• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Odyssea t5 compact 24W

B

Brandhuber Zsolt

Vendég
Üdv kertészek.

Nemrég vásároltam egy efféle lámpát tervezésben lévő 24literes nanomhoz. A fénycső egyik ágában a 10 000K és a másik ágában az Actinic fényforrás van. Megfelelő ez nekem növényes akváriumhoz vagy mindjárt cseréljem is le 6500K+ Plant Odyssea kompakt csőre? Esetleg valami mást javasolnátok inkább?
 
Nem lesz jó, cseréld le szerintem. Vagy keress Philips/Osram 6500K-es fénycsövet, talán olcsóbb lesz. A fejelésére kell figyelned, mert az a része nem olyan egyszerű a dolognak.
 
Nem lesz jó, cseréld le szerintem. Vagy keress Philips/Osram 6500K-es fénycsövet, talán olcsóbb lesz. A fejelésére kell figyelned, mert az a része nem olyan egyszerű a dolognak.
Okés. Köszönöm a gyors választ :) sejtettem hogy nem lesz jó.. Még jó hogy növényes akváriumhoz kértem azt tengerit kapok XD Ezentúl csak a GA!!
 
Ennél a típusnál sajnos ez típusbetegség. Én pl. amikor egy másik -budapesti- boltban vásároltam, direkt megkértem az eladót, hogy nyissuk ki, nézzük meg, milyen cső van benne.
Hallottam már olyat, hogy a dobozon a 6500K volt feltüntetve, a dobozban pedig olyan fénycső volt, mint amivel te is kaptad... :(

Valószínűleg GA-nál ezzel nincs gond, de más, mezei boltoknál figyelni kell rá.
 
Ennél a típusnál sajnos ez típusbetegség. Én pl. amikor egy másik -budapesti- boltban vásároltam, direkt megkértem az eladót, hogy nyissuk ki, nézzük meg, milyen cső van benne.
Hallottam már olyat, hogy a dobozon a 6500K volt feltüntetve, a dobozban pedig olyan fénycső volt, mint amivel te is kaptad... :(

Valószínűleg GA-nál ezzel nincs gond, de más, mezei boltoknál figyelni kell rá.
Ennek a dobozán annyi van csak hogy "50-50 1X" De hogy most mi is van benne pontosan az semmi. A dobozon lévő fotók alapján kb mindenhez jó XDXD
 
Talán lehet hogy tévedtem... lehet hogy 6500K meg 10000K a két cső... a 10000K már elég kékes nem?
a csőre nincs írva semmi.. csak hogy 50/50 combo.
view
 
Utoljára módosított moderátor által:
Back
Oldal tetejére