított:
Tényleg nem bántásból mondom, csak sima savazás: szerintem a bal fele, már bocsi, de a jobb oldalhoz képest elég bénán néz így ki. Az alul körbe rakott dragonok meg végleg rontják az összhatást, azokon szerintem mindenképp variálj egy kicsit.
A jobb fele már tökéletes.👍
Semmi gond.. a baloldalon alúl még csak oda vannak rakva nincsen még poziciónálva, fel ragasztva.. Gondoltam majd akkor ha a talajjal kezdem feltölteni .. De köszi a savazást.. nyugodtan toljátok ki mit lát még... 👍
 
Lehet kapni külön ilyet valahol?
Gondolom kösz került bele és nem tud rendesen lezárni azért enged át.
 

Attachments

  • IMG_20191230_123224.jpg
    IMG_20191230_123224.jpg
    200.7 KB · Megtekintések: 59
Kérdés.
Ha a szűrőt beüzemelem egy 60l hordóval összekötve és járatom míg az akvárium el nem indul kb 3 hét akkor szerintetek kialakul benne kellő szűrő baci kultúra?
 
Lehet kapni külön ilyet valahol?
Gondolom kösz került bele és nem tud rendesen lezárni azért enged át.
Ez ipari szelep, lehet kapni hozza, csak nezelodni kell. Sztem csak vebsopban fogsz talalni.
Nekem van egy hasonlo alig hasznalt magnesszelepem, azt oda tudom neked adni, nem kerek erte semmit. A gond, hogy csak 6.-a utan tudom postazni.
 
Back
Oldal tetejére