• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Ohko...

Kovács Zsolt

VIP kertész
Illetve az azért történt, hogy a rotala gyökereihez nyomtam fél fél ADA Iron Botton táp rudakat. Egy kis vassal is segítsek majd a vörösödéstét.. Remélem jó lesz...;)

Kovács Zsolt

VIP kertész
Most már lassan 2 hetes az akvárium.
Holnap vízcsere.
Mértem ma egy kis víz paramétereket:
No3: 35-40ppm
Po4: 0,1ppm
Fe: 0,5ppm
TDS: 140 ppm
pH: 6,2

Algát jelenleg nem nagyon látok. Bízom benne hogy elkerül. A növények szépen nőnek.
A fény erősségén szerintem növelnem kell. A Rotala Hra elkezdett nyúlni felfelé.
Szerintem növelek a ledek erősségén a TC420-ban egy 5-10%-ot.
Szeretnék majd idővel egy kis vöröses színt kihozni belőle. És alacsonyan tartani , persze nyírással.
1581183553799.png

Kovács Zsolt

VIP kertész
A excel tomenyebb, es lassabban bomlik le, vagy oldodik ki, mint a carbo. Ha jol tudom a carbo 6-8, az excel 24 ora alatt.
Igen ezt olvastam ki én is. jobb is lesz mert reggel korán tápozok és mire bekapcsol a fény már a carbónak nyoma sincsen. Az adagolás majd ki kel tapasztalnom.

Gyukker

VIP kertész
Igen ezt olvastam ki én is. jobb is lesz mert reggel korán tápozok és mire bekapcsol a fény már a carbónak nyoma sincsen. Az adagolás majd ki kel tapasztalnom.
200liter vizhez napi 5ml. Vizcserenel 40liter vizhez 5ml, de ezt en nem szoktam tartani. A 110literhez napi 2.5ml, a 45 literhez napi 1ml megy. Minden ok..

Kovács Zsolt

VIP kertész
De azért hogy ne legyen minden tökéletes. Megjelent a Barna alga a köveken rendesen. 😁
Holnap egy kis sikamika, vízcsere és növény ültetés lesz.

Oldal tetejére