• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Ohko...

Egy újabb akváriumba kezdek.
5 hónapja bontottam költözés miatt.
Már akkor azon gondolkodtam milyen legyen. Egy sziklás akvárium lesz mert a fa gyökeres valahogy nem jönnek be.

Adatok: név nincs még meg hozzá..

-A szekrény adott. 1 éve készítettem 80x50x90 méretben.
-akvárium :80x40x40
- lámpa saját led szalagos Tc 420 vezérléssel. Ősz lumen kb 16000.
- szűrő egy Eheim 2026. Mátrix 2l szűrő anyaggal+ szivacsok.
CO2: nagy nyomású 2kg-os tűzoltó palack.
-ajzat amazonia
-kövek : dragon

Növényekről meg nem tudom mi legyen.
Azt majd a scapehez igazitom.
 
Folyamatosan rákosgatom a köveket hogy megtalaljam az igazi scapet...

Most itt tartok. De valahogy a baloldali fölső szikla nem tetszik. Egy hegyesebb szerintem jobban néznek vele..
Szerintetek szét törjem?
 

Attachments

  • 15771186377723213900273437741425.jpg
    15771186377723213900273437741425.jpg
    214.9 KB · Megtekintések: 215
A növényeken gondolkodva, szerintem első körben elől Eleocharis pusillára, Egy-két helyen Eriocaulon polaris-ra. A sziklákon elvétve Monte Carlo.
Gondoltam még valami előtéri dekorhomokra is...
 
Még az elválasztást kell át gondolom mivel csináljam ha lesz dekorhomok és a talaj között. :(
Meg hogy mennyire lesz macerás, rendben tartani a dekorhomokot.
 
Szerintem ezt most tökéletesen összeraktad, ezen én már nem változtatnék!👍
GA-ban kapni egész apróra tört dragon zúzalékot, én azt szórnám a kövek tövébe.
Pan pár kövem mèg. Összetörhetem apróra. A kérdés... A köveket összeragasszam? , mert úgy is indulaskor ki kell vennem a nikecel és aljzatot kell raknom.
 
IGEN! Pillanatragasztó, filtervatta, kis morzsolt talaj és pöpec. Ki- és berakhatod bármikor, nem mozdul el takarításkor.
Így még nem ragasztottam... Csak FBS-sel.. Pontosan kifejtenéd nekem. Az FBS sel az a baj hogy később nem tudom szetszedni.
 
Utoljára módosított:
Jurijs videóján lépésről lépésre megnézheted, hogyan kell profin ragasztani FSB helyett az új technikával.👍
De a GA legtöbb WS berendezős filmjén is ezt használja mindenki. Persze később szétszedni ezt sem lesz egyszerű, de sokkal esztétikusabb.
 
Utoljára módosított:
Jurijs videóján lépésről lépésre megnézheted, hogyan kell profin ragasztani FSB helyett az új technikával.👍
De a GA legtöbb WS berendezős filmjén is ezt használja mindenki. Persze később szétszedni ezt sem lesz egyszerű, de sokkal esztétikusabb.
Köszike. Megnéztem. A fekete gumi kesztyű beszerzése nehéz lesz... 😂
A ragasztókra ránéztem és a plantscape second kleber az Cyanacrylat tipus.
A Locite 414 adatlapja szerint Cyanoacrylate. Ennek ennek örülök az van itthon..
Csak dohányoznom kellene... Na az nem fog menni...🤪.
De megoldom..
 
Back
Oldal tetejére