• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Ohko...

Egy két kép a növényekről:
Az Elatine kezdi szépen benőni a neki szánt teret.
1583153530371.png

A Monte Carló az jól halad. Lassan nyírni kell.
1583153571710.png
Viszont a parvula elég lassan terjeszkedik.
1583153705394.png
1583153731837.png
Illetve került bele egy gömb moha is mivel a másik akváriumban elég megviselt volt. Ő kezd szépen rendbe jönni.
A reineckii minin van egy kis alga, de nem vészes.
1583153897388.png
 
A gömbmohát mi érte?
Képzeld, az egyik nálam is teljesen bebarnult, pedig a többi körülötte pont olyan zöld, mint máskor.
Ezt még rendbe lehet hozni? Hogyan?
 
A gömbmohát mi érte?
Képzeld, az egyik nálam is teljesen bebarnult, pedig a többi körülötte pont olyan zöld, mint máskor.
Ezt még rendbe lehet hozni? Hogyan?
Nálam egy kisebb garnélás akváriumban volt , ahol egy kicsit el lett hanyagolva a költözéskor. Olvastam hogy hideg vízbe kell rakni....
Ki is próbáltam.. hideg víz alatt átmostam és próbáltam lemosni a barna részt róla. illetve itt sokkal több fény éri..
 
Meg volt a víz csere. Ahogy írtam van már azért algám is egy kevéske.
Megmértem a víz nitrát foszfát vas értékeit.
Az eddigi tapasztalatok azt mutatják, hogy van egy kis foszfát hiányom. Nem vészes de azért van. Ha az arányokat nézzük.
A növényeknek elég a tápanyag ami a vízben van úgy néz ki , mivel nem látok semmi olyat a növényeken ami valami hiányra utalna.
A tápozáson nem nagyon fogok változtatni, inkább kap egy kis foszfátot külön a következő 2 hétben. Adagolok + 1ml foszfot ezen a héten és a következő héten.
Az újabb mérés 2 hét múlva lesz csak. Akkor lesz növény metszés is. ;)

Persze a garnélák jól vannak szépen dolgoznak.
 
Lassan egy hete hogy nem írtam.
Jelenlegi helyzet szerint van:
-Ecset algám a Bucin és a köveken.:confused:
-Szerintem zöld szakáll alga az egyik Bucin és a reineckii minin. :confused:
-pont algám az üvegen. :confused:
A víz színe sem valami meg győző sajna.
Valami nem jó az akváriumban.
Mértem :
-Po4-: 0,3ppm
-No3: ~30ppm

Holnap egy nagyobb víz csere lesz, növény metszéssel. Illetve Szűrő takarítás és kb 250ml purigent helyezek el a benne.
Kiveszem a bucikat és egy kis carbos vízben merítem őket.
Tápozás jövő héten 3ml/nap micro,1,5ml/napmacro + 2ml/hét foszfo
Etetés 2-3 naponta.
Carbo helyi kezelés melóután után.
Még a lápát fogom vissza emelni a régi magasságára.

De ha valakinek van jó ötlete szívesen meg hallgatom.

1584120099526.png
1584120126577.png
1584120153855.png
 
Utoljára módosított:
Lassan egy hete hogy nem írtam.
Jelenlegi helyzet szerint van:
-Ecset algám a Bucin és a köveken.:confused:
-Szerintem zöld szakáll alga az egyik Bucin és a reineckii minin. :confused:
-pont algám az üvegen. :confused:
A víz színe sem valami meg győző sajna.
Valami nem jó az akváriumban.
Mértem :
-Po4-: 0,3ppm
-No3: ~30ppm

Holnap egy nagyobb víz csere lesz, növény metszéssel. Illetve Szűrő takarítás és kb 250ml purigent helyezek el a benne.
Kiveszem a bucikat és egy kis carbos vízben merítem őket.
Tápozás jövő héten 3ml/nap micro,1,5ml/napmacro + 2ml/hét foszfo
Etetés 2-3 naponta.
Carbo helyi kezelés melóután után.
Még a lápát fogom vissza emelni a régi magasságára.

De ha valakinek van jó ötlete szívesen meg hallgatom.

View attachment 88927
View attachment 88928
View attachment 88929

Szia!

Microt is csökkentsd szerintem, amíg a nitrát-foszfát arányt nem rendezed, a több vas is tudja gátolni az amúgy is kevés foszfát felvételét.
A nitrát szintet nyugodtam leviheted 10-ig, hozzá emeld 1-ig a foszfátot, a növényeknek nem lesz kevés, a garnélák meg jobban fogják érezni magukat.
Pár napig ha egyáltalán nem adsz macrot, hamarabb csökken a nitrát szint, könnyebben utol tudod érni a foszfáttal.
 
Szia!

Microt is csökkentsd szerintem, amíg a nitrát-foszfát arányt nem rendezed, a több vas is tudja gátolni az amúgy is kevés foszfát felvételét.
A nitrát szintet nyugodtam leviheted 10-ig, hozzá emeld 1-ig a foszfátot, a növényeknek nem lesz kevés, a garnélák meg jobban fogják érezni magukat.
Pár napig ha egyáltalán nem adsz macrot, hamarabb csökken a nitrát szint, könnyebben utol tudod érni a foszfáttal.
Rendben köszönöm. Akkor a microt is csökkentem.
 
A mai nap szívása..
Meg volt ma takarítás a hétvégén . A szűrőbe belaraktam leg fellűlre a purigent. (250ml). Viszont azt a hibát elkövettem hogy a perlon fölött nem raktam egy műanyag takarót az Eheim 2026- ban
és a szívórész szinte magához szívta és annyira le csökkent az áramlat hogy újra szét kellett szednem.
Szétszedés után a rotort is kitakarítottam. Észrevettem hogy nagyon körbeforog. Biztos ezért zörög...Gondoltam kicserélem. Volt a garázsban egy 2026A típus. Hoztam haza belőle rotort és egy műanyag kosár fedelet.
Viszont sajna nem kompatibilis. Aztán összeraktam a régivel. Nagy nehezen légtelenítettem. Áramlat oké.. Viszont búg, zörög a szekrényben..:(
Aztán kicseréltem a szűrő alatt a szivacsot és elcsendesült a drága...:p
 
A mai nap szívása..
Meg volt ma takarítás a hétvégén . A szűrőbe belaraktam leg fellűlre a purigent. (250ml). Viszont azt a hibát elkövettem hogy a perlon fölött nem raktam egy műanyag takarót az Eheim 2026- ban
és a szívórész szinte magához szívta és annyira le csökkent az áramlat hogy újra szét kellett szednem.
Szétszedés után a rotort is kitakarítottam. Észrevettem hogy nagyon körbeforog. Biztos ezért zörög...Gondoltam kicserélem. Volt a garázsban egy 2026A típus. Hoztam haza belőle rotort és egy műanyag kosár fedelet.
Viszont sajna nem kompatibilis. Aztán összeraktam a régivel. Nagy nehezen légtelenítettem. Áramlat oké.. Viszont búg, zörög a szekrényben..:(
Aztán kicseréltem a szűrő alatt a szivacsot és elcsendesült a drága...:p
Eleg tisztitaskor forditva visszatenni a tengelyt es mar zoroghet is.
 
Sziasztok.

Egy kis helyzet itthonról.
Most már lassan egy hete üzemel a Seachem Purigen a szűrőben.
Szépen látszik hogy tiszta a víz.
A skimmer re készítettem egy terelőt, hogy ne szembe nyomja az áramlattal amikor megy.
A tápozást és az etetést is visszavetem , mert sok volt a nitrát, és + adagoltam foszfátot a pont alga ellen.
A tegnapi méréskor azt vettem észre, hogy a nitrát foszfát egyensúly most a foszfát javára billent.
Ezt a héten minimális csökkentésével próbálom majd finomítani. Volt egy két carbozás a növények szakáll algás részein. Amit a garnélák szépen takarítanak.
A növények most bubiznak szép lassan örülök, mert így biztosan jó lesz lassan minden.
Szerintem a jövőhétvégén újra nyírás lesz...
De addig is egy két kép..

1584806413161.png
1584806454201.png
1584806486522.png
1584806518845.png
1584806567628.png
 
Sziasztok. Meg volt ma szokásos vizcsere. Egy kis takaritással, algakaparással egybekötve... Sajna van egy csomó szakáll algám a köveken. Illetve kivettem jó pár PRL garnélát. Őnekik holnap inditok egy kicsit. Addig a Blue Boltok nál tanyáznak mig be nem áll az aki nekik. Szereztem még 3db Amanot és Sziámi algaevőt. Sajna csak nagyok voltak. Örültem volna a kicsiknek, de ez volt csak. Bizom benne hogy legelésznek addig egy kis algát. Remelem tudok meg szerezni valahonnan kicsiket majd....🤔🤔🤔
 

Attachments

  • IMG_20200404_182132.jpg
    IMG_20200404_182132.jpg
    478 KB · Megtekintések: 22
Amióta beraktam őket, azóta folyamatosan szörföznek az áramlattal szemben.. :unsure:
Azt hittem algaevőket vettem. Nem szörfösöket...😂
Remélem éjszaka aktívabbak lesznek a kajálásban..
 
Back
Oldal tetejére