• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Ohko...

Ó, hát a tripartita itt is belep lassan mindent.
A fóliát szép fokozatosan naponta kicsit feljebb nyitod egyre hosszabb ideig, aztán hetek múlva szoknak csak át az emers életre. Spriccelni akkor is kell naponta kétszer legalább.
Milyen magasan van tőle a lámpa? Az milyen erős? Éri természetes fény is?
Vannak képeid arról is, ahogy készült?
Szép lesz.👍🏻
 
Sziasztok.
Készítettem pár fotót, hogy jelenleg mi van az akváriumban..
Sajnos. Van egy ki pont algám, mértem is egy gyorsat. és Be igazolódott hogy foszfát hiányom van, vagy pontosabban sok az etetés és magas a nitrát érték..
Mindegy a kettő aránya sajna nem jó..:(
Ezzel kezdem az új évet hogy eszt rendbe rakom..
A növények aránylag jól vannak.. kivétel a reinickii mini és a tropca Eriocaulon Cinereum polaris. Ők sajna cudarúl néznek ki..

1609078764491.png
1609078795047.png
1609078822469.png
1609078864187.png
1609078918536.png

A takarító brigád jól van . Az Otokból sajna csak 2 maradt az 5 ből. Ez s potlásra kerül majd..
A PRL garnélák szépen szaporodnak a medencében..
1609079230584.png1609079273119.png

Köszi hogy újra benéztetek... még jelentkezem...;)
 
A halak nem tizedelik meg a crs bébiket? Vagy annyi az utánpótlás, hogy fel sem tűnik a veszteség? Esetleg ezek vegán halucik?
 
Sziasztok..
Van egy olyan gondom, hogy kifogyott a co2 palackom.. Eddig 2kg-os tűzoltó palackot használtam mert az fér el..
Viszont ahol eddig töltötték, ott most nem akarják tölteni.. Az 5kg palack meg bérelhető lesz majd csak..azt mondták.
Felajánlották hogy vegyek 10kg palackot. Azt tudják egy az egyben cserélni. Viszont az nekem nem fér el és nem akarok most kiadni erre ennyit..
Szerintetek mit tegyek.. Tápozás most 2ml micro és 2lml macro megy napi szinten..
Gondoltam carbot adagolok addig, mig ki nem találom,, esetleg a tápozáson addig valamit változtassak??? :mad:
Már a low-tech vonal is eszembe jutott hogy vissza állok arra....
 
Sziasztok..
Van egy olyan gondom, hogy kifogyott a co2 palackom.. Eddig 2kg-os tűzoltó palackot használtam mert az fér el..
Viszont ahol eddig töltötték, ott most nem akarják tölteni.. Az 5kg palack meg bérelhető lesz majd csak..azt mondták.
Felajánlották hogy vegyek 10kg palackot. Azt tudják egy az egyben cserélni. Viszont az nekem nem fér el és nem akarok most kiadni erre ennyit..
Szerintetek mit tegyek.. Tápozás most 2ml micro és 2lml macro megy napi szinten..
Gondoltam carbot adagolok addig, mig ki nem találom,, esetleg a tápozáson addig valamit változtassak??? :mad:
Már a low-tech vonal is eszembe jutott hogy vissza állok arra....
A co2 egy időre mellék vágányra kerül úgy néz ki.. Helyette Flouris excel lesz....
Kíváncsian várom hogy milyen hatása lesz... :unsure:

 
A co2 egy időre mellék vágányra kerül úgy néz ki.. Helyette Flouris excel lesz....
Kíváncsian várom hogy milyen hatása lesz... :unsure:


Szia!
Arra figyelj, hogy CO2 nélkül, ha nem veszel vissza a fényből, a PH el tud mászni lúgos irányba, illetve nagyobb lehet a napi ingadozás - a PRL-ek kérdés, hogy mennyire fogják tolerálni. Az enyémek mellé volt, hogy napi szinten ment excel, semmi bajuk nem volt vele, persze kizárólag a gépkönyv szerint kapta az akva.
 
Szia!
Arra figyelj, hogy CO2 nélkül, ha nem veszel vissza a fényből, a PH el tud mászni lúgos irányba, illetve nagyobb lehet a napi ingadozás - a PRL-ek kérdés, hogy mennyire fogják tolerálni. Az enyémek mellé volt, hogy napi szinten ment excel, semmi bajuk nem volt vele, persze kizárólag a gépkönyv szerint kapta az akva.
Szia. Fényből már vissza vettem.. kb 20%-ot.
 
Back
Oldal tetejére