• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Ohko...

A szörfözésnek meg lett az ára... Kidobta a vízből 2 db-ot. Az alga kezd visszább húzódni. A PRL garnélák egy része már a helyükön. 1-2 darab amit nem tudtam még kivenni. De majd meg lesz az is... A tápozásnál sajna meg nem jo a nitrát - foszfát aránya. (13/0.1)De ez sincs kőbe vésve.... 🤔
Köszi hogy benéztél.
 

Attachments

  • IMG_20200413_131810.jpg
    IMG_20200413_131810.jpg
    364.4 KB · Megtekintések: 63
Sziasztok. Meg volt a mai kötelező kis takarítás... Az egyik gömb moha ketté jött. Remélem nem lesz baj vele.
A növények szépen növekednek a Tripartitát szinte hetente vágom. A pont algám nem sok. Talán kezdik a növények jobban elvenni az alga elől a tápanyagot.
A szakáll algám is kezd vissza szorulni.
1587308591354.png
1587308709773.png

És a pláne ha tudnék amanot tenyészteni....:confused: 3db teli pocakos nöstény.
1587308777934.png
Ő szerintem lassan el ereszti.....
1587308823303.png
1587308878616.png
 
Egyenlőre nem tudok belevágni Az amano garnélák szaporulatába. De ami késik nem múlik.
Az akváriumban minden ok jelenleg. Lassan megint nyírás következik. A Tripartita nagyon élvezi a helyét.
A gömb moha mióta szét esett azóta sajna látok több helyen belőle kisebb darabokat. Lehet hogy ki kéne vennem....
Elől kell majd rendet raknom, algásodik nagyon és az amazoniát kell homokról el tüntetnem. Csak még nem tudom hogyan. :unsure:
1588264800578.png
 
Akkor már “világos”!:ROFLMAO:
De ennyi fényhez már tápozol is, igaz?
Meg persze ott pötyög neki a CO2 is.
High-tech ez a javából, kérem szépen.
 
Sziasztok. Az Aquaflora Elatine hydropiper kezdi megadni magát.. Ennyire érzékeny az áramlatra. Nyírás után vagyok. és olyan mintha foszlana.. :confused:
 
Valószínű az lesz. Montecarlora. Csak megint 1 dobozt rendelni....
Először szedd ki az összeset, majd fogj egy tűhegyes csipeszt és 6-8 szálanként összefogva nyomd le kicsit átlósan bedugva mélyen a talajba. Amikor lent van, mielőtt kivennéd a csipeszt, nyisd szét, majd ezután óvatosan egyenesbe állítva húzd ki a csipeszt. Adj nekik még egy esélyt.
 
Szia!

Sikerült az ültetés? Hogy néz ki most épp a dragonos scape? Halak már szépen, szinkronban úsznak?
Tripartita kimászott az üvegből?
 
Szia!

Sikerült az ültetés? Hogy néz ki most épp a dragonos scape? Halak már szépen, szinkronban úsznak?
Tripartita kimászott az üvegből?
Igen. Szépen visszanőtt. Pedig nem biztam benne. Most jelenleg így néz ki. Sok változás nem történt.. A tripartitat 3 hetente visdza kell nyírnom. Illetve szaporodott benne egy kis PRL garnéla... Igaz nem sok..
Nem lett valami jó kép...:(
 

Attachments

  • IMG_20200815_174049.jpg
    IMG_20200815_174049.jpg
    364.4 KB · Megtekintések: 62
Igen. De meg ki kell találnom hogyan zárom le hogy parásitsak az elején. 🤔

Végülis két megoldás kínálkozik:
- hurkapálcákkal körbetűzdeled a wabit, majd először körbe, azután felülről takarod le fóliával;
- ha van egy üres aksid, ráborítod.
 
Back
Oldal tetejére