• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Ohko...

Kovács Zsolt

VIP kertész
Egy újabb akváriumba kezdek.
5 hónapja bontottam költözés miatt.
Már akkor azon gondolkodtam milyen legyen. Egy sziklás akvárium lesz mert a fa gyökeres valahogy nem jönnek be.

Adatok: név nincs még meg hozzá..

-A szekrény adott. 1 éve készítettem 80x50x90 méretben.
-akvárium :80x40x40
- lámpa saját led szalagos Tc 420 vezérléssel. Ősz lumen kb 16000.
- szűrő egy Eheim 2026. Mátrix 2l szűrő anyaggal+ szivacsok.
CO2: nagy nyomású 2kg-os tűzoltó palack.
-ajzat amazonia
-kövek : dragon

Növényekről meg nem tudom mi legyen.
Azt majd a scapehez igazitom.

Kovács Zsolt

VIP kertész
A növényeken gondolkodva, szerintem első körben elől Eleocharis pusillára, Egy-két helyen Eriocaulon polaris-ra. A sziklákon elvétve Monte Carlo.
Gondoltam még valami előtéri dekorhomokra is...

Kovács Zsolt

VIP kertész
Még az elválasztást kell át gondolom mivel csináljam ha lesz dekorhomok és a talaj között. :(
Meg hogy mennyire lesz macerás, rendben tartani a dekorhomokot.

Kovács Zsolt

VIP kertész
Szerintem ezt most tökéletesen összeraktad, ezen én már nem változtatnék!👍
GA-ban kapni egész apróra tört dragon zúzalékot, én azt szórnám a kövek tövébe.
Pan pár kövem mèg. Összetörhetem apróra. A kérdés... A köveket összeragasszam? , mert úgy is indulaskor ki kell vennem a nikecel és aljzatot kell raknom.

Kovács Zsolt

VIP kertész
IGEN! Pillanatragasztó, filtervatta, kis morzsolt talaj és pöpec. Ki- és berakhatod bármikor, nem mozdul el takarításkor.
Így még nem ragasztottam... Csak FBS-sel.. Pontosan kifejtenéd nekem. Az FBS sel az a baj hogy később nem tudom szetszedni.

Utoljára módosított:

star67

Legenda
Jurijs videóján lépésről lépésre megnézheted, hogyan kell profin ragasztani FSB helyett az új technikával.👍
De a GA legtöbb WS berendezős filmjén is ezt használja mindenki. Persze később szétszedni ezt sem lesz egyszerű, de sokkal esztétikusabb.

Utoljára módosított:

Kovács Zsolt

VIP kertész
Jurijs videóján lépésről lépésre megnézheted, hogyan kell profin ragasztani FSB helyett az új technikával.👍
De a GA legtöbb WS berendezős filmjén is ezt használja mindenki. Persze később szétszedni ezt sem lesz egyszerű, de sokkal esztétikusabb.
Köszike. Megnéztem. A fekete gumi kesztyű beszerzése nehéz lesz... 😂
A ragasztókra ránéztem és a plantscape second kleber az Cyanacrylat tipus.
A Locite 414 adatlapja szerint Cyanoacrylate. Ennek ennek örülök az van itthon..
Csak dohányoznom kellene... Na az nem fog menni...🤪.
De megoldom..

Oldal tetejére