• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Örökölt akvárium

További tervem még, hogy a frontüveg előtti talajt feltöltöm "friss" aprószemű márvánnyal, csak sajnos ez nagyon hamar elszíneződik. Van valakinek időtállóbb megoldásra ötlete?
 
További tervem még, hogy a frontüveg előtti talajt feltöltöm "friss" aprószemű márvánnyal, csak sajnos ez nagyon hamar elszíneződik. Van valakinek időtállóbb megoldásra ötlete?
Fesd le ott az üveget :)
Komolyabbra fordítva: szerintem nem tudod elkerülni a színeződést. Azt látom járható útnak, hogy egy kicsivel (1-2 cm) nagyobb előteret hagysz, amibe nincsen ültetve, így azt a részt át tudod porszívózni, vagy akár cserélni a későbbiekben.
 
Fesd le ott az üveget :)
Feketével? Vagy éppen ellenkezőleg, fehérrel? :)

Komolyabbra fordítva: szerintem nem tudod elkerülni a színeződést. Azt látom járható útnak, hogy egy kicsivel (1-2 cm) nagyobb előteret hagysz, amibe nincsen ültetve, így azt a részt át tudod porszívózni, vagy akár cserélni a későbbiekben.
Köszi a tippet, @Jopet! Lehet, hogy egy átlátszó műanyag lappal megpróbálom hátratolni az egész talajt, növényestül, mindenestül. Majd a keletkező résbe beszórom az új aljzatot. A lapot bennehagynám, hogy megakadályozza a növények előrefelé való terjeszkedését. Ez vajon járható út?
 
Utoljára módosított:
Ahonnan indult és ahol most tart... Rá sem lehet ismerni.
Szerintem kifejezetten szép és hangulatos az akvárium.(y)
Köszönöm! Gyorsan visszanéztem az első képeket, és megállapítottam, hogy tényleg jó dolog ez a naplózás. Kicsit feldúsult a növényzet, pedig a Fissi-n kívül amit nemrég ragasztottam a fára, nem tettem bele semmit, inkább csak kivettem azóta, hogy az első bejegyzéseim felkerültek ide.

Viszont, ha valaki tudna adni tippet, hogy miként lehet a fonal algát eltávolítani a Fissi levélkéi közül, anélkül, hogy az egészet szétcincálnám, azt megköszönném!
 
Sziasztok!

Egy kis helyzetjelentés:

Kipróbáltam a blackout módszert! Mivel hétvégén nem voltunk otthon, úgy gondoltam legegyszerűbb, ha kikapcsolom a Co2-t, a világítást, és letakarom az akváriumot. A három napos kúra után kiváncsian kukucskáltam a tankba, az eredményt fürkészve.
Nos, az elsőként szembetűnő változás az volt, hogy Crypto-k összes levele teljesen függőlegesbe váltott, gondolom abbéli igyekezetükben, hogy minél több fényhez jussanak. Szegények nem tudták, hogy felesleges. Úgy vettem észre, hogy a hairgrass egy kissé elsárgult, bár már az elsőtétítés előtt sem volt a top-on.
Viszont ami igazán meglepett, hogy a Fissi levélkéi közé nőtt hair algának látszólag meg sem kottyant a fény hiánya. Sőt, egészen feldúsult, annyira, hogy az egész növény, algástul egy zöld gombolyagnak tűnt.

Így tegnap nekiálltam a mechanikai tisztításnak (az algát ecsetre felcsavarva), aminek eredményeképpen a moha szépen kitisztult, de sajnos elég sokat "sikerült" letépni az eredeti növényből is. Ezeket a darabokat összegyűjtöttem egy pet palack aljából készített tálkába, ahol most csapvízben ázik. Az a tervem, hogy újrahasznosítom őket, de előbb szeretném megszabadítani a maradék algától.

Kérdésem, hogy ezen érdemes-e a blackout módszerrel próbálkoznom? Valójában már folyamatban van, (az egészet betettem a sötét szekrénybe) de mire számítsak?
 
Back
Oldal tetejére