• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Örökölt akvárium

Schneider Attila

Kertész szaki
További tervem még, hogy a frontüveg előtti talajt feltöltöm "friss" aprószemű márvánnyal, csak sajnos ez nagyon hamar elszíneződik. Van valakinek időtállóbb megoldásra ötlete?

Jopet

Kertész bálvány
További tervem még, hogy a frontüveg előtti talajt feltöltöm "friss" aprószemű márvánnyal, csak sajnos ez nagyon hamar elszíneződik. Van valakinek időtállóbb megoldásra ötlete?
Fesd le ott az üveget :)
Komolyabbra fordítva: szerintem nem tudod elkerülni a színeződést. Azt látom járható útnak, hogy egy kicsivel (1-2 cm) nagyobb előteret hagysz, amibe nincsen ültetve, így azt a részt át tudod porszívózni, vagy akár cserélni a későbbiekben.

Schneider Attila

Kertész szaki
Fesd le ott az üveget :)
Feketével? Vagy éppen ellenkezőleg, fehérrel? :)

Komolyabbra fordítva: szerintem nem tudod elkerülni a színeződést. Azt látom járható útnak, hogy egy kicsivel (1-2 cm) nagyobb előteret hagysz, amibe nincsen ültetve, így azt a részt át tudod porszívózni, vagy akár cserélni a későbbiekben.
Köszi a tippet, @Jopet! Lehet, hogy egy átlátszó műanyag lappal megpróbálom hátratolni az egész talajt, növényestül, mindenestül. Majd a keletkező résbe beszórom az új aljzatot. A lapot bennehagynám, hogy megakadályozza a növények előrefelé való terjeszkedését. Ez vajon járható út?

Utoljára módosított:

Schneider Attila

Kertész szaki
Ahonnan indult és ahol most tart... Rá sem lehet ismerni.
Szerintem kifejezetten szép és hangulatos az akvárium.(y)
Köszönöm! Gyorsan visszanéztem az első képeket, és megállapítottam, hogy tényleg jó dolog ez a naplózás. Kicsit feldúsult a növényzet, pedig a Fissi-n kívül amit nemrég ragasztottam a fára, nem tettem bele semmit, inkább csak kivettem azóta, hogy az első bejegyzéseim felkerültek ide.

Viszont, ha valaki tudna adni tippet, hogy miként lehet a fonal algát eltávolítani a Fissi levélkéi közül, anélkül, hogy az egészet szétcincálnám, azt megköszönném!

Schneider Attila

Kertész szaki
Sziasztok!

Egy kis helyzetjelentés:

Kipróbáltam a blackout módszert! Mivel hétvégén nem voltunk otthon, úgy gondoltam legegyszerűbb, ha kikapcsolom a Co2-t, a világítást, és letakarom az akváriumot. A három napos kúra után kiváncsian kukucskáltam a tankba, az eredményt fürkészve.
Nos, az elsőként szembetűnő változás az volt, hogy Crypto-k összes levele teljesen függőlegesbe váltott, gondolom abbéli igyekezetükben, hogy minél több fényhez jussanak. Szegények nem tudták, hogy felesleges. Úgy vettem észre, hogy a hairgrass egy kissé elsárgult, bár már az elsőtétítés előtt sem volt a top-on.
Viszont ami igazán meglepett, hogy a Fissi levélkéi közé nőtt hair algának látszólag meg sem kottyant a fény hiánya. Sőt, egészen feldúsult, annyira, hogy az egész növény, algástul egy zöld gombolyagnak tűnt.

Így tegnap nekiálltam a mechanikai tisztításnak (az algát ecsetre felcsavarva), aminek eredményeképpen a moha szépen kitisztult, de sajnos elég sokat "sikerült" letépni az eredeti növényből is. Ezeket a darabokat összegyűjtöttem egy pet palack aljából készített tálkába, ahol most csapvízben ázik. Az a tervem, hogy újrahasznosítom őket, de előbb szeretném megszabadítani a maradék algától.

Kérdésem, hogy ezen érdemes-e a blackout módszerrel próbálkoznom? Valójában már folyamatban van, (az egészet betettem a sötét szekrénybe) de mire számítsak?

Oldal tetejére